ILIRIADA PORTAL

Flamujt, militanti i PS dhunon 43-vjecarin

Shko poshtė

20042011

Mesazh 

Flamujt, militanti i PS dhunon 43-vjecarin
Mat- Incidentet gjate kesaj fushate zgjedhore duket se nuk do te kene fund. Shoferi i kryekomunarit socialist te Gurres se Matit, dyshohet se ka plagosur me sende te forta nje simpatizant dhe mbeshtetes te kandidatit te djathte per kete njesi vendore. Incidenti ka ndodhur mengjesin e dites se djeshme, gjate nje takimi elektoral, kur simpatizanti i Partise Demokratike, Gafurr Lleshi, ka mbetur i plagosur, pas konfrontimit me mbeshtetes te Partise Socialiste, nje prej te cileve dhe shoferi Allaman Selami. Shkak per ngjarjen e ndodhur ne zonen e Gurres kane qene po flamujt elektorale dhe posterat e kandidateve.

Nga hetimi i kryer i policise vendore rezulton se 43-vjecari Gafurr Lleshi, eshte qelluar me mjete te forta nga disa persona banore po te ketij fshati. Dyshohet se autori i kesaj ngjarje eshte shoferi i kryetarit te komunes Gurre, qe perfaqeson PS-ne, Allaman Selami. Lleshi ka qene duke vendosur flamuj dhe postera ne fshat per nje miting qe do te mbahej, kur dhe eshte sulmuar nga pala tjeter.

I plagosuri eshte derguar ne spital, ndersa ka pasur fraktura ne koke dhe trup te shkaktuara nga goditjet. Burime policore nga komisariati i Matit thane se tashme ka nisur hetimet per kete incident te radhes te fushates elektorale, dhe ka marre nen akuze te dyshuarin. Ne incident tjeter elektoral u shenua diten e djeshme ne Sukth, ku 2 simpatizante te PS-se u plagosen pas nje konflikti me simpatizante te Partise Demokratike.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi