ILIRIADA PORTAL

Nė Tiranė mbahet sot miting pėr 20 vjetorin e shembjes sė diktaturės

Shko poshtė

20022011

Mesazh 

Nė Tiranė mbahet sot miting pėr 20 vjetorin e shembjes sė diktaturės
Nė Tiranė sot do tė mbahet mitingu dhe koncerti festiv me rastin e 20 vjetorit tė rėnies sė diktaturės komuniste.
Manifestimet organizohen nga Partia Demokratike, ndėrsa kreu i kėsaj partie ftoi tė gjithė shqiptarėt qė tė marrin pjesė nė kėtė ngjarje qė shėnon 20 shkurtin, ditėn e shembjes sė diktaturės.
Kreu i PD-sė, Sali Berisha ftoi tė gjithė shqiptarėt pėr pjesėmarrje nė kėtė miting siē tha ai pėr tė bashkuar shqiptarėt qė besojnė tek liritė.
“Nesėr ėshtė 20-vjetori i njėrės prej ditėve mė tė mėdha, mė tė shėnuara nė historinė e shqiptarėve. Ėshtė dita e pėrmbysjes sė bunkerėve tė regjimit totalitar dhe diktatori mė barbar qe Evropa ka njohur pas luftės sė Dytė Botėrore”, theksoi Berisha. Analistėt dhe e majta nė Tiranė manifestimin e sheh edhe si njė tendencė politike tė sė djathtės pėr tė shfaqur fuqinė e saj nėpėrmjet kėtij mitingu me qytetarėt.
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi