ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL

Ora ėshtė Wed Oct 04, 2023 12:35 am

SPORT

 • Temat
 • 02072010
  ka 4 minuta qe ka perfundua ndeshja Brazil Holland me rezultatin 2 me 1 per Hollanden ku e fundit kualifikohet per te ecur ma tej ne kampionat boteror 2010

  nga ADMIN - Komentet: 0 - Shikime: 989
 • 26062010
  ARGJENTIIIIIINA

  nga ADMIN - Komentet: 3 - Shikime: 1133
 • 29062010
  Propozoj qe ashtu siē ka nje dite kunder duhanir, SID, dita per kursimin e energjise, etj, te kete nje dite qe mediat te mos thone asnje fjale per politiken, per krimin, dhe ngjarje tema te tjera stresuese. Ne kete dite te flitet vetem per gjera pozitive, ngjarje optimiste dhe te tjera te ketij lloji.

  nga emigranti - Komentet: 0 - Shikime: 959
 • 10062010
  SPORT Stadiumet%20africa%20cup%202010Nė Afrikėn e Jugut mund tė ketė vend edhe pėr "outsider". Botėrori 2010 fsheh futbollistė si Milito, Villa, Luis Fabiano, Forlan, Van Persie e Eto'o, qė gjithmonė janė tė gatshėm tė shpėrthejnė. Analistėt e futbollit e shohin portugezin pėrpara argjentinasit, tė cilin nuk e shohin si vendimtar, kur luan pėr pėrfaqėsuesen e tij.

  Anglezi ka qenė stabėl tek ekipi i Capellos, ndėrsa spanjolli vjen nga disa lėndime qė e pėrshkuan gjatė sezonit qė shkoi, por ai i ka dhėnė shumė Spanjės,...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 776
 • 10062010
  SPORT 29281_6JOHANESBURG-Disa gazetarė tė huaj qė ndodhen nė Afrikėn e Jugut, pėr tė raportuar rreth lojėrave tė Kampionatit Botėror tė Futbollit, janė plaēkitur nga njerėz tė armatosur nė dhomat e hotelit.

  Radio 702 njoftoi se gazetarėt nga Portugalia dhe Spanja janė plaēkitur herėt nė mėngjes nė njė hotel nė qytetin Magalisburg, nė veriperėndim tė Johanesburgut.

  Agjencia...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 791
 • 04062010
  Mendimi juaj ,?

  nga ADMIN - Komentet: 2 - Shikime: 900
 • 28052010
  SPORT Thumbnail.php?file=worldcup2010durbanstadium_766608808 Altin Vopsi

  Zbulohen dhjetė arenat e evenimentit mė tė rėndėsishė futbollistik


  Durban

  Emri i stadiumit: Durban Stadium

  Kapaciteti: 69957 persona

  Zona: Walter Gilbert Road

  Shteti: Afrikė e Jugut

  Viti i ndėrtimit:...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 1021
 • 23052010
  SPORT Milito%20pas%20golit%20inter-bayern%202-0Inter nė qiellin e Europės
  INTER - BAYERN 2-0
  INTER (4-2-3-1): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Chivu (Stankovic 68'); Zanetti, Cambiasso; Eto'o, Sneijder, Pandev (Muntari 79'); Milito (Materazzi 91').
  Trajner: H.Mourinho
  BAYERN M. (4-2-3-1): Butt; Lahm, Demichelis, Van Buyten, Badstuber; Schėeinsteiger, Van Bommel; Robben, Muller, Altintop (Klose 62'); Olic (Gomez 74'). Trajner: Van Gaal
  Gjyqtar: Webb (Angli)
  Shenues:...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 1 - Shikime: 921
 • 08052010
  SPORT Kupa-e-]ė dielėn, mė 9 maj, nė stadiumin “Qemal Stafa”, Vllaznia dhe Besa do tė ndeshen pėr tė tretėn herė midis tyre nė finalet e Kupės sė Shqipėrisė. Me sa duket, ata kanė “llogari” tė vjetra tė hapura midis tyre. Shkodranėt do tė kėrkojnė ta koleksionojnė pėr herė tė shtatė kėtė trofe, kavajasit pėr herė tė dytė. Mė tepėr se sa kaq, kavajasit kanė arsye pėr t’u “hakmarrė” ndaj shkodranėve pėr historitė e vjetra. Pra Vllaznia-Besa, “e treta e vėrteta”! Ky ballafaqim pritet tė jetė interesant, pasi tė dyja skuadrat kanė futbollist cilėsorė.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 969
 • 21042010
  Kemajl Goca, BOTA SOT
  Futbollistėt e Interit dėshmuan lojė tė bukur dhe efikase nė vijėn e sulmit. Barcelona e para udhėhoqi, por nė vazhdim Interi diktoi ritmin e lojės dhe mposhti me rezultat 3:1 kampionin nė fuqi tė Evropės.

  Skuadra e futbollit Interi nga Milani fitoi me rezultat 3:1 ballafaqimin e parė tė gjysmėfinales sė Champions League kundėr kampionit tė Evropės, Barcelonės. Mbi 80 mijė shikues nė stadiumin "Xhyzepe Meaca" u ndanė tė kėnaqur me lojėn qė dėshmuan gjigantėt e futbollit, Interi-Barcelona. Lojė me plotė veprime tė shpejta, tė rrjedhshme, por edhe me...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 1040
 • 01042010
  FIFA publikon nė faqen zyrtare renditjen e klubeve botėrore, ku Shqipėria nė ndryshim nga klasifikimi i mėparshėm ngjitet me 13 vende. Pas fitores sė kombėtares sonė me Irlandėn e Veriut, ndeshje miqėsore e zhvilluar nė stadiumin kombėtar “Qemal Stafa”, Shqipėria pėrfitoi 54 pikė pas rezultatit tė marrė 1 me 0. Tanimė skuadra kombėtares sonė ndodhet nė vendin e 83-tė nga i 96-tė qė ishte nė klasifikimin e kaluar.

  koha jone

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 902
 • 06032010
  SPORT Kuxhe%20aEkipi ynė kombėtar e kaloi me sukses testin miqėsor me Irlandėn e Veriut. Kjo ishte sfida e parė e vitit 2010 pėr kuqezinjtė e trajnerit Josip Kuzhe. Pėr kėtė ndeshje u pėrdor eksperienca e krijuar nga grupi nė ndeshjet e shkuara, ku duhet tė ishin tė kujdesshėm nė fazėn mbrojtėse dhe kėrkues nė realizimin e fitores. Trajneri Kuzhe ka mbetur i kėnaqur nga testi i djeshėm, megjithėse terreni i stadiumit “Qemal Stafa” ishte pengesa kryesore pėr futbollistėt e tė dy ekipeve. “Pas eksperiencave tė fundit ne e kishim tė qartė se si duhej...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 926
 • 13022010
  Ende pa nisur bash mirė Lojėrat Olimpike Dimėrore Vancouver 2010 ndodh edhe tragjedia e parė qė rrėqethi tė gjithė sportdashėsit. Atleti gjeorgjian Nodar Kumaritashvili ka pėsuar njė incident dhe e ka humbur jetėn. Ai ka dalė nga pista me shpejtėsi prej 145 kilometrave dhe ka goditur njė shtyllė.
  Mjekėt kanė ndėrhyrė menjėherė, duke kryer njė masazh kardiak dhe me pas Kumaritashvili ėshtė transportuar pėr nė spital, ku ka ndėrruar jetė.
  Nėse shikojmė statistikat, sportisti mė i vjetėr nė kėtė olimpiadė ėshtė princi 51 vjeēar Hubertus von Hohenlohe. Pėr tė kjo ėshtė olimpiada e peste...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 852
 • 13022010
  SPORT Cere1Bota ka drejtuar sytė nė Vankuver tė Kanadasė nderkohė qė u zhvillua ceremonia hapėse e lojėrave olimpike 2010. Kėto janė lojėrat e 21-ta dimėrore olimpike, me festime qė pėrfshijnė paradėn tradicionale tė shteteve pjesmarrėse ku gjendet edhe Shqipėria. Rreth 5 mijė burra dhe gra nga mė shumė se 80 shtete po marrin pjesė nė lojėra me shpresėn pėr tė fituar kupat e arta olimpike. Ndezja e flakės olimpike nė stadium sinjalizon fillimin e ngjarjes 17 ditore. Lojėrat do tė zhvillohen nė disa zona pėrreth Vankuverit nė brigjet perėndimore...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 921
 • 07022010
  SPORT Euro_20121Nė kryeqytetin polak Varshavė po hidhet shorti pėr eliminatoret e kampionatit EURO 2012, faza finale e tė cilit do tė organizohet nė Poloni dhe Ukrainė.
  Shqipėria ka rėnė grupin D, ku deri mė tani ka mėsuar tre kundėrshtarė, Bjellorusinė, Luksemburgun dhe Bosnje hercegovinen.

  Grupi A
  1. Gjermani
  2. Turqi
  3. Austri
  4. Belgjike
  5. Kazakistani
  6. Azerbajxhani

  Grupi B
  1. Rusi
  2. Sllovaki
  3. Irlande
  4. Maqedoni
  5. Armenia

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 874
 • 07022010
  Kemajl Goca, BOTA SOT


  SPORT Alban%20ramajjjjAlban Ramaj dhe Skerdiljad Curri me skuadrėn e AUE-sė e nisin me humbje edicionin pranveror pėrkatėsisht javėn e 22-tė tė Ligės sė Tretė tė Gjermanisė nė futboll. AUE pėsoi humbje me rezultat 1:0 si mysafirė nga skuadra e Jenės. Ramaj luajti titullar, duke dėshmuar angazhim tė mirė nė fushė, ndėrkaq, Curri ėshtė zėvendėsuar nė minutėn e 46-tė nga futbollisti Klotz. AUE-ja e shqiptarėve dy minutave e fundit tė ndeshjes e ndanė nga importimi i njė pike. Futbollisti Hahnge nė minutėn e 88-tė...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1022
 • 27012010
  SPORT Shefki0KuqiKemajl Goca, BOTA SOT
  Pėrveē Renaldo Ramės, Almir Muratit, Shefki Kuēi ėshtė shqiptari i tretė qė ėshtė larguar nga Koblenzi, qė bėn gara nė ligėn e dytė gjermane.

  Futbollisti Shefki Kuēi edhe praktikisht e ka braktisur skuadrėn e Koblenzit dhe ka kaluar nė radhėt e skuadrės sė championsship tė Anglisė, Swansea apo thėnė mė mirė nė ligėn e dytė. Kuēi nė edicionin vjeshtor ka qenė njėri prej futbollistėve mė tė mirė tė Koblenzit dhe mė meritori pėr tė gjitha ato pikė qė ka fituar, gjithsej 13 pikė. Ai nė 17 ndeshje...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 954
 • 21012010
  SPORT 20100121033356_artikullOSSH eshte ngarkuar me pergjegjesine kryesore, per ikjen e dritave ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa". Pergjegjesit pritet te dalin shume shpejt, nderkohe qe sot do te zhvillohen nje mbledhje urgjente pas skandalit te madh, ne perfundim te pjeses se pare te ndeshjes, Gramozi- Reali i Madridit. Per shkak te papergjegjshmerise se bordit drejtues te stadiumit "Qemal Stafa", OSHS-se, apo te tjere personave pergjegjes qe jane lakuar gjate mbremjes se djeshme, se duhet...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 865
 • 09012010
  SPORT Kombetarja_e_togos1Si pasojė e njė sulmi me zjarr ndaj kombėtares sė Togos nė futboll nė Angolė u vra njė shofer autobuzi. Sipas tė dhėnave tė Lidhjes sė Futbollit nė Togo janė lėnduar edhe dy lojtarė dhe shtatė pjestarė tė tjerė tė ekipit.
  Kombėtarja e Togos ndodhej rrugės pėr nė Angola ku do tė merrte pjesė nė ndeshjet pėr Kupėn e Afrikės, i cili starton tė dielėn.

  Autobuzi me lojtarė dhe drejtues tė klubit ėshtė sulmuar me armė zjarri sapo ka kaluar kufirin e Republikės Demokratike tė Kongos dhe pėrgjegjėsinė e mori...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 853
 • 02012010


  FIFA Puskas Award 2009- Top ten goals of the year

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 1055
 
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderatorėt

Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • njoftimi: njoftimi:
 • Vėrejtje: Vėrejtje:
 • NIEWS,opinion,shtypi NIEWS,opinion,shtypi