ILIRIADA PORTAL

Boshatiset Tirana kryeqytetasit shijojnė pushimet

Shko poshtė

08082010

Mesazh 

Boshatiset Tirana kryeqytetasit shijojnė pushimet
TIRANE- Fundjava e parė e gushtit e gjen Tiranėn tė boshatisur. Kryeqytetasit i janė drejtuar destinacioneve tė tyre tė preferuara pėr tė kaluar kėto ditė tė nxehta. Njė pjesė e tyre janė me leje tė zakonshme verore, ndėrkohė qė tė tjerė zgjedhin tė kalojnė momente relaksuese nė plazhin e Durrėsit, apo nė pishinat e shumta qė ofron kryeqyteti.

Nė tė tilla kushte rrugėt e Tiranės qė nė ditėt e zakonshme janė burim stresi dhe momente tė gjata pritjesh nė trafikun e zhurmshėm, sot tė ofron njė panoramė krejt tjetėr. Ndaj tė vinte natyrshėm tė shijoje atė gjendje paqeje tė kryeqytetit me bindjen se nuk do tė zgjasė pėr shumė kohė

Sic ėshtė vėnė re edhe vitet e shkuara fundjava tė tilla, pa ndotjen e madhe akustike tė makinave apo aktiviteteve tė ndryshme janė tė pakta. Ndaj edhe qytetarėt tė cilėt pėr arsye tė ndryshme nuk mund tė shkėputen dot prej diellit pėrvėlues tė kryeqytetit, mund tė shijojnė tė paktėn qetėsinė dhe harmoninė qė mbizotėron nė Tiranė nė kėtė fillim gushti.
(m.a/News24/BalkanWeb)
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25671
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi