ILIRIADA PORTAL

Shqiptari qė mbrojti Milosheviqin

Shko poshtė

13062011

Mesazh 

Shqiptari qė mbrojti Milosheviqin
Ai quhet Muharrem Ibraj dhe ka lindur nė Gjakovė, aty ku Serbia ka bėrė disa nga krimet mė tė tmerrshme tė luftės. Por, Muharremi nuk i ka parė. Nė vend tė kėsaj, thotė se krimet i ka bėrė UĒK-ja, prandaj ka shkuar nė Hagė pėr ta mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Milosheviq.
RTS sjellin rrėfimin e Ibrajt qė ėshtė krenar qė ka dėshmuar nė Hagė nė favor tė Milosheviqit, dhe kėtė e ka bėrė pa e fsheshur identitetin. Ai jeton tash nė Serbi dhe thotė se shqiptarėt ia kanė kidnapuar e mė pas vrarė djalin, tre vėllezėrit dhe 2 nipėr, si shenjė hakmarrje, transmeton Indeksonline.
“Shumė njerėz janė detyruar tė gėnjejnė. Unė nuk kam dashur tė tradhtoj Serbinė. Kam lindur nė Serbi, nė Jugosllavi, dhe e kam thėnė tė vėrtetėn”, ka pohuar Ibraj.
Ai ishte pjesė e Policisė sė Serbisė dhe tash jeton me njė pension diku nė Serbi. Thotė se e ka edhe njė dėshirė. ‘Dua ta takoj sy mė sy Haradinajn dhe t’ia them tė gjitha qė i ka bėrė. Kėtė dua ta bėj”, ka thėnė me bindje Ibraj.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi