ILIRIADA PORTAL

PD: Rama, frikė nga humbja. Akuzat, tė pabaza

Shko poshtė

29052011

Mesazh 

PD: Rama, frikė nga humbja. Akuzat, tė pabaza
TIRANE- Partia Demokratike tha sot se kandidati i saj pėr Tiranėn, Lulzim Basha nuk ka asnjė arsye tė kėrkojė tė mbys zėrin e qytetarėve, ndėrsa akuzat e PS-sė pėr mospėrputtje shifrash i quajti absurde.
“Sot ndėrsa u njohėm me deklaratėn e fundit absurde nga selia e PS, nuk mund tė mos pohojmė se hipoteza e rivotimit ėshtė kryekėput qesharake dhe mashtruese”- thuhet ne deklaraten e PD-se.
Nė njė reagim pas deklaratės sė kreut tė Grupit Parlamentar tė Partisė Socialiste, Gramoz Ruēi, zėdhėnėsja e PD-sė, Albana Mustafaraj tha se Edi Rama ka frikė tė pėrballet me tė vėrtetėn e humbjes sė Tiranės.
Sipas saj, ēdo lloj procesi sjell humbjen e Ramės.
Mustafaraj sqaroi pėr publikun e gjerė sė PS-ja nuk ka paraqitur asnjė kėrkesė nė Komisionin Qėndror tė Zgjedhjeve lidhur me mospėrputhjen e shifrave, pavarėsisht se kishte 72 orė nė dispozicion.
PS, tha ajo, ka paraqitur plot 5 kėrkesa nė Kolegjin Zgjedhor dhe KQZ, disa prej tė cilave dhe absurde, por asnjėra prej tyre nuk ka lidhje me mospėrputhjen e shifrave.

panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi