ILIRIADA PORTAL

Raporti i BE pėr vizat policia zbon lypėsit nga Tirana

Shko poshtė

07062010

Mesazh 

Raporti i BE pėr vizat policia zbon lypėsit nga Tirana
TIRANE- Policia e Tiranės nis njė operacion “fshesa” ndaj lypėsit e mbėrritur “klandestinė” nga rrethet nė kryeqytet. Operacioni startoi tė premten dhe brenda 24 orėve policia e Tiranės shoqėroi 40 lypės tė mitur dhe familjarė tė tyre nė moshė madhore.

Veprimet e policisė ndaj lypėsve korrespondojnė me mbėrritjen e raporterėve tė BE-sė pėr monitorimin e plotėsimit tė kritereve pėr procesin e liberalizimit tė vizave me vendet ‘Shengen’, si dhe pėr konferencėn rajonale pėr Ditėn Botėrore tė shfrytėzimit tė tė miturve qė do tė zhvillohet nė Tiranė nė 12 qershor.

GSH shkruan sot se pas identifikimit ata qė rezultuan banorė tė Tiranės, janė dėrguar nė fshatin SOS dhe nė qendra tė tjera akomodimi pėr tė mitur nė kryeqytet. Ndėrsa shumica e lypėsve tė shoqėruar qė rezultonin tė ishin banorė tė rretheve, janė dėrguar me makina policie pėr nė vendlindje. Policia konfirmoi se ka nisur procedim penal pėr tė paktėn 5 prindėr tė fėmijėve tė mitur, tė cilėt u kapėn duke lypur. Pavarėsisht aksionit tė sė premtes, gjatė ditės sė djeshme janė vėrejtur qė lypėsit kanė braktisur fshatin SOS, si dhe ata qė ishin “dėbuar” nė rrethe, janė kthyer sėrish nė kryqėzimet dhe rrugėt kryesore tė Tiranės.
(s.g/balkanWeb)
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi