ILIRIADA PORTAL

Vajza e zhdukur/ Policia nis kėrkimet nė Kosovė, dyshohet se ėshtė rrėmbyer

Shko poshtė

28052010

Mesazh 

Vajza e zhdukur/ Policia nis kėrkimet nė Kosovė, dyshohet se ėshtė rrėmbyer
Zhdukja e vajzės nė Kukės hyn ditėn e 5-tė; policia nė Kosovė pėr tė nisur kėrkimet
Persona tė shoqėruar nė policinė e Kukėsit pėr tė vėrtetėn
Zhdukja pa gjurmė e sė voglės Bleona Mataj tashmė i ka kaluar thuajse tė gjitha parashikimet; asnjė gjurmė e saj nuk ėshtė konstatuar ndonėse policia dhe thuajse gjithė zona e Zapot-it janė ngritur nė kėmbė. 6 vjeēarja qė u zhduk tė shtunėn pasdite nė zonė, tashmė ėshtė bėrė kryefjalė jo vetėm e rrethit tė Kukėsit por edhe e dy shteteve; Shqipėri dhe Kosovė. Tė dhėna misterioze shoqėrojnė motivimin e gjithė banorėve tė Zapot-it, policisė sė Kukėsit dhe thuajse gjithė rrjetit tė informatorėve qė pėrcjellin tė dhėna nga Kosova. Vajza vetėm 6 vjeēe ėshtė larguar nė rrethana tė frikshme dhe se dyshimet e forta tashmė kalojnė kufijtė e vendit. Ndonėse policia e Kukėsit jo vetėm ka dalė nė deklarata tė ndryshme, nga Policia e Shtetit apo edhe instanca tė tjera pėrgjegjėse nuk ka asnjė reagim. Dje, orėve tė drekės mėsohet se janė pushuar edhe kėrkimet nė zonė pėr tė, pasi jo vetėm policia por edhe gjithė banorėt e zonės qė janė bashkuar nė kėrkimin e saj tashmė nuk kanė se ku tė kėrkojnė mė. Gjithė zona ėshtė ezauruar. Kėshtu qė bie pista e mundėsisė sė rrėmbimit nga kafshė tė egra dhe se tashmė dyshohet se ajo ėshtė rrėmbyer.
Zhvillimet e djeshme
Nga tė dhėnat qė vijnė nga Kukėsi mėsohet se paraditen e djeshme u pretendua se nė njė zonė tė Kosovės u pa njė fėmijė me tė dhėna tė pėrafėrta me tė sė zhdukurės nga Zapod-i por nga tė dhėnat e policisė dhe tė verifikuesve tė vajzės nuk rezulton tė jetė ajo. Gjithashtu ėshtė kėrkuar nė dhjetėra forca policore dhe banorė tė zonės nė tė gjithė Zapod-in e rrethina, ndėrkohė qė mesditėn e djeshme janė ndėrprerė edhe kėrkimet tokėsore, kėrkime kėto qė mė sė shumti ēojnė dyshimet e forta nė njė rrėmbim tė mundshėm. Policia lokale ka nisur bashkėpunimin me homologė tė Kosovės pėr tė mundėsuar tashmė hapjen e njė tjetėr plan kėrkimi, ndėrkohė qė janė shoqėruar dhe janė marrė dėshmitė e disa personave, ndėr ta edhe ata qė kanė shoqėruar pasditen e sė shtunės vajzėn, si dhe pjestarė tė familjes sė saj. Gjithnjė referuar tė dhėnave qė vijnė nga ky vend mėsohet se tashmė policia e ka ngritur shumė dyshimė nė lidhje me rrėmbimin e saj, ndėrkohė qė dyshimi mė i madh shkon pikėrisht nė anėn tjetėr tė kufirit. Njė nga tė shoqėruarit pėr kėtė ngjarje ėshtė edhe halla e vajzės ndėrkohė qė pritet qė policia tė nis njė tjetėr mėnyrė kėrkimi tė vogėlushes, kur besohet tashmė se ajo nuk ėshtė rrėmbyer nga kafshėt e egra tė zonės. Kėtė fakt e kanė mohuar shumė tė dhėna, e njė ndėr to edhe njė bluzė e vajzės qė ėshtė gjendur pak metra pėrtej vendit ku ėshtė parė pėr herėn e fundit.
Zhdukja e vajzės tė shtunen
Bleona Mata, prej 5 ditėsh, rezulton e zhdukur. Pasditen e sė shtunės u tha se ishte me disa bashkėmoshatarė tė saj duke kullotur lopėt dhe qė orėve tė pasdites sė asaj tė shtune nuk ėshtė parė mė. Familjarėt, policia dhe zona, janė ngritur shpejt nė kėrkim tė saj po pa mundur dot tė shkojnė te ndonjė gjurmė e saj. Pėrgjatė gjithė kohės, policia dhe banorėt nisen kėrkimet duke kaluar nėn kontroll gjithė zonėn e Zapod-it dhe mė pas edhe kufirin, pasi fshat ėshtė shumė afėr me kufirin. Fillimisht u dyshuar se vajza mund tė ishte rrėmbyer nga kafshė tė egra, por mos gjetja e asnjė gjurme, ka bėrė qė tė nisin kėrkimet nė tjetėr plan dhe se dyshimet e forta tashmė kanė tė bėjnė me rrėmbimin e saj, njė akt, qė rikthen nė vėmendjen tonė vitet e tmerrshme tė post `90-ės!

tirana obsever
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi