ILIRIADA PORTAL

Sytė e Hollivudit tek Masiela Lusha

Shko poshtė

24062008

Mesazh 

Sytė e Hollivudit tek Masiela Lusha
Sytė e Hollivudit tek Masiela Lusha
Aktorja e cila ka ngjitur shumė shpejt shkallėt e Hollivudit, shqiptarja Masiela Lusha, ėshtė shfaqur pėr publikun amerikan nė premierėn e filmit mė tė fundit tė fitueses sė ēmimit Oskar, amerikanes Jodie Foster dhe yllit tė filmit 300, Gerard Butler. Masiela Lusha ishte e ftuar speciale nė premierėn e filmit “Nim’s Island”, ndėrkohė qė tė gjitha kamerat dhe aparatet fotografike ishin pėrqendruar te shqiptarja, e cila prej disa vitesh interpreton nė serialin e suksesshėm, George Lopes Show.
Gjigandi i filmit, “Fox”, vendosi qė nė premierėn botėrore tė filmit “Nim’s Island”, nė Los Anxheles, tė ishte e pranishme edhe Masiela, megjithėse ajo nuk interpreton nė kėtė film. Kjo pasi ajo ka qenė e angazhuar me njė tjetėr projekt. Masiela ka pėrfunduar xhirimet pėr njė produksion shqiptar, e pikėrisht pėr filmin mė tė fundit tė regjisorit Fatmir Koēi, “Koha e Kometės”, film qė pritet tė dalė sė shpejti nė kinema.
Nė kėtė film Masiela Lusha luan rolin e Anjezės, ndėrkohė qė skenari ėshtė bazuar nė librin e Ismail Kadaresė, “Viti i Mbrapshte”. Publiku amerikan ishte mėsuar ta shikonte Masi-elėn brune, ndaj dhe prania e saj nė premierėn e filmit “Nim’s Island” i ka habitur tė gjithė, sepse ajo ėshtė shfaqur bionde, ashtu sikurse e shihni edhe nė fotografi. Shkak pėr ndryshimin e ngjyrės sė flokėve ka qenė pikėrisht roli i saj nė filmin “Koha e Kometės” tė Fatmir Koēit.
Masiela Lusha ka lindur nė Tiranė, por familja e saj emigroi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kur ajo ishte ende e vogėl. Ajo ka luajtur nė njė sėrė filmash televiziv, por gjithashtu e ka prekur prej kohėsh ekranin e kinemasė me njė sėrė realizimesh tė suksesshme. Njė tjetėr projekt i suksesshėm i Masiela Lushės do tė jetė pjesėmarrja nė filmin horror, “Blood, the Last Vampire”. Nė kėtė film ajo luan rolin e Sharon, ndėrkohe qė premiera botėrore do tė jetė kėtė vit nė Japoni.
Burimi: Gazeta Shqiptare


Edituar pėr herė tė fundit nga Teuta nė Tue Jun 24, 2008 6:44 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25686
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Sytė e Hollivudit tek Masiela Lusha :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:41 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:44 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:45 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:45 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:46 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:46 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 24, 2008 6:48 pm nga ad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi