ILIRIADA PORTAL

Sezoni veror, shqiptarėt pa viza nė Kroaci

Shko poshtė

19062010

Mesazh 

Sezoni veror, shqiptarėt pa viza nė Kroaci
Qytetarėt shqiptarė do tė lėvizin pa viza nė Kroaci pėrgjatė periudhės 1 korrik-31 tetor 2010. Vendimin e qeverisė kroate pėr tė hequr vizat pėr qytetarėt shqiptarė e ka pėrcjellė ambasadori i Kroacisė nė Tiranė, Darko Javorski, nė njė takim qė pati tė premten me Kryeministrin Sali Berisha.
Zyra e shtypit e qeverisė sė Shqipėrisė, bėri tė ditur se ambasadori kroat i bėri me dije kryeministrit Berisha vendimin e qeverise kroate pėr tė hequr vizat si njė shprehje marrėdhėnieve tė ngushta tė partneritet dhe miqėsisė qė ekzistojnė midis dy vendeve, tė cilat u anėtarėsuan sė bashku nė NATO dhe kanė ndėrtuar njė gamė tė gjerė bashkėpunimi tė shkėlqyer nė tė gjitha fushat, nė dobi tė sė mirės sė ndėrsjellė tė dy popujve.
“Ne presim qė se shpejti shqiptarėt tė marrin lajmin e mirė pėr lėvizjen pa viza nė BE”, u shpreh Javorski.
Kryeministri Berisha, pasi e falėnderoi ambasadorin kroat pėr kėtė lajm, u shpreh se “vendimi i qeverisė kroate ėshtė njė kontribut i rėndėsishėm neė konsolidimin e mėtejshėm tė marrėdhėnieve tė shkėlqyera mes dy vendeve dhe njė ndihmesė e ēmuar pėr lėvizjen e lirė tė shqiptarėve nė rajon”.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25671
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi