ILIRIADA PORTAL

PD pėrshėndet braktisjen e grevės nga gratė socialiste, Vokshi: Largimi nga ēadrat shpresė pėr tė gjetur dinjitetin e dhunuar

Shko poshtė

19052010

Mesazh 

PD pėrshėndet braktisjen e grevės nga gratė socialiste, Vokshi: Largimi nga ēadrat shpresė pėr tė gjetur dinjitetin e dhunuar

Flamur Noka: Mediat po injorojnė ēadrat, greva pa transparencė, jam turbulluar edhe grevistėt
Partia Demokratike vlerėsoi sot se mė nė fund deputetet gra tė PS-sė janė mė tė qeta nė shtėpitė e tyre, pėr tė rigjetur kėshtu dinjitetin e shtypur dhe dashurinė e harruar. Deputetja Albana Vokshi, u shpreh se “dua tė pėrshendes vendimin e kolegeve tė mia, deputete tė Partisė Socialiste, pėr t’u larguar, mė nė fund, nga ēadra aspak dinjitoze, e ngritur nė mes tė bulevardit tė Tiranės nga Kryetari i Bashkisė sė Tiranes, njėkohėsisht Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama”. “Dua tė shpreh, gjithashtu, kėnaqėsinė, qė, tė gjitha koleget deputetet janė sot pranė familjeve tė tyre, pranė nėnave, bashkėshortėve dhe mbi tė gjitha pranė fėmijėve tė tyre. Uroj dhe shpresoj qė do rikuperohet sa mė shpejt dhe pa trauma tė tjera largimi i tyre pėr mė se dy javė nga shtėpia! Sot, jam e qetė, sepse zonjat deputete nuk do kenė mė vuajtje trupore dhe as lodhje mendore”- deklaroi deputetja Vokshi.
Sipas saj, pavarėsisht se me vonesė, zonjat deputete tė PS e kuptuan se fėmija ėshtė gjėja mė e shtrenjtė nė botė, ėshtė mė i shtrenjtė se Kryetari i Partisė.
“Braktisja e ēadrave, tashmė jep shpresė se ato po reflektojnė pėr tė gjetur dinjitetin e dhunuar dhe dashurinė e harruar”- theksoi mė tej deputetja demokrate Albana Vokshi.


Flamur Noka

Sot kemi shumė Lajme: Mediat po injorojnė ēadrat, greva pa transparencė, janė turbulluar edhe grevistėt

Lajmi i parė
Pasi kanė hyrė, kanė dalė, janė kthyer e kanė ikur prapė, janė ndėrruar e zėvendėsuar, njė gazetė e pėrditshme mė nė fund ka bėrė transparencėn e emrave tė ēadristėve, por nuk sqaron kush, sa, kur dhe si kėta emra kanė hyrė e kanė dalė.

Lajmi i dytė
Ėshtė se dy stacione televizive tė grevės, 24 ora neės, e kaloi ēadrėn nė lajm tė dytė, kurse gazeta respektive e kishte me germa tė vogla nė njė cep tė faqes.

Lajmi i tretė
Ėshtė se grupi, siē tha Mimi nga restoranti i Fidelit, ka vendosur pėr t’i shkuar deri nė fund vetėflijimit, ndėrkohė qė deputetėt janė zhgėnjyer nga njė ambasador pėr tė cilin ngrejnė shumė pikėpyetje

Lajmi i katėrt
“Politika e re pėr njė Botė tė Re” e kryetarit ka turbulluar pak ditėt e fundit edhe jetėn e ēadrave.

Lajmi i pestė
Kanė kaluar ēdo parashikim kėrkesat pėr tė hyrė nė grevėn me rotacion, aq sa zoti Rama nuk po e pėrballon dot fluksin e tyre.

Lajmi i minutės sė fundit
Sipas “Politikės sė Re” tė shokut tė Fidelit, rreziku i ri imperialisto-revizionist na vinka nga Brukseli.
Por Kryetari i ka sqaruar se “bar do hamė dhe parimet nuk i shkelim”

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PD pėrshėndet braktisjen e grevės nga gratė socialiste, Vokshi: Largimi nga ēadrat shpresė pėr tė gjetur dinjitetin e dhunuar :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 4:19 pm nga njoni

Epo nga tmos dilnin nga greva? U qelben grat prej 18 ditesh pa la e pa ndrru. U zuni ... kryma sa era e qelbet e ēadrave ka marr dhene neper Tiron. Tani qe dolen grat nuk do rehatohen vetem grat po do rehatohemi edhe ne.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 4:23 pm nga bulqizaku

U zuni ... kryma sa era e qelbet e ēadrave ka marr dhene neper Tiron.
eh allah allah .. se vdes e kam dit po se do ja mrrej ksaj dite me pa grat shqiptare tu bo grev me pare, ket se kom dit ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 4:28 pm nga shqiptari

eh allah allah .. se vdes e kam dit po se do ja mrrej ksaj dite me pa grat shqiptare tu bo grev me pare, ket se kom dit ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 4:34 pm nga lidabica

le t'i nxjerrin edhe ata fakire qe kane mbetur dhe tani duhet te vendosen ēarqet e minjve dhe autobotet me uje te bollshem te na lajne rruget nga pislliqet e PS-istave Edramiste,....se na kane shpifur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi