ILIRIADA PORTAL

Integrimi e zgjedhjet,PE diskuton pėr Shqipėrinė

Shko poshtė

14062011

Mesazh 

Integrimi e zgjedhjet,PE diskuton pėr Shqipėrinė
TIRANĖ- Parlamenti Europian diskuton sot per integrimin e Shqiperise ne BE.
Kuvendi i Shqipėrisė perfaqesohet atje me 14, te cilet do jane te pranishem ne raundin e parė takimeve tė Komitetit tė Stabilizim-Asociimit mes Shqipėrisė dhe PE-sė.
Sipas axhendės, nė rend tė ditės do tė jetė diskutimi mbi progres-raportin qė do tė miratohet nė muajin tetor dhe pėrmbushja e 12 kėrkesave qė Komisioni Europian i ka parashtruar Shqipėrisė si detyra pėr integrimin.
Delegacioni shqiptar pėrbėhet nga 7 pėrfaqėsues tė mazhorancės dhe 7 tė opozitės. Pritet qė pėrpos temės qėndrore tė takimit, tė diskutohet edhe pėr situatėn paszgjedhore nė vend, pėr tė cilėn shumė herė kanė apeluar ndėrkombėtarėt pėr mbyllje tė procesit nė respekt tė shtetit ligjor.

Marre Nga Panorama
avatar
Drini

Numri i postimeve : 457
Reputation : 3
Points : 20376
Registration date : 08/12/2007

Character sheet
xxxxx:

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi