ILIRIADA PORTAL

‘Tė dėnohen Janullatos, Geixh, Dule e Bollano’

Shko poshtė

20062011

Mesazh 

‘Tė dėnohen Janullatos, Geixh, Dule e Bollano’
At Nikolla Marku, famulltari i Kishes Ortodokse ne Elbasan, duke reaguar ashper kunder regjistrimit te popullsise mbi baza etnie e feje leshon akuza ne drejtim te Anastas Janullatosit, Nikola Geixh, Vasil Bollanos dhe Vangjel dules, duke kerkuar hetim nga drejtesia per veprimtari antikombetare te tyre.
Permes nje konference per shtyp, ai ka deklaruar se Janullatos ka bėrė fjalime nė organizma ndėrkombėtare, pėr gjoja mungesė tė drejtash tė ndryshme nė Shqipėri, ka kryer veprime politike brenda kishės, organizata Omonia dhe fushata e Vangjel Dules kanė stimuluar regjistrimin fallsifikues tė popullsisė e tė tjerė.
“Keta persona drejtesia duhet t’i vėrė pėrpara gjygjit, duke u dhėnė dėnimin e merituar”- ka thene ai, duke i akuzuar per cenim te integritetit kombetar.
Ai ka shprehur vleresim per qėndrimin e Kreshnik Spahiut, Sabri Godos, Shpėtim Idrizit e tė tjerė, tė cilėt kanė kundėrshtuar hapur veprimet qė janė nė dėm tė sovranitetit shqiptar.

bota sot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24853
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi