ILIRIADA PORTAL

Rama komunikon ndėrprerjen e grevės sė urisė

Shko poshtė

19052010

Mesazh 

Rama komunikon ndėrprerjen e grevės sė urisė
Edvini i pėrcjell lajmin e kobshėm protestuesve dhe grevistėve tė urisė, tė cilėt prej 19 ditėsh me radhė u mėsuan me jetėn e kampistit, duke besuar verbėrisht nė njė kauzė tė drejtė dhe legjitime, por qė rezultoi e kundėrta. Pėr 19 ditė me radhė u mbodh dhe u korr vetėm dėshtimi
Mbyllet greva e urisė e Partisė Socialiste. Edvin Rama pranon dėshtimin e plotė tė kauzės sė udhėhequr prej muajsh tė tėrė, duke u konfirmuar kėshtu para socialistėve tė thjeshtė si aksioni i skupeve dhe interesave personale. Protesta e pasdites pas deklaratave tė Spartakut, Blendi, Ilirit, Edvini nuk doli nė podium pėr minuta tė tėra, nga turpi i pranimit tė bllofit pėrpara dhjetėra protestuesve dhe grevistėve.
Kryesocialisti doli si zakonisht tė pėrshėndesė protestuesit dhe grevistėt, por jo si gjithmonė, kėtė herė i duhej tė merrte mbi supe njė pėrgjegjėsi akoma edhe mė tė madhe, pasi do t’u pėrcillte atyre lajmin e kobshėm tė mbylljes sė grevės sė urisė, duke firmosur kėshtu kapitullimin e kauzės opozitare.
“Ju shpreh tė gjithėve mirėnjohjen e thellė, pėr mbėshtetjen, kurajėn, pėr pasionin me tė cilin jeni bėrė pjesė nė kėtė rrugė tė vėshtirė. Kjo mirėnjohje ėshtė pėr ju qė jeni kėtu, ėshtė pėr tė gjithė ata qė na ndjekin sot, nėpėrmjet kamerave tė televizioneve qė nuk i janė ndarė kėsaj proteste tė pandalshme. Nesėr, pėrfaqėsuesit e majtės dhe tė djathtės evropiane, presin nė tryezė tė dyja palėt, pėr tė kėrkuar zgjidhjen dhe pėr t’i hapurr rrugėn transparencės, por edhe sfidave pėrballjes me sfidat e integrimit. Jemi tė gatshėm t’i japim zgjidhje kėsaj krize, t’i hapim rrugėn e integrimit tė vėrtetė tė Shqipėrisė drejt Bashkimit Evropian. Ky nuk ėshtė fundi i betejės sonė, por njė moment i besueshėm, por njė moment pėr tė shprehur tė gjithė vullnetin tonė njė zgjidhja dhe transparenca tė bėhet. Ne jemi tė gatshėm t’i japim zgjidhje krizės sė krijuar, ne jemi tė gatshėm tė hapim rrugėn e liberalizimit tė vizave dhe tė integrimit tė vėrtetė tė Shqipėrisė, drejt Bashkimit Evropian. Prandaj dėshiroj qė tė gjithė sė bashku t’u bėjmė njė ftesė atyre qė janė ende nė sakrificėn e grevės sė urisė, qė tė bien nė tė njėjtėn mendje me ne pėr ta ndalur atė. Ne nuk e kemi harruar pėr asnjė sekondė tė vetme se nė ē’moment ėshtė vetė Shqipėria dhe se njė pjesė e rrugės sonė drejt Bashkimit Evropian ėshtė vendi ynė i pėrbashkėt”- u shpreh kryesocialisti nė fjalėn e tij pėrpara protestuesve dhe grevistėve, duke u munduar tė bindė ata se mbyllja e grevės bėhet pėr arsye tė forta dhe jo pėr dėshtimin e kauzės opozitare, njė kauzė e paqenė dhe pa asnjė bazė ligjore, morale dhe etike.
Pas 19 ditėsh torture nė bulevardin qendror tė kryeqytetit, grevistėt nga dita e sotme do kenė mundėsi tė shkojnė nėpėr shtėpitė e tyre, duke shėnuar kėshtu mbylljen e njė cikli tė dėshtuar migracioni, pasi gjithēka u nis nga opozita dhe u mbyll po nga ajo.

bota sot


Edituar pėr herė tė fundit nga Teuta nė Wed May 19, 2010 11:08 pm, edituar 2 herė gjithsej
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama komunikon ndėrprerjen e grevės sė urisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 19, 2010 10:41 pm nga bulqizaku

yyyyyyyy a dulen kto

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 20, 2010 10:50 am nga lidabica

tani duhet ajo shprehja e xha Temes se Portokallise,per Ramen psikopat:rri si mu... ,nashi.hahahahaha
po ky nam po le ,nuk e di pa qamet per pushtet.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi