ILIRIADA PORTAL

Perkujtohet sot masakra ēame

Shko poshtė

25062011

Mesazh 

Perkujtohet sot masakra ēame
Pėrkujtohet sot masakra ēame, nė kujtim tė mbi 2 mijė ēamėve qė humbėn jetėn nga uria dhe lodhja, gjatė dėbimit nga grekėt nė fund tė vitit 1944, nga trojet e tyre. Marshimi do tė bėhet nėn titullin “Trėndafilat e Ēamėrisė”. 27 Qershori ėshtė shndėrruar vitet e fundit
nė njė pelegrinazh masiv ku mijėra shqiptarė, jo vetėm ēam, por edhe nga treva shqiptare brenda dhe jashtė vendit pėrkujtojnė masakrat greke mbi popullsinė ēame nė dimrin e vitit 1944.

SOT
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 20569
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi