ILIRIADA PORTAL

Fletėt e kontestuara, 9 vota Basha, 3 Rama

Shko poshtė

18052011

Mesazh 

Fletėt e kontestuara, 9 vota Basha, 3 Rama
Pas shqyrtimit tė fletėve tė para tė kontestuara, Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve ka nisur mbledhjen e paralajmėruar pėr nė orėn 18:00.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon me fletėt e votimit tė kontestuara tė gjetura nė kutitė e gabuara, ku nga hapja e 7 kutive, 9 vota kanė shkuar ne favor te kandidatit pėr “Aleancėn pėr qytetarin”, Lulzim Basha dhe 3 vota pėr kandidatin e “Aleancės pėr tė ardhmen”, Edi Rama. Kutite qe po hapen ne keto momente i perkasin KZAZ-se 47, perkatesisht njesise bashkiake nr.3.
Nė kėtė mbledhje do tė vazhdohet me hapjen e kutive tė tjera tė mbėrritura nė KQZ, ku do tė vazhdojė numėrimi i fletėve tė kontestuara.
Situata pranė KQZ-sė vazhdon tė jetė e tensionuar ku deputetė dhe simpatizantė tė PS-sė vazhdojnė tė qėndrojnė pėrpara kėtij institucioni. Prej mengjesit te sotem forca te shumta policie jane stacionuar prane KQZ-se.

panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi