ILIRIADA PORTAL

Durrės, vijnė pushuesit e parė nga Kosova

Shko poshtė

24052010

Mesazh 

Durrės, vijnė pushuesit e parė nga Kosova
Mijėra qytetarė i janė drejtuar sot plazheve tė Durrėsit duke pėrfituar nga moti i mirė dhe temperaturat e pranueshme tė ajrit. Pushues tė shumtė jo vetėm nga qytete tė ndryshme, por edhe nga Kosova kanė nisur plazhin pėr kėtė vit, i cili kėtė sezon ka mbėrritur mė vonė pėr shkak tė motit tė keq qė shoqėroi pjesėn mė tė madhe tė stinės sė pranverės.
Brezi i rėrės ėshtė pushtuar nga fėmijėt dhe tė rinjtė qė luajnė me top, ndėrsa mjaft tė tjerė kanė preferuar shėtitjet me barkė.Plazhet nė jug dhe nė veri tė qarkut tė Durrėsit kanė tėrhequr vitet e fundit qindra mijė pushues dhe numri i tyre pritet tė rritet ndjeshėm kėtė vit, pasi hapja e tunelit tė Thirrės shkurton ndjeshėm autostraden qė lidh Kosovėn me Shqipėrinė.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi