ILIRIADA PORTAL

Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė

Shko poshtė

24062011

Mesazh 

Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė
Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanėPolicia e Kosovės ėshtė pėrleshur tė premten me besimtarėt myslimanė, derisa kėta tė fundit po falnin namazin e Xhumasė nė udhėkryqin ėshtė afėr Trekėndėshit nė Prishtinė. Derisa ata po kryenin kėtė rit fetar, ka ndėrhyrė Policia e Kosovės duke tentuar ta lirojnė rrugėn e cila ishte bllokuar pėr vetura.

Xhematlinjtė kanė kundėrshtuar dhe mė pas ka ndodh njė konfrontim mes tyre dhe ruajtėsve tė rendit.

Nė ndihmė tė kolegėve tė tyre kanė ardhur edhe Njėsiti special i Policisė sė Kosovės, ndėrsa nė kėtė rast ėshtė arrestuar njė person.

Falja e namazit nė rrugė nga besimtarėt myslimanė ėshtė njė lloj proteste, pėrmes sė cilės po kėrkohet tė ndėrtohet njė xhami nė qendėr tė Prishtinės, pasi komuniteti myslimanė, konsideron se nuk kanė hapėsirė pėr tė praktikuar fenė e tyre.

/Telegrafi/

MEXHID YVEJSI

Numri i postimeve : 399
Reputation : 0
Points : 20540
Registration date : 18/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Policia e Kosovės pėrleshet me besimtarėt myslimanė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jun 25, 2011 6:39 pm nga dini

Nese duhet te "kontribuojme" per xhami atehere une jap 1000 Euro per prishjen e tyre!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jun 25, 2011 7:06 pm nga emigranti

Ato kan te drejt ta kerkojne te drejten e tyne per te ushtru besimin qe kan por jo me menyra kamikaze. Kosova akoma nuk esht shtet ato kerkojn xhami. Si i thon asaj fjales "kur ske qiri me nez nshpi, mos shko me nez nxhami". Kto skan buk e kerkojn xhamia e kisha. Kerkojini qeveris pune, shkolla, rrug, parqe, strehim, ushqim masanej dilni ke qiriu. Per ate besimtarin e vertet ēdo shpi mund tjet nji kish apo xhami, ska nevoje me shku me u fal nxhami se mund tfalet edhe nshpin e vet, kshu e thot ene kuroni (m'kan thon)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi