ILIRIADA PORTAL

Potenciali energjetik i Shqipėrisė

Shko poshtė

21052011

Mesazh 

Potenciali energjetik i Shqipėrisė
Shqipėria ka potenciale tė mėdha pėr energji tė rinovueshme. Burimet e brendshme hidrike, tė erės, energjisė diellore dhe gjeotermale, e bėjnė atė me potencialin mė tė madh tė prodhimit tė energjisė sė rinovueshme. Madje, deri nė 2020 ajo do tė klasifikohet e para nė botė”.
Kėshtu shkruhet nė tė pėrditshmen amerikane “Wall Street Journal”. Gazeta shkruan, ndėr tė tjera, se qeveria shqiptare ka krijuar lehtėsira qė miliona euro tė investohen nė projekte tė tilla.
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23913
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi