ILIRIADA PORTAL

A e ka ngrėnė Edi Rama ngjalėn e Metės

Shko poshtė

10052012

Mesazh 

A e ka ngrėnė Edi Rama ngjalėn e Metės
Ilir Meta nė nėntor 2010: Ramėn e pres nė Gji tė Lalzit pėr njė ngjalė tė freskėt

Nė nėntor tė vitit 2010, Partia Socialiste dilte nė konferencė pėr shtyp pėr tė denoncuar pasurinė e vėnė nga Ilir Meta, nė atė kohė ministėr i Ekonomisė. Nė qendėr tė sulmeve tė PS ishte vila e Metės nė Gji tė Lalzit dhe njė shtėpi nė qendėr tė ish- Bllokut nė Tiranė.

“Si ka mundėsi qė njė njeri si Ilir Meta, i cili nė karrierėn e tij nuk ėshtė marrė me biznes, por vetėm me politikė tė jetė nė gjendje tė blejė e tė ketė nė pronėsi prona tė tilla qė vlerėsohen nė miliona euro? Sikur ky njeri tė mos ketė shpenzuar as edhe njė qindarkė nga paratė e fituara nga rroga si politikan, kėto para nuk do tė dilnin as sa pėr tė paguar gjysmėn e apartamentit nė Bllok”, deklaronte Taulant Balla nga selia e socialistėve.

Mė 20 nėntor, vetė Meta i pėrgjigjej kėtyre akuzave duke thėnė se Edi Ramėn e pret nė Gji tė Lalzit pėr njė ngjalė tė freskėt.

“Jeta ime ėshtė publike dhe unė jetoj i rrethuar nga njerėz. Unė i ftoj pėrfaqėsuesit e opozitės t’i drejtohen ILDKP-sė, Prokurorisė dhe Europolit e Interpolit dhe tė ndjekin gjithė rrugėt zyrtare, ndėrsa pėr Gjirin e Lalzit unė gjithmonė e pres Edin atje, dhe ai do tė gjej njė ngjalė tė freskėt”, shprehej Meta.

Tani mbetet pėr tu parė nėse Edi Rama e ka ngrėnė ngjalėn e Metės apo jo.
lajma.org
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi