ILIRIADA PORTAL

Kuq e Zi: Platformė kundėr regjistrimit etnik

Shko poshtė

20032011

Mesazh 

Kuq e Zi: Platformė kundėr regjistrimit etnik
TIRANE- Platforme dhe plan veprimi qe do te pengoje regjistrimin e popullsise mbi baze etnike e fetare. Pas formulimit te peticionit, qe tashme ka nisur maratonen ne disa qytetet, perfshire edhe Tiranen, Aleanca Kuq e zi ka bėrė me dije se pas kesaj veprohet ne baze te nje platforme te qarte per te marre mbeshtetjen e gjithe shqiptareve kudo qe jetojne.
“Synimi i peticionit ėshtė mbledhja e 50 mijė firmave dhe pėr kėtė kemi grupe aktivistėsh nė tė gjithė Shqipėrinė. Maratona do tė zhvillohet nė ēdo qytet, brenda dhe jashtė Shqipėrisė”, bėn tė ditur Aleanca, e cila do te kete tashme edhe nje website te vetin, ku pret te gjeje shume mbeshtetes. .
“Peticioni do tė shkojė kudo ku jetojnė shqiptarė dhe do tė bllokohen shkeljet dhe falsifikimet e ndryshimit tė kombėsisė”, ka bere me dije Aleanca.
Vetem nje dite me pare, Aleanca ishte ne Korce, ne mbledhjen e firmave kunder regjistrimit, qe sipas saj shkel kushtetuten. Nje nga nismetaret, numri dy i KLD-se, Kreshnik Spahiu eshte deklaruar prere kunder ndryshimit te kombesise dhe regjistrimit fetar e etnik, i cili sipas tij rriskon asimilimin.

panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25686
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi