ILIRIADA PORTAL

Turizem seksual ne Golem

Shko poshtė

20082010

Mesazh 

Turizem seksual ne Golem
Tirane-Pushime te shoqeruara edhe me momente intime, ku ne krah te turisteve “qejflinj” kane qene adoleshente. Kjo ka qene relaksi qe Gerti Caca, Besnik Shaholli, dhe Mariglen Abdurrahmani, iu kane ofruar turisteve te huaj kete vere. “Summer 2010”, u kodua operacioni nga policia e Kavajes, ku ne pranga rane 5 persona, ndersa nje e gjashte eshte shpallur ne kerkim. Sipas hetimeve tre te arrestuarit, kane shfrytezuar tre vajza adoleshente si prostituta ne hotele luksoze, nderkohe qe per cdo akt seksual me kliente te huaj ato merrnin 100 deri ne 200 euro. Baza u shkaterrua mbremjen e dy diteve me pare, pas tre muaj hetimesh, kur policia arrestoi ne flagrance organizatoret e saj. Arrestimi Kane qene Specialistet e Seksionit Kunder Trafiqeve te Paligjshme, Forcat operacionale te Drejtorise se Policise se Qarkut Tirane dhe Strukturat e Krimit te Organizuar ne Komisariatin e Policise Kavaje, te cilet mbremjen e dy diteve me pare kane bere te mundur arrestimin ne flagrance te pese personave. Operacioni u kodua “Summer 2010”, ndersa ne pranga rane Gerti Caca, 33-vjec, me banim ne Synej Kavaje, Besnik Shaholli, 58-vjec, me banim ne Tirane, Mariglen Abdurrahmani, 30-vjec, me banim ne Durres, B.H, 22-vjece, me banim ne Golem, Kavaje dhe D.R, 18-vjece, banuese ne Perrenjas. Policia ka bere me dije se ne kerkim eshte shpallur edhe 20-vjecarja R.A. Hetimet ne ngarkim te tyre do te ndiqen me tej nga Prokuroria e Rrethit Gjyqesor Kavaje. Mbi ta rendojne akuzat e “trafikimit te femrave per prostitucion”, “prostitucionit” dhe “mbajtjes se lokaleve per prostitucion”. Hetimet Hetimet ne ngarkim te gjashte te akuzuarve jane kryer nga Specialistet e seksionit Kunder Trafiqeve te Paligjshme, Sektori i Forcave te Posacme ne Policine e Tiranes dhe Seksioni Kunder Krimit te Organizuar ne Komisariatin e Policise se Kavajes. Tre muaj i eshte dashur efektivave te policise per te zbuluar bazen e prostitucionit qe funksiononte ne Golem dhe ne Tirane. Sipas hetimeve mesohet se te arrestuarit Gerti Caca, Besnik Sharholli dhe Mariglen Abdurrahmani, kane shfrytezuar per qellime prostitucioni, tre vajza, duke iu gjetur kryesisht kliente turist, te cilet kryenin me to marredhenie seksuale ne hotelet luksoze ne zonen e plazhit Golem dhe ne Tirane. Ne kryeqytet vajzat mesohet se shfrytezoheshin ne hotelin e Besnik Shahollit, qe ndodhet ne Vaqar. Nga hetimet e kryera ka rezultuar se per cdo akt seksual, vajzat merrnin nga 100 deri ne 200 euro. R.Caushaj Te arrestuar Gerti Caca, 33 vjec Besnik Shaholli, 58 vjec Mariglen Abdurrahmani, 30 vjec B.H, 22 vjece D.R, 18 vjece Ne kerkim R.A, 20 vjece

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Turizem seksual ne Golem :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Aug 20, 2010 4:55 pm nga ADMIN

Ky 58 vjecari nga Tirana kenka ken koci i tyre

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi