ILIRIADA PORTAL

Greqi, sulm me armė banesės sė njė familje shqiptare

Shko poshtė

28052010

Mesazh 

Greqi, sulm me armė banesės sė njė familje shqiptare
Korinthi – Njė familje shqiptare nė qytezėn e Korinthit, nė Greqi, ka rėnė pre sot e sulmeve me bomba molotov dhe tė armėve tė zjarrit.
Policia greke u shpreh pėr mediat vendase se ngjarje e rėndė ndodhi mėngjesin e sotėm, teksa familja ndodhej brenda banesės.

Nė familjen shqiptare kishte edhe dy fėmijė tė vegjėl, ndėrkohė qė policia tha se sulmi mund tė ketė patur qėllim vrasjen e kryefamiljarit. Banorėt pėrreth thonė se familjen shqiptare nuk kishte pasur asnjėherė probleme.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi