ILIRIADA PORTAL

Skupi i radhės, tjetėr video qė zbardh tė vėrtetat e protestave dhe grevės sė urisė- kapen mat thasė me ushqime qė futen brenda grevistėve

Shko poshtė

19052010

Mesazh 

Skupi i radhės, tjetėr video qė zbardh tė vėrtetat e protestave dhe grevės sė urisė- kapen mat thasė me ushqime qė futen brenda grevistėve
Njė kamera amatore qė pritet tė bėhet publike pas pak minutash ka filmuar trastat e ushqimeve qė futen brenda ēadrave ku zhvillohet greva e urisė

Vetėm pak ditė pasi u publikuan nė media fakte tė forta dhe tė pamohueshme, tė cilat zbulojnė prapaskenat e vėrteta tė politikės sė re tė ylberistit Edvin Kristaq Ramės, njė tjetėr kamera amatore ka hedhur dritė mbi skenarėt politik tė kryesocialistit.
Pas pagesave tė shpėrndara pas shkurreve, protestuesve tė mbledhur nga rrethe tė ndryshme tė Shqipėrisė tė cilėt vijnė tė Tiranė nėn maskėn e tė pakėnaqurve pėr kauzėn e zgjedhjeve, pėr besnikėrinė e treguar ndaj kryetarit dhe partisė, Edvini pėrballet tashmė me njė tjetėr akuzė, ajo e mashtrimit tė opinionit publik se poshtė ēadrave po vuajnė njerėz pėr tė ngrėnė, ndėrkohė qė realiteti i filmuar pėrmes njė kamera amatore flet tė kundėrtėn. Kėtė radhė nuk ka shlyerje nė vlerė monatare, por thasė me ushqime qė futen brenda ambientit ku po zhvillohet greva e pretenduar e urisė. Gjithēka do tė marrė verdiktin e faktit dhe vėrtetėsisė vetėm pas pak minutash, pasi videoja pritet tė transmetohet nga njė pjesė tė mirė tė mediave.
Nė tė shihen qartė trastat e ushqimeve qė futen brenda ēadrave tė grevės, duke hedhur poshtė kėshtu nė mėnyrė kategorike “grevėn e urisė”.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Skupi i radhės, tjetėr video qė zbardh tė vėrtetat e protestave dhe grevės sė urisė- kapen mat thasė me ushqime qė futen brenda grevistėve :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 4:37 pm nga lidabica

po normale,vetem m'behet qefi qe i paskan kap t'i shohin ata qe enderojne....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 7:50 pm nga njoni

Dita e 19 e greves uris po Fatmir xhafes i ishte var gusha deri brez prej shnetit Ka majt 1 ore fjalim. Me siguri per kte e kan fajin trastat ene ngushtica qi si ka lon socialistat me harxhu kalorit. Rri ha e pirdh gjith diten.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi