ILIRIADA PORTAL

Kolegji Zgjedhor hedh poshtė njėrėn padi tė PS-sė

Shko poshtė

26052011

Mesazh 

Kolegji Zgjedhor hedh poshtė njėrėn padi tė PS-sė
Kolegji Zgjedhor ka rrėzuar padinė e paraqitur nga Partia Socialiste pėr mosmiratimin e tabelės pėrmbledhėse tė rezultatit tė KZAZ-sė 49 nga ana e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, si dhe tejkalimin e afatit pėr nxjerrjen e rezultatit tė Tiranes.
Bėhej fjalė pikėrisht pėr momentin kur nga numėrimi i kutisė sė fundit nė kėtė KZAZ, kandidati i opozitės pėr Bashkinė Tiranė, Edi Rama, rezultonte 10 vota para kandidatit tė mazhorancės, Lulzim Basha.
Nė kėtė mėnyrė, Kolegji ka pushuar ēėshtjen, duke lėnė nė fuqi vendimmarrjen e KQZ-sė lidhur me kėtė KZAZ, qė i pėrket njėsisė bashkiake nr. 5 nė Tiranė.
Pėrfaqėsuesi i Partisė Socialiste, deputeti Damian Gjiknuri, tha pas vendimit se Kolegji Zgjedhor humbi rastin tė japė njė vendim tė drejtė mbi kėtė ēėshtje, nisur nga “argumentet e qarta”, qė, sipas tij, i ofroi PS-ja.

Nesėr, Kolegji pritet tė shqyrtojė njė tjetėr padi tė PS-sė, qė ka pėr objekt shpalljen e pavlefshme tė vendimit tė KQZ-sė, tė datės 18 maj, pėr tė numėruar votat e hedhura nė kutitė e gabuara.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26406
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi