ILIRIADA PORTAL

Pasqyrimi i ngjarjes se rrembimit te bashkeshortes te kryetarit te bashkise Kavaje nga Shekulli dhe humori roze i komentuesve (pa koment)

Shko poshtė

02062011

Mesazh 

Pasqyrimi i ngjarjes se rrembimit te bashkeshortes te kryetarit te bashkise Kavaje nga Shekulli dhe humori roze i komentuesve (pa koment)
Policia: 28-vjeēarja nuk ka qenė shtatzėnė, ka mashtruar familjarėt

Policia e Shtetit ka dalė nė pėrfundimin e bashkėshortja e kryebashkiakut tė Kavajės, Elvis Roshi nuk ka qenė shtatzėnė. Kjo mbėshtetet tek ekspertiza paraprake mjeko-ligjore dėshmon se 28-vjeēarja nuk ka qenė shtatzėnė. Sipas policisė Griselda ka mashtruar familjarėt lidhur me shtatzėninė pasi ajo kishte dėshtuar qė tre muajsh. Policia pėr sqarimin e ngjarjes pritet tė mbajė dhe njė deklaratė pėr shtyp.
* * * *
Griselda Roshi ka mbėrritur rreth orės 12:20 nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda, ku po merret nė pyetje nė lidhje me deklaratat pėr rrėmbimin e saj dy ditė mė parė. Sipas burimeve jozyrtare, nga hetimet e kryera, Prokuroria hedh dyshime mbi shtatzėninė e gruas nė momentin qė ajo pretendon se ėshtė rrėmbyer. N.q.s. dyshimet e institucionit tė akuzės vėrtetohen, Griselda rrezikon tė kthehet nga akuzuese nė tė akuzuar pėr kallėzim tė rremė. Ndėrkohė, mister mbetet fati i foshnjės sė gruas 28-vjeēare.

Ēėshtja "Griselda", Prokuroria hedh poshtė pistėn e rrėmbimit

Prokuroria e Krimeve tė Rėnda ka hedhur poshtė pistėn e rrėmbimit tė bashkėshortes sė kryebashkiakut tė Kavajės. Sipas njoftimit zyrtar tė Prokurorisė, pas hetimeve tė kryera rezulton se nuk ka elementė qė tė vėrtetojnė pengmarrjen e Griseldės.
"Hetimet dhe analiza konkulduan se nuk ka elementė qė vėtetetojnė pengmarrjen e shtetases Griselda Roshi", thuhet nė njoftimin zyrtar tė Prokurorisė.

.......................

Dėshmia e Griselda Rroshit
Griselda ka dėshmuar se ka qenė duke ecur mbrėmė rreth orės 19:15 nė zonėn e Komunės sė Parisit nė Tiranė. Shtatzėnė, pasi ka pirė njė kafe me njė mikeshė nė njė lokal, Griselda i ėshtė drejtuar njė zone ku qėndrojnė taksi, pėr tė shkuar mė pas nė shtėpinė e prindėrve. Griselda kishte ardhur nė Tiranė, pasi ditėn e premte priste tė lindte e tė shtrohej nė maternitet.

Sipas dėshmisė sė 27 vjeēares, teksa ishte duke ecur drejt taksisė, njė fuoristradė me xhama tė zinj ka ndaluar pėrpara Griseldės dhe nga makina kanė dalė 3 burra tė armatosur qė e kanė futur me forcė nė makinė. Ajo dėshmoi se ata e kanė rrahur, kėrcėnuar dhe ēuar nė njė vendndodhje tjetėr, tė parapėrgatitur, ku veē tre burrave qenė tė pranishėm edhe disa tė tjerė, madje edhe gra [mami]. Nė ato momente, Griselda ėshtė goditur dhe ka humbur ndjenjat. Kur ka riardhur nė vete, Griselda mban mend t'i jetė injektuar njė serum, dhe disa momente mė pas ka lindur.

Pėr shkak tė hemorragjisė i janė ndėrruar edhe rrobat dhe nė orėn 03:45 tė 1 qershorit e kanė marrė sėrish me fuoristradė dhe e kanė hedhur nga makina rreth 50 metra larg shtėpisė nė Kavajė. E gjakosur, e rrahur, Griselda ėshtė zvarritur deri nė shtėpinė e saj, pa fėmijėn e sapolindur qė ka mbetur nė ambientin ku Griselda ėshtė mbajtur pėr mė shumė se 6 orė. Ende nė kėto momente nuk dihet as ku ėshtė dhe as si ėshtė fėmija.
Kjo ishte dėshmia qė vajza ka dhėnė para prokurorėve tė krimeve tė rėnda qė kanė ngritur me urgjencė dje njė grup tė posaēėm.
............
Elvisi: Pres qė hetimet tė zbardhin ngjarjet


Deputetė tė PS dhe kreu i saj Edi Rama sė bashku me bashkėshorten e tij, janė gjendur nė shtėpinė e kryebashkiakut nė orėt e mbrėmjes sė djeshme. Nuk kanė pranuar tė bėjnė asnjė koment pėr ngjarjen e ndodhur. "Ėshtė e tmerrshme ajo qė mė ka ndodhur mua, njė krim i llahtarshėm, po pres qė hetimet tė zbardhin kėtė ngjarje"- tha mbrėmė Elvis Roshi, shtėpia e tė cilit deri nė orėt e para tė mėngjeti ka qenė "e rrethuar" nga qindra qytetarė tė zonės qė shprehnin solidaritet me dhimbjen e familjarėve. Elvisi ėshtė kthyer me urgjencė nga Italia sapo ėshtė telefonuar pėr ngjarjen.

Kush ėshtė Griselda (Zaimi) Rroshi

Griselda (Zaimi) Rroshi, 27-vjeē, ėshtė mė e vogla e tre fėmijėve tė familjes Zaimi nga qyteti i Pėrmetit. Ēifti Muhamet dhe Alie Zaimi ka tre vajza Arbana, Enkelejdėn dhe Griseldėn. Motra e madhe ka mbaruar pėr frėngjisht ndėrsa Enkelejda ka mbaruar pėr mjekėsi. Griselda, e lindur mė 29 maj tė vitit 1984, ka studiuar nė Kamėz. Pas vitit 1997, familja e Muhamet Zaimit ėshtė shpėrngulur nga Pėrmeti pėr tė jetuar nė Tiranė.
Sipas miqve tė familjes, ajo ėshtė njohur me Elvis Rroshin gjatė studimeve nė Kamėz. Tė njėjtat burime pohuan se Griselda dhe njėra nga motrat, prej pesė vitesh kanė njė dyqan kozmetike nė njė prej qėndrave tregtare tė kryeqytetit. Kryesisht ato tregtojnė materiale kozmetike, tė cilat vijnė nga Franca.

235 KOMENTE

per sa i perket konkluzioneve te policise dhe hetuesve te cilet perjashtojne apo dhe mohojne ndonjehere se eshte kryer ndonej rrembim apo dhe dhune fizike mjafton te kujtojme se cfare i ndodhi gazetarit te plagosur Fatos Mahmutaj ne njgarjet e 21 Janarit, ku policia jo vetem qe nuk hetoi me tej por e kercenoi ate me arme ku madje dhe mjetket e QSUT i thane se dora e tij e plagosur ishte duke mos i thene asgje per kockat e frakturuara te cilat u perkeqesuan me vone. Tashme ai eshte azilant ne belgjike, po kesaj familje cfare do ti ndodhe?
selmoni | June 2, 2011 11:26 AM |


Po pse eduard mqn enveri ka pushkatuar gra shtatzane saliu duhet tia shkuli femijen grave shtatezan nga barku???Nuk ekziston force njerezore dhe as perendore te justifikoj kete ngjarje te zez,kete krim te pa falshem...
kush do e ka ber kete krim te tmershem mos pafte nje dit te bardh ne jeten e tij dhe lotet e asaj nene e mbytshin ne gjum...
kri replike per komentin nga eduard| June 2, 2011 11:15 AM

po mire more juve qe jetoni ne shqiperi une e dije qe jeni akoma ne kohen e qepes ne cdo aspect , po qush ven spital , njeriu apo klinike dhe nuk regjistrohet emeri dhe kush asht kush jane ato qe shoqerojne , po qysh nuk kerkohet , karte identiteti kush asht dhe te futet ne kompjuter qe asht ky person apo bin ladeni , a jeni njerez apo jeni kaf,,,, oj qeverri qe u jep licenza ketyre qe,,,,ve , per klinika , a e kuptoni demin qe i sjell shettit me keto ligje , or mullah omere
edi buda kas vegas | June 2, 2011 11:11 AM

Me vjen shume keq per Shqiperine, por nga ana tjeter kuptoj se sa te ceket dhe te ngutshem jemi. Cdo ngjarjeje i japim fryme politike, ne vend qe te ulim koken dhe ti veme mend punes, merremi me simpatite per njerin ose tjetrin duke e ditur shume mire se asnjerit nuk i bie nder mend per popullin. Kjo eshte sigurisht nje ngjarje e hidhur qe te ben te mendosh se ne truri Shqiptar do kohe te sherohet............
Ortensa | June 2, 2011 11:11 AM

I tmerruar nga humbja e zgjedhjeve lokale, mafjozi SALI BERISHAME BANDEN E TIJ,me kete akt barbar kerkon te terrorizoi popullin,prandaj per te shpetuar nje here e mire nga ky njeri e banda e tij mbeshtetese qe tashme jane kthyer ne nje kancer per SHQIPERINE DUHET QE SHQIPTARET E NDERKOMBETARET TA SHPORRIN NJE HERE E MIRE NGA PUSHTETI KETE NJERI TE PANDREQSHEM E ME PAS T'JA JAPIN PER TA GJYKUAR ORGANEVE TE DREJTESISE SE POPULLIT.Shpreh solariditetin tim per kryebashkiakun e KAVAJES.
sofokli | June 2, 2011 11:10 AM

Nuk ka nene ne bote,nuk ka as nje lloj kafshe ne bote qe merr fryme te kerkoje te vrase te voglin e sjae.Koto komentet se gjoja e ka kryer vete rrmbimin apo abortimin tregojne me se miri se kafshet grabitese jane midis nesh dhe kane mbrojtje te forte.....kometet per ju.......
Deliveri Love | June 2, 2011 11:04 AM

eh sa te mencur i kemi ata te policise dhe prokurorise. po pse more idiot nuk dinte ajo te abortonte muaj me pare por tani 1 jave para lindjes e gjeti? sa shpejt e nxorri konkluzionin policia qe ajo genjen dhe i beson nje taksisti????????????taksisti kush e di sa para ka marre te thote ate deshmi.po femijen pse nuk e kerkojne. o zot cfare populli i mallkuar paskemi qene. nuk ka fjale per ta ngushelluar ate vajze. shpresoj vetem ti kthejne femijen, atehere mund te gjeje ajo nene pak prehje per ate qe i ndodhi.
ah | June 2, 2011 11:00 AM

edhe une i te njejtit mendim jam nuk e ka femijen me burrin e saj,kjo kur ka qen studente e ka dredhur ne kamez me disa persona te tjere,dhe ka abortuar kur ka marr vesh se i shoqi do bente analizen e adn-se
nuriu replike per komentin nga landi | June 2, 2011 10:59 AM

nuk ka me rendesi jeta ime kur degjoj e shoh ato qe vuajne patriotet e mi.sdua tja di me per jeten time kur shoh se si nje pushtet fashist,poshteron popoullin tim.une jam gati miqte e mi,per popullin tim i bej te gjitha dhe askush ska per te me ndalur,askush.se duroj dot me kete regjim sahanlepiresish,servilesh,hajdutesh,kriminelesh.dhe jeta ime nen pushtetin e tyre nuk jetohet me.i bej thirrje te gjithe atyre njerezve te ndershem,idealisteve,ushtarakeve te poshteruar,mesuesve te shtypur,e te gjithe popullit shqiptar qe nuk shitet e blihet:eshte momenti yne,askush seshte me i forte se te gjithe ne bashke.ajo qe kemi perballe duhet shfarosur dhe ne do ta bejme ,SE MUNDEMI,SE JA LEJOJME VETES,SE ESHTE E DREJTA JONE,SE JEMI SOVRANI
kastrioti | June 2, 2011 10:47 AM

Ky eshte vetem fillimi...Perse e them kete me keqardhje?- I hidhni nje veshtrim jetes se Sal Ram Berishes Dhe pyesni nga vjen ky njeri(vjen nga nje vend ku edhe dhia qe te zbres poshte ka nevoje per fren dore).Ne 1969 ai hyri ne zyrat e PKSH;eshte komunist i devotshem prej asaj kohe.Ka qene nje qelize e'fjetur' deri ne vitet'90.Eshte si virusi i AIDS,qe shperthen mbas disa koheve;Ishin vitet'90 koha e tij.Pasi u bind mire Ramiz Alia e leshoi ne terren.Deri ne ate kohe Berisha ishte loloja i komunistave;i thoshin pastro kepucet-ai t'i pastronte! mjafton nje foto e tij ne ate kohe(por edhe tani)t'a kuptoni.Zoti te tregon edhe nga fytyra se cili je.Me Salen eshte teper bindese kjo teoreme.Sala eshte rritur me kulturen e tmerrshme,makabre komuniste,por edhe me nje element tjeter; Ai ushqehet me ane te krimit...Prandaj kjo eshte fillimi
beni | June 2, 2011 10:21 AM

Besoji, besoji, Best!
Poseidon
Poseidon replike per komentin nga best | June 2, 2011 10:20 AM

history makabre,por eshte e vertete apo e sajuar,politik apo jo,nga te majtet apo te djathtet.Deri tani sdime asgje
anton | June 2, 2011 9:39 AM

Po si mund te shkruani keshtu o njerez? Si mundet nje nene qe pret me dite femijen e saj te abortoje ne menyre te vullnetshe? Vetem po te ishit kafshe mund te flisnit keshtu. Dhe e kuptoj si mund te kete ne qarkullim kanibale si ata qe kryen ate veptim makaber, sepse dhe ketu ne kete faqe gjejne "perkrahes" qe i nxjerrin pa faj dhe, c'eshte me e keqja, akuzojne nje nene te gjore qe po i luan mendja. TURP I MADH PER TE GJITHE JU!
Gloria | June 2, 2011 9:39 AM

Me vjen keq per ate qe i ka ndodhur kesaj zonje.Por perpara se te jepni mendime qe skane te bejne fare me kete ndodhi, duhet durim ,gjakftohtsi dhe mbi te gjitha prisni sa te dali ne drite e verteta.Mendimi im eshte se fajin me te madh e ka vete kjo zonje qe niset per te lindur nje foshnje dhe vepron si nje adolishente. Del pyetja : Ku ishin prinderit e saj. Ku ishte i shoqi i saj, pse nuk ishte ne krah te saj por kishte shkuar ndoshta per bissnes ne Itali. Cfare kunati ishte ai qe la vetem kete grua ne mes te nates e tj,tj.kjo eshte nje ceshtje pesonale,ndoshta dhe e pergatitur,por tashti per tashti pa dalur e verteta mos ja fusni kot o njerz dhe mos acaroni vehten tuaj dhe te tjeret duke e perzjere kete ngjarje me politiken. kete ngjarje
i pa rjedhur nga trute | June 2, 2011 9:35 AM

O idiote. Ajo ka shku vullnetarisht e ju e politizoni kot mkot.
Ndoshta se ka pas me burrin e vet e ka saju gjith kte ngjarje me mbulu gjurmet. Gjynah fmija sa per tjerat na nxite jeten ju o idiote me politike.
hell no | June 2, 2011 9:34 AM

Ja pra ..te shtena nuk ka patur.Abordi eshte bere i vullnetshem. Nuk eshte per te qeshur.Cdo regjim ne agoni mundohet me sforcon e fundit,sidoqofte rrit koston e permbysjes.
roland replike per komentin nga musa | June 2, 2011 9:21 AM

Pjesa me e felliqur eshte dalja e policise me deklarate se gruaja ka bere abort te vullnetshem. Abort nuk behet ne muajin e nente te shtatzanise. Pastaj kush e gjakosi dhe i la shenja dhune ne trup kur ka qene abort i vullnetshem? Eshte e turpshme qe policia e shtetit po behet pale ne kete ngjarje te turpshme duke u pozicionuar ne mbrojtje te autoreve te ketij krimi te padegjuar me pare. Policia e shtetit qe paguhet nga parate tona qe ta bejme gjumin e qete, kujdeset qe kriminelet te bejne gjumin e qete! Ne kete fare derexheje ka shkuar fati yne dhe me keq do shkoje derisa te mbajme ne krye kete fare kryeministri psikopat qe me keto qe ben ja kalon edhe enderrave me te cmendura te cdo diktatori sado mizor qofte.
Grigor | June 2, 2011 9:13 AM

Mos u nxeni or popull.
Lereni te marrin fund hetimet dhe pastaj komentoni. Cfare perfitimi do te kishte Sala nga kjo pune? A nuk ka ai pune me te mencura, vecse ta detyroj gran e nje kryetari te nje minibashkie qe te abortoj? Phiii, absurditet.
Suad- Mitrovicė replike per komentin nga ridi| June 2, 2011 9:09 AM

Ky eshte nje krim i rende nese vertetohet qe eshte i tille pasi deri tani ka mosperputhje mes atyre qe ka thene zonja dhe shenjave qe ka mbledhur prokuroria. Gjithesesi mendoj qe politika duhet mbajtur larg si piste pasi ky eshte akt i paster kriminal mafjoz dhe duhet ndeshkuar si i tille. Sa per ata qe mund ta kene bere, mendoj se meritojne ndeshkimin qe kane SHBA, vdekjen! Gjithesesi i uroj familjes force pasi sido qe te jete femija eshte ai qe e ka vuajtur dhe sdihet ku ndodhet i gjori!
Ero | June 2, 2011 9:07 AM

Shume komentues ne keto momente qe kane dale fakte te reja, do tu vinte turp per komentet e bera nga ana e tyre.Prandaj do tu beja lutje komentuesve qe te jene me te durueshem, dhe para se te komentojne te jene me te vemendshem.Se jo cdo gje e ben SALA, ka mjaft mendje "diabolike "ne qarkullim, (ku perfshihen edhe shume komentues).Shume pune e pak llafe.
titi | June 2, 2011 8:51 AM

Turp per ato pak rreshta te ndyra o i quajturi Eduard.Ka arsye,ka krahasim,ka justifikim,ka cfajsim,kur behet fjale per tortura ndaj nje gruaje me barre dhe nxjerrjen nga barku ne menyre makabre te nje femije te pafajshem???A e mendon qe ky krim eshte i pari qe behet nga shqiptaret ndaj nje shqiptari?
Dino replike per komentin nga eduard| June 2, 2011 6:19 AM

Sa te mencur jeni ju o njerez ua kaloni edhe policise ,hetuesise e gjetet fajtorin....sa turp per ju qe shfrytezoni fatkeqesine e tjetrit duke bere fajtore per cdo gje kundershtarin tuaj o komunista o ju bijte e Enverit.Kudo ndodhin keto ,ne cdo vend te botes por nuk shikon te tilla komente te neveritshme...askush nuk shan ate qe drejton shtetin por vetem ne Shqiperi ndodhin keto sepse nxiten nga ata qe jetojne me krimin dhe duan ta marrin pushtetin me te gjitha format e neveritshme qe ekzistojne.
lulja | June 2, 2011 6:17 AM

po me mire te ta pushkatosh se ta besh ashtu ne ate menyre more hajvan,po cfare i duhet jeta nje njeriu po te katandisen ne kete gjendje ,dhe sa per fanatike une jam demokrat por nuk eshte demokratci ajo qe mbahet me force dhe dhune ndaj qytetarit .
cimi replike per komentin nga eduard | June 2, 2011 5:53 AM

Nji pyetje,A kane reague ndonjena prej grave te PD per kete ngjarje makabre ndaj grave?C'ka thote kryeparlamentarja per kte veper kriminale,po grate deputete te PD?Po zonja Topi dhe Berisha cfare qendrimi kane dhe a do te dalin ato ne demonstrate kunder dhunes se grave ne Shqipni?
Ndaj kujt do te protestojne ato?
Ku e shikojne shkaktarin ato zonja te rritjes se dhunes ndaj grave dhe femijeve tone?A ka qeveri qe merret me mbrojtjen e grave, nanave dhe femijeve tone?
kola | June 2, 2011 5:47 AM

me vjen te ulerij kur lexoj ca komente me siper me ca njerez qe mendojne se e ka bere abort me dashje apo ka pasur dore i shoqi....kjo eshte vertet nje cmenduri,mjer ajo grua qe i moren femijen mizorisht dhe mjer ata njerez qe jetojne atje....tmerr i papare.....
ana | June 2, 2011 5:24 AM

Nje ngjarje e tmershme!! Megjithese eshte shume shpejt te themi qe nje ngjarje e tille ka prapaskene politike une desha te beja keto pyetje.
1. A eshte marrja peng e kesaj zonje nje rastesi kur ne fakt ate e flaken nga pakina rreth 50m prane shtepise se saj? (ajo s'mund te tregonte se ku ishte shtepia e saj duke qene ne agoni te plote)
2. Ku e gjejne sigurine keta pengmarres qe nuk do u gjeje gje duke bere nje krim te tille te jashtezakonshem?
3. A jane vertet shqiptare keta njerez?
4. Si do ndjehej zoti kryeminister nqs nje gje e tille do i ndodhte vajzes se tij?
Qe UDB-ja dhe KGB-ja jane ulur kembekryq ne Tirane kete eshte veshtire te mos e pranosh. Historite fillojne qe nga Ben Broci e deri te Trebicka e do vazhdojne keshtu perderisa ne krye kemi B..ISHEN!!!
Tonini | June 2, 2011 4:52 AM

E kam urryer diktauren por tani.........E KUJTOJ ME SHUUUME NOSTALGJI ATE KOHE, VERTETE TE LAVDISHME KUR FEMRA MUND TE DILTE NE MES TE NATES DHE KISHTE NJE SIGURI ABSOLUTE. ..............................Po ku ju shpie mushka mor BARBAR??????
Lili | June 2, 2011 4:49 AM

Mire e ka Turpi!.
Ti zoteri i thua atij bastard, po ti ca je? mos je me i mire ti? ti je me i keq se rri dhe hesht, s'te pelqen e verteta e hidhur se si e ka kthyer vendin nje shpellar nga vicidoli. Jane ata si ju qe rrini me duar ne xhepa dhe nuk ngriheni dhe ti kerkoni llogari qeverise qe e ka kthyer vendin ne nje kosh plerash. Ne jashte po investojme ne atdhe qe nje dite te kthehemi dhe ta shohim te bukur por kur degjojme lajme te tilla veshtire o.
Agimi replike per komentin nga drini| June 2, 2011 4:27 AM

O,ZOT, BJE NDO NJE GJE TE MIRE PER SHQIPERIN,SE PER KUSARET E NATES I KA DIKTATORI I ATI VENDI QE I MBRON,EDHE TONI MONTANA NUK VRISTE NENEN ME FEMIJE NE SHQIPERI NDODHIN CCCCCCUUUUUUUUUUUUDDDDIIIIIIIIIRAAAAAAAAAAAAAA,
TONY | June 2, 2011 4:00 AM

3-ju kujtoj se per kete lloj veprimatrie jane kryer disa hetime edhe ne nje qytet te shqiperise para 6 vitesh dhe se kane marre pjese edhe hetues nga FBI amerikane dhe se rezultat jane mbajtur shume sekret.
4_Nuk besoj te jete marre per trafik organesh pasi mjeket specialiste e dime shume mire se femija i sapo lindur nuk mund te perdoret pasi nuk bejne organet ne kete moshe dhe se qe te behet kjo duhen bere nje sere analizash per te percaktuar pershtatshmerine ose jo.
Konkluzioni im eshte se klinika edhe und te egzistoje porse veprimi eshte kryer per hakmarrje
dritan | June 2, 2011 3:45 AM

Nuk dua tu jam mend atyre qe merren me hetimin e kesaj ceshtjeje por si ish ekspert i policise se shtetit me dalin disa pyetje dhe disa paqartesi.
1-Dihet qe femija eshte marre per tu mbajtur gjalle pavarsisht arsyes per tu shitu apo per tu hakmarre ndaj ndonje te afermi te mundshem dhe per kete aryse nuk kuptoj se perse ndaj te emes duhet te ushtrohej dhune pasi ne kete rast mund te kishte shume te ngjare qe te humbej femija
2-perderisa aty deklarohet qe ishte nje klinike(detyrimisht ilegale) do te thote se aty punon njerez shume te specializuar dhe se keta persona numerohen me gishtat e dores do te thote se ka ndodhur edhe me pare athere si ka mundesi qe policia kriminale nuk ka asnje lloj informacioni aq me teper per kete lloj veprimtarie kriminale qe eshte shume e rrezikshme dhe shume e mprehte
dritan | June 2, 2011 3:40 AM

Keto jane shifrat qe kane ne dispozicion te huajt se te pelqen apo nuk te pelqen.Dukatasi.
Dukatasi,
kur ju pyet dikush per familjen,ju pergjigjeni me opinjonin e fqinjit?
Ky esht kompleks inferioriteti.
Kush shan kasollen e vet e zente mbrenda.Je vertet shqiptar?
Zigur Qarri replike per komentin nga Dukatasi| June 2, 2011 12:30 AM

mos vall u vendos drejtesi per 26 te vraret ne gerdec po me keq u vra dhe ai qe guxoj te fliste ! mos shpresoni qe sa esht Saliu ne pushtet te shihni dhe zbardhje te vrasjeve qe u ben ne 21 janar me keqardhje e them se dhe per kete rast nuk do ket drejtesi ose per te lar veten Sala do na akuzoj ndonje tjeter ose vet te shoqin e gruas se shkret. nuk po merem me situata te tjera te ketij krimineli qe vetem kete e ndjek fati keq dhe i ndodhin kesisoj gjerash dhe prap fajin e ka opozita qe proteston per gjendjen e rend ekonomike , per mos pranimin ne BE etj..
artur | June 1, 2011 11:49 PM

po cfare ta kaluar thua... po pse tani qe u be kryetar bashkie....?????? eshte politike.. OK
besniku replike per komentin nga artur | June 1, 2011 11:48 PM

Nuk e kane bere krimin tre burrat, qe dolen nga makina,jo. Krimin e ka bere Sali krimineli me qeveritaret e tij . Ata kane organizuar cdo gje. Turp per shqiperine, turp dhe per kosovaret qe vijne e votojne per sale kriminelin e ankohen nga serbet. Populli nershem cohuni ne kembe ta shporrim regjimin e sali-metes nje ore e me pare. Jam ne mes te cdo proteste e lufte po qe nevoja per te shpetuar Shqiperine. Koha eshte tani.
ridi | June 1, 2011 11:45 PM

Cubrillovicet i kemi ne krye te Qeverise...
I kemi ne mes te Tiranes,me fuoristrada,te armatosur,me klinika "ilegale me licence",me stafin te kompletuar,me narkoza e me bisturi...
Popull,ZGJOHU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Demokrate e socialiste te Kavajes dhe te gjithe Shqiperise,jepuni pergjigjen e duhur krimineleve!!!!!!!!!!!!!
Ne kete shtet JEMI TE GJITHE TE RREZIKUAR!!!!!!!!!!!!!!
Jemi prane teje ne kete dhembje,Elvis Rroshi!!!!!!
Kurajo !!!!!
MEMEDHETARI | June 1, 2011 11:44 PM

ku jeni o shqiptare...?! e shikoni cfare i ben shqiptari shqiptarit. qohuni dhe kapini keto lloj mostrash, keto lloj plehrash, njerez pa din e pa iman dhe te jua presim koqet e tua varim ne balle
besniku | June 1, 2011 11:44 PM

kush beson se kjo ngjarje e shmtuar do gjej zgjidhje ne drejtesin shqiptare ? aseedhe nje shqiptar nuk beson me ne kete shtet kartoni. ne kete shtet qe esht kapur na kriminelat dhe qe nuk kan meshir per popullin e gjor qe vuan cdo dit pasojat e nenshtrimit te tij. E neneshtrimit nga dhuna , nga halli , nga korupsjoni , nga rushfetet. kjo situat esht e pa durushme e pa pranushme e pa llogjik e pa kuptimt te jetosh . E megjith ate jeta per shqiptaret vazhdon dhe do vazhdoj dhe koha do e haroj kete rast dhe se shpejti do meret me nje rast tjeter me makaber dhe fundi esht i njejt kriminelet te veshur mrojtje politike do vazhdojn te levizin te qet duke pritur per kryerjen e krimit te radhes . dhe perderi sa te ken Saliun ne pushtet nuk i gjen gje nuk vendoset drejtesi . Ne Gerdec u vran 26 veta fillimi u duk i mbar u duk sikur do vendosej dr
artur | June 1, 2011 11:40 PM

O NJEREZ ESHTE KRIM SHUM I REND... PO C HYN QEVERIA KTU ME KRIMIN?? C HYN SALIU? INFORMOUNI ME TE KALUAREN , OSE NDONJE PRECEDENT,.. QE DIKUSH TE KRYEJ KTE AKT DO TE THOT QE NJE HAKMARRJE OSE PARALAJMRIM SHUM MAKABER DHE TE PAFALSHEM....MORE VESH OR PALL ARIU???'
asnjanjes.. replike per komentin nga mucobregu | June 1, 2011 11:38 PM

Si mund te mos shkruhen spaku dy rreshta per ket tmerr qe mund ndodhin vetem ne shtete fashiste, e pa fije dyshimi se e them se Shqiprin sot e udheheq nje fashist siq esht Sali Berisha,po ku ka bir shqiptari qe ne dejt e ti rrjedh gjake shqiptaridhe ben kete pun te ndyer,kriminale duke maltretue nje moter para lindjes dhe te lind para kohe dhe ti humbet femia e tash po bindem hapur se po u dufka nje ENVER qe kta kriminela te varen mu
ne qender te Tiranes,poshte kriminelat dhe tradhtart e atdheut e qe jan te shumte.ry bashkiakut te Kavajes zotit Roshit familjes se ti dhe farefisit te bashkshortes se ti Griseldes kurajo forc dhe dhashte zoti qe foshnjen tuaj mos ta gjej gja e keqe,kriminnelave denim dhe ate varje ne litar.
zoti i vraft siq e meritojne ata kriminela.Jemi sum e shum te merzitur dhe te zemruar per ket akt kriminal.
lumibardhe | June 1, 2011 11:37 PM

O njerez a kuptoni ku kemi arritur??!!!ore shqiptar qe jetoni dhe shikoni me syte tuaj se c'fare po ndodh,mos rrini duke pare ..organizouni kunder kesaj dhune fizike dhe mendore.Keto jane ngjarje shume te forta!a keni femi??mendoni ..sot eshte ky fat keq,po neser kush e ka radhen ..une, ti??keto ngjarje nuk ndodhin as ne fantasin me te poshter qe mund te ket nje kriminel.sali qelbesiar do hedhur poshte ,ky njeri duhet te paguaj per te gjitha ngjarjet qe po perfshine vendin tone.shqiptare nqs e ndjeni veten akoma shqiptare cohuni ne kemb dhe i thoni boll keti diktatori!!!
ledion | June 1, 2011 11:34 PM

EDHE FEMIJEN NGA BARKU I NENES E VODHI SALI BERISHA. MERRE MEND SE ē'PO U BEN SHQIPTAREVE. DURONI SE SEICILI PRAPA KOKES E KA. Ky eshte shteti shqiptar qe ka ndertuar.Po votat valle i ka vjedhur?!Mbas 20 vjeteve qe kavajsit nuk e votuan u vodhi femijen si kontribut.
fatmiri | June 1, 2011 11:33 PM

O, Zot , ku shkojme keshtu?!
Kur i ndodh kryebashkiakut te Kavajes kjo , por per ne te tjeret ....!!!!
Jemi me Ju z.Kryetar!Sa me afer zonjes per tmerrin qe ka pare nga ato monstra te ndyra.
sokoli | June 1, 2011 6:08 PM

Sapo mendon se me keq se kaq nuk ka ku te shkoje, ndodh dicka me e keqe, me e shemtuar qe trullos edhe optimizmin me idiot.Fakti, qe ata qe kane organizuar kete KRIM MAFIOZ jane njerez si une me tmerron.Detaji qe jane shqipetar si une, me neverit dhe ofendon.Eshte foshnjore te thuah fajin e ka Berisha apo Psicorisha.Fajin e ka mafia,krimi qe mbyt,Vret jete e dinjitet.Ne qofte se drejtesia, qeveria, pushteti nuk zbulon e denon autoret e ketij krimi,vetedenoncohet si baskepunetore e MAFIES.Propaganda demagogjike vetem largon nga e verteta.
saimiri | June 1, 2011 6:0

Po ke te drejte, mbas votimit mbaron puna jone dhe pastaj voten tone e lexon Komisioni Qendror i Vjedhjeve! Mos ngatero k... me dollarin. Mos ngatero Shqiperine me Belgjiken. Nqs do kishte mireqenie dhe nuk do vriteshin, masakroheshin apo perdhunehoshin njerezit ne kete menyre, atehere dhe une i mendimit tend jam, hedh voten le ta lexoje kush te doje e le ta vjedhe sa te doje, fundja fundit nuk jam militant qe te luftoj per karigen e vjedhur te dikujt. Problemi ketu nuk eshte thjesht vjedhja e votes por eshte qe ky vend ka mare tatepjeten dhe te gjitha keto cudira ndodhin vetem tek ne. Prandaj thelbi nuk eshte mbrojtja e kariges se Rames por shporja e nje sistemi te kalbur qe po kalb cdo dite e me shume familjet shqiptare dhe perdhos dinjetetin e qytetareve te vet. Po te ishte Rama si Saliu sot shqiptaret perseri do reagonin njesoj.shekulli
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pasqyrimi i ngjarjes se rrembimit te bashkeshortes te kryetarit te bashkise Kavaje nga Shekulli dhe humori roze i komentuesve (pa koment) :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Jun 03, 2011 6:25 pm nga emigranti

hahahahahaaa oh sa kom qesh Laughing Laughing Laughing ah mor popull e tregut edhe bjiher qe jeni tuuuuurm Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi