ILIRIADA PORTAL

Policia dhunė ndaj demonstruesve, Berisha "arratiset" nga tuneli i kryeministrisė

Shko poshtė

22012011

Mesazh 

Policia dhunė ndaj demonstruesve, Berisha "arratiset" nga tuneli i kryeministrisė
Policia dhunė ndaj demonstruesve, Berisha "arratiset" nga tuneli i kryeministrisė

21/01/2011 15:00:00 Zeri i Popullit
Madhesia e germave:


Berisha largohet i frikėsuar pėrmes tunelit nga kryeministria drejt vilės qeveritare. Policia merr urdhra politikė pėr tė sulmuar protestuesit me shkopinj gome dhe gaz lotsjellės. Mes demonstruesve ka edhe tė plagosur


Ora 11:30 Raportohet nga degėt e PS nė rrethe se protestuesit nuk lejohet tė udhėtojnė drejt Tiranės

Ora 12: 30 nis grumbullimi i qytetarėve nga zona tė ndryshme tė Tiranės

Ora 13: 30 grupe protestuesish tė shumtė pėrshkojnė rrugėt e kryeqytetit nė drejtim tė kryeministrisė

Ora 14:00 demonstruesit mbėrrijnė pėrpara kryeministrisė

Ora 14: 40 Policia qėllon ndaj qytetarėve me gaz lotsjellės

Ora 15:00 Forcat e policisė sulmojnė protestuesit qė ndodheshin nė trotuarin pėrballė kryeministrisė

Ora 15: 05 Berisha largohet nga selia e qeverisė

Ora 15:10 Vargu i policisė ikėn nga bulevardi

Ora 15:30 Rikthehen forca tė shumta policie pėrpara kryeministrisėBerisha largohet i frikėsuar pėrmes tunelit nga kryeministria drejt vilės qeveritare. Policia merr urdhra politikė pėr tė sulmuar protestuesit me shkopinj gome dhe gaz lotsjellės. Mes demonstruesve ka edhe tė plagosurDemonstrata e madhe e qytetarėve ėshtė pėrpjekur tė ndalet nė ēdo mėnyrė, por kryeministri nuk ia ka arritur qėllimit. Mijėra qytetarė janė mbledhur pėrpara kryeministrisė pėr tė protestuar paqėsisht edhe pse mijėra tė tjerė nė rrethe tė vendit janė ndalur tė udhėtojnė drejt Tiranės. Ky fakt ėshtė denoncuar nga Partia Socialiste, e cila pėrmes njė komunikimi pėr shtyp, ka bėrė tė ditur se ėshtė ushtruar presion ndaj shoqėrive tė udhėtimit pėr tė mos vėnė nė dispozicion tė qytetarėve autobusa. Ndėrsa ata tė cilėt kanė mundur tė nisen nga qytetet, janė ndalur nė rrugė, duke u gjobitur nė shifra tė mėdha pa asnjė arsye. Ashtu siē ishte paralajmėruar, turma tė mėdha qytetarėsh kanė pėrshkuar rrugė tė ndryshme tė kryeqytetit, duke marshuar drejt kryeministrisė. Nė orėn 14:00 ka nisur demonstrata, ku protestues me pankarta nė duar dhe thirrje kundėr qeverisė kanė qėndruar nė sheshin pėrpara selisė sė Kėshillit tė Ministrave. Vetėm pak minuta pas nisjes sė protestės, kanė nisur incidentet e para tė pėrplasjes mes turmės dhe forcave tė policisė. Uniformat kanė filluar tė godasin me shkopinj gome protestuesit dhe mė pas edhe me gaz lotsjellės. Nė pėrgjigje, edhe qytetarėt kanė reaguar ndaj dhunės. Policia ka pėrdorur edhe makina me ujė pėr tė shpėrndarė turmėn e njerėzve. Situata ka degjeneruar kur policia ka sulmuar protestuesit qė ndodheshin nė bulevardin e ndėrtesės sė kryesisė sė parlamentit. Pikėrisht nė kėtė moment, kryeministri ka dalė nga godina e qeverisė, pėrmes tunelit qė tė ēon nė kryesinė e Kuvendit dhe mė pas nė vilėn 31. Pas largimit nga kryeministria tė Berishės, policia ėshtė qetėsuar, duke lejuar protestuesit tė afrohen te rrethimi i godinės. Janė parė disa demonstrues tė plagosur. Deri nė kėto momente, protestuesit vazhdojnė tė qėndrojnė pėrballė kryeministrisė, pavarėsisht se ajri ėshtė i rėndė pėr shkak tė gazit lotsjellės sė pėrdorur nga policia. Ndėrkohė qė kjo e fundit ėshtė tėrhequr.

marre nga Zeri i Popullit
avatar
nardlushnja

Numri i postimeve : 648
Age : 47
Reputation : 12
Points : 18610
Registration date : 23/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Policia dhunė ndaj demonstruesve, Berisha "arratiset" nga tuneli i kryeministrisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Jan 23, 2011 11:25 am nga lidabica

kurse Edvin Kristaq Rama =mbrapa xhamave te zinj te zyres se mikut te tij Fidel Yllit...hahahahah a s'e kujton se sa"trim "eshte Edvini??hahahaha kur i gjuajten me karamele tek xhami i shtepise ,doli dhe na tha qe me gjuajten me gure dhe aq u tremb sa qe ahere filloi te flinte ne Peze me Dashin... Laughing
ore po po te shikosh ZP-ne...keta do te gjesh aty ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jan 23, 2011 12:50 pm nga ad

Nuk ka patur ikje te Berishes nga tunelet dhe kjo u bee qarte, nuk besoj se ja vlen te debatohet mbi kte lajm desinformues.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi