ILIRIADA PORTAL

Bruksel-Vritet shqiptari ne krye te detyres

Shko poshtė

07042012

Mesazh 

Bruksel-Vritet shqiptari ne krye te detyres
56 vjeēari Iliaz Tahiraj shqiptar, ka humbur jeten ne krye te detyres sot ne Bruksel. Sipas mediave belge viktima kishte 29 vjet qe punonte per firmen e MIVB dhe vitin e ardhshem do te dilte ne pension. Gjithashtu dy djemte e tij punojne po per te njejten firme.Te shtunen ne mengjes nje autobus i firmes ne fjale ka pasur nje perplasje me nje automjet ne "Redersplein" Bruksel. Firma ka derguar nje nga punonjesit e saj per te bere verifikimet e duhura. Punonjesi eshte sulmuar nga dy shoke te shoferit te automjetit. Nga ky sulm punonjesi i firmes, me origjine shqiptare ka humbur jeten ne spital. Nderkoh njeri nga te dyshuarit per vrasjen e 56 vjeēarit shqiptar, eshte arrestuar nga policia. Zevendespresidenti i firmes, ka denuar me force dhunen e ushtruar ndaj viktimes, si dhe ka deklaruar se "nuk mund te lejojme qe punonjesit tane te jene te ekspozuar ndaj nje agresioni te tille gjate ushtrimit te detyres se tyre". Si pasoje e kesaj ngjarjeje, punonjesit e MIVB kane nderprere punen deri te marten. Ngjarja eshte denuar me force edhe nga prokuroria, dhe instanca te tjera te larta ne vend. Punonjesi shqiptar pershkruhet nga koleget e tij si nje punonjes i devotshem dhe qytetar i ndershem.
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi