ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL

Ora ėshtė Tue Oct 03, 2023 11:01 pm

SHTYPI

 • Temat
 • 06082023
  [size=14]Nga Media Ditari[/size]
  Janė tė paktėn 50 kompani dhe qindra pėrfitues tė cilėt janė shpallur investitorė strategjikė nga viti 2016, por nė asnjė rast nuk ka pasur investim strategjik.
  Ligji kontravers i miratuar me debate nė vitin 2015, i lejon qeverisė, pėrmes njė komiteti qė drejtohet nga kryeministri, qė mund t’i japė ēdokujt status investitori strategjik, duke i falur tokė private dhe shtetėrore,...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 15
 • 06082023
  SHTYPI Eb45cddf-9ab0-4572-bce0-f9cdd81dc543

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 16
 • 06082023
  Nė Shqipėri, pėrpjekjet pėr kultivimin e marijuanės kanė pėrfshirė dhe territoret e ushtrisė. Policia njoftoi sot sekuestrimin e 125 bimėve kanabis nė njė repart ushtarak nė Zall Herr tė Tiranės.
  Nė flagrancė, u arrestuan, pėr shpėrdorim tė detyrės, Shefi i seksionit tė sigursisė dhe dy specialistė, ndėrsa janė proceduar penalisht dhe katėr tė tjerė, mes tė cilėve dhe komandanti i repartit.
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 15
 • 29052020
  SHTYPI 322280_2373872357427_1921561803_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=GL8M9xg5rmMAX9Y0cf1&_nc_ht=scontent.fbru1-1Nga Agron Tufa :
  Dėnimi nga qeveria Berisha 1, mė 1996 i 35 anėtarėve tė KQ tė PPSH me burgime tė rėnda pėr gjenocid, ėshtė padrejtėsisht i zhbėrė nga kujtesa e njerėzve me dhe padashje. Vendin e kėtyre dėnimeve e ka zėnė nė kujtesė, ēuditėrisht, derdimenomania e "gjyqit tė kafeve",...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 207
 • 29052020
  SHTYPI 23472411_1763734197001290_450656788827831302_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=85a577&_nc_ohc=DvSoPo2IjdIAX-MOsfM&_nc_ht=scontent.fbru1-1Av Kujtim Cakrani


  Meqė Europianėt dhe Amerikanėt e kėrkojnė me shumė ngulėm reformėn nė drejtėsi dhe shprehsohet tė luftohet korrupsioni shtetėror etj.
  Njė gjė ėshtė...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 188
 • 17052020

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 155
 • 17052020
  SHTYPI 322280_2373872357427_1921561803_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=85a577&_nc_ohc=uIisEETFxK8AX-pjgwk&_nc_ht=scontent.fbru1-1Ē'tė presėsh nga njė popull qė midis njė doktori tė nderuar si Halim Kosova dhe njė militanti agjitator, ala komsomols, Veliaj, zgjedh agjitatorin? Pse kjo zgjedhje? Prirje e brendshme mazokiste, si duket. Sepse thellė-thellė ky popull nuk ka pasė nevojė pėr ilaēin, balsamin pėr shėrimin e plagėve,...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 191
 • 17052020
  SHTYPI 51222077_10156946207749650_5355661301412528128_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=WUfoNangjscAX_r4JbI&_nc_ht=scontent.fbru1-11. Shembi teatrin e nje pjese te mire te popullsise qe bejne statuse per te marr like dhe shtyre diten se sa kane shqetesim per shembjen e teatrit. Sikur 20 % e tyre te ishin ne shesh mbreme jo fadromat por dhe policia do kishte frike te ofrohej.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 174
 • 17052020
  SHTYPI IMG-20200517-WA0003• Opozita do tė mbeshtesė, do t’u japė zė protestave tė qytetarėve dhe do tė organizojė protesta me efekt tė menjėhershėm.
  • Gabimi pėr t’u ulur me Edi Ramėn nuk do tė pėrsėritet mė kurrė! Do tė bėjmė tė gjitha hapat demokratikė pėr largimin e sė keqes sė shqiptarėve, Edi Rama.
  • Rruga pėr ta shporrur kėtė bandit dhe kėtė tė keqe...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 171
 • 17052020
  SHTYPI Auto_krasta_okpokok1589705383Pas situatės sė rėndė dhe skandalit nėpėrmjet dhunės sė qeverisė pėr shembjen e Teatrit ka reguar nė studion e SYRI TV edhe gazetari Adi Krasta.
  Eshte pėrdorur njė taktikė ushtrake, tha ai. Mafia ka dhėnė kaparin pėr kėtė trualla tha gazetari i njohur.
  “Segmente shumė tė fuqishme tė mafias kanė dhėnė kaparin e tyre nė atė...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 160
 • 17052020
  SHTYPI 98282777_10156849790036353_5757984554614784000_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=-RtFLKg2YL8AX9yX385&_nc_ht=scontent.fbru1-1Shembja e nxituar e Teatrit Kombėtar nė Tiranė agimin e ditės sė sotme nė atė formė, qė e pamė, ėshtė pėr mua e vėshtirė pėr t’u kuptuar. Pikėrisht nė situatėn aktuale tė jashtėzakonshme dialogu mes qeverisė dhe shoqėrisė civile si dhe sjellja transparente e qeverisė janė veēanėrisht...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 184
 • 17052020
  SHTYPI Teatri8-750x375Njė leksion solidariteti vjen nga Kosova pėr artistėt dhe shoqėrinė shqiptare. Teatri Kombėtar i Kosovės nė shenjė solidariteti pėr shembjen e Teatrit Kombėtar nė vendin tonė ka anuluar tė gjitha shfaqjet.
  Teatri ka ekzituar para nesh dhe do tė ekzistojė pėrgjithmonė, ėshtė ky mesazhi qė jepet nga Teatri i Kosovės.


  “Me...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 162
 • 17052020
  SHTYPI Primo-Shllaku-eNji requiem per Teatrin Kombetar, diten e shembjes se tij nga dora e njeriut.
  MOSPRANĶ
  Dora ime shpėrdan heshtjen,
  nji heshtje tė rrasun
  si njimbasnjishmėnia e trungjeve tė shtyllave nė tempull.
  Ajo e di se kjo heshtje
  ndrit si hanė lirike
  nė nji qiell prej guri.
  (Qielli asht i dhimbshėm.
  Ai na...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 238
 • 17052020
  Gafa jote , si e te gjithe atyre qe pushteti u ze syte, eshte se shohin ate qe u pelqen te shohin, dhe degjojne ate qe u pelqen te degjojne. Eshte kjo sjellja klasike e atyre qe pushteti ua ka kalbur shpirtin e ua ka verbuar syte, aq sa besojne se mund te jene zoti. Ata, ku ben pjese edhe ti, rrefuzojne ta pranojne te verteten, d.m.th urrejtjen qe populli ka ndaj tyre. Ju perpiqeni pra, te krijoni nje realitet imagjinar duke u mbeshtetur ne komentet e disa analfabeteve, servile, e njerez te panxene, per tu vetkenaqur e per ti mbushur mendjen vetes se ndodheni ne pozita te forta. Por eshte pikerisht...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 251
 • 17052020
  SHTYPI Auto_c31589720129Edi Rama thotė se nuk ėshtė ai autor i shembjes sė Teatrit Kombėtar.
  Duke iu pėrgjigjur regjisorit Robert Budina, Rama thotė se nuk ka lidhje ai me autorėsinė e punėve tė zeza.


  ‘Unė s'jam as shenjt e as i pagabueshėm dhe nuk ndal dot askėnd tė mė pikturojė si djall, por unė kam lidhje autorėsie me punėt e zeza...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 137
 • 14032020
  SHTYPI BB11aXYXShkencėtarėt nga Erasmus MC dhe Universiteti Utrecht pretendojnė zbulimin e njė antitrupi kundėr Covid-19, sėmundja qė u shkaktua nga koronavirusi i ri: SARS-CoV-2.

  Botimi shkencor i grupit prej dhjetė shkencėtarėsh ėshtė gati pėr vlerėsim nga revista kryesore Nature, raporton Revista Erasmus, e cila e quan tė parin zbulim nė botė.

  Parandalon infeksionin

  "Antitrupi parandalon qė virusi tė jetė nė gjendje tė infektojė dhe gjithashtu mund...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 258
 • 21022020
  SHTYPI Ssss  Nga presidenca e republikės sot kanė dalė fakte tė reja pėr atė qė Ilir Meta e konsideron si njė grusht shteti tė Rilindjes pėr tė kapur Gjykatėn Kushtetuese. Aty pėrpos Ardian Dvoranit roli i tė cilit tashmė ka dalė zbuluar si njė militant socialist, gjenden edhe dy personazhe tė tjerė qė kanė vepruar nė shkelje tė hapur tė ligjit. Ata Janė sekretari i pėrgjigjshėm i kuvendit tė Shqipėrisė, ish avokati qė mbronte...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 150
 • 21022020
  SHTYPI 86700843_2815917368454518_490140997804621824_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=a61e81&_nc_ohc=uuS6Hj7VetEAX_BN8TR&_nc_ht=scontent.fbru1-1
  Tė dashur qytetarė!
  Zgjohuni pėr tė kuptuar se beteja pėr Gjykatėn Kushtetuese ėshtė njė betejė vendimtare pėr secilin prej jush dhe jo vetėm pėr tė ardhmen e demokracisė, por dhe pėr vetė ekzistencėn e shtetit dhe...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 304
 • 18022020
  SHTYPI 0_1_980x550Nė Bulqizė 18 shkurtin e quajnė festėn e minierės. Nė fakt, kjo ditė konsiderohet si data zyrtare e krijimit tė Minierės sė Kromit “Todo Manēo”, por zanafilla e saj ėshtė shumė mė e hershme
  Halil RAMA
  Shtatėdhjetėedy vjet mė parė, nė “Ahishtėn e madhe” tė Malit tė Duriēit, shpėrthimi i parė i minave qė thėrrmonin shkėmbin e gurit...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 396
 • 18022020
  SHTYPI BE79EF70-C1B0-42B0-85FA-533CB766CD87_w1023_r1_sArmand Mero/DW
  Njė shumė prej 1.15 miliard euro nė formė financimesh direkte, investimesh pėr ndėrtime banesash apo rikonstruksione tė infrastrukturės, granteve, huave apo mbėshtetjes pėr programe zhvillimi u grumbullua sot nė mbrėmje nė pėrfundim tė Konferencės ndėrkombėtare tė donatorėve, e zhvilluar nė Bruksel pėr tė ndihmuar Shqipėrinė pėr tė pėrballuar pasojat e tėrmetit...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 153
 
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderatorėt

Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • njoftimi: njoftimi:
 • Vėrejtje: Vėrejtje:
 • NIEWS,opinion,shtypi NIEWS,opinion,shtypi