ILIRIADA PORTAL

Bulevardi kryesor “merr frymė” pas 19 ditėsh

Shko poshtė

20052010

Mesazh 

Bulevardi kryesor “merr frymė” pas 19 ditėsh
Tiranė – Pas 19 ditėsh, bulevardi kryesor ėshtė i lirė. Mėngjesi i sotėm e ka gjetur bosh bulevardit “Dėshmorėt e Kombit”, pasi janė larguar ēadrat e shumta tė ngritura nga opozita 19 ditė mė parė.
Pėrfundimi i grevės i ka dhėnė “frymė” bulevardit, duke e hapur atė pėr makinat e duke krijuar disi lehtėsi pėr trafikun e dendur nė Tiranė.

Sot, nuk duket asgjė nga e gjithė ajo qė ishte krijuar ditė mė parė. Duket se punonjėsit e bashkisė kanė punuar me shpejtėsi pėr “zhdukjen” e tė gjitha gjurmėve, duke e rikthyer kėsisoj bulevardin kryesor nė normalitet.

Nė fillim tė kėtij muaji, 22 deputetė tė Partisė Socialiste dhe 180 pėrkrahės tė saj, vendosėn tė ndėrmerrnin formėn mė ekstreme tė protestės kundėr qeverisė, atė me grevė urie.

Megjithėse greva pėrfundoi pa ndonjė rezultat konkret dhe megjithėse opozitarėt e mbyllėn me brohoritma fitoreje, tė paktėn, kanė fituar qytetarėt e Tiranės, tė cilėt do tė lėvizin me automjetet e tyre lirshėm nė kėtė aks.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Bulevardi kryesor “merr frymė” pas 19 ditėsh :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu May 20, 2010 2:41 pm nga lidabica

po shyqur se lane namin e madh...pupupupu

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi