ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL

Ora ėshtė Tue Oct 03, 2023 11:57 pm

Opinion

 • Temat
 • 25082023
  Ēeta e Hajdutėve

  Erl Kodra/fb
  Opinion Dae7852f-a19e-4b4a-9dab-d9d3aafaa8b2Kryetari i Ēetės sė Hajdutėve (lexo Kryeministri Edi Rama) deklaroi nė konferencėn pėr shtyp nė kėtė fund gushti se ai dhe qeveria e tij nuk mban asnjė pėrgjegjėsi pėr vjedhjet masive tė parave tė Buxhetit tė Shtetit. Po tė pėrpiqesh tė bėsh njė bilanc tė qeverisjes 10 vjeēare, ėshtė e pamundur tė gjesh njė projekt PPP-je, konēensioni ose investimi publik ku ai nuk ka vjedhur minimumi gjysmat...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 20
 • 15112021
  Me sa po shohim Basha tashme e ka humbur toruan plotesisht. Vendimi per thirrjen e kuvendit tė PD me 18 Dhjetor, si nje perpjekje per te bere lojen e kundershtarit, shtoj rradhen e vendimeve te gabuara politike, te nderrmarra kohet e fundit e me gjere, per gjate tete viteve te te qenit te tij, ne krye tė PD. Tanime ska dyshim qe PD, eshte drejt rruges se perēarjes pa kthim. Kete e vulosi sot Basha, me vulen te cilen po perpiqet ta mbaje me ēdo mjet dhe kusht. Ajo ēka bie tjeter ne sy, eshte dalja e tij, jashte petkut te politikanit evropian, nje percaktim i artikuluar gjate fushates se zgjedhjeve...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 216
 • 22062020
  Opinion 101058612_1144690265865866_4308577815432790016_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQky10so2dQYqf-62GncEFLJVJ8f_jxuuqxIDZTamnX_qXHXIJqo9om7Y0f8GWLFU07ELXCIfU2VtkGNwF0V187N&_nc_ht=scontent.fbru2-1“HEC - Skavica do te ndertohet nga (PUSHT)- SHTETI!! Forme e prere. Pas prishjes se TKSH nuk ka kush e pengon me. Apo ka??? 
  Mire “Politikisht,..stradegjidikisht,...,...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 300
 • 20062020

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 226
 • 02062020
  Opinion 28471827_2092798157606538_2426264889400036258_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=E8BKThtd2pYAX-vworH&_nc_ht=scontent.fbru1-1Erl Kodra
  Njė shoqėri e lodhur nė limitet e dinjitetit. E kriminalizuar deri nė palcė. Njė shoqėri qė ka pėr Kryeministėr njė sarhosh si Edi Rama, deputet...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 242
 • 02062020
  Opinion 18671049_10155437664794429_6946495966751257738_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=7H5y0CM8gwUAX_-nOJB&_nc_ht=scontent.fbru1-1Albana Vokshi
  Sot ėshtė 1 qershori. Njė ditė qė duhet tė ishte e mbushur me zėrat gazmorė tė fėmijėve dhe gėzimin e tyre tė ciltėr. Por sot, 1 qershori nuk ishte i tillė, ishte njė ditė e trishtė.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 218
 • 02062020
  Opinion 23472411_1763734197001290_450656788827831302_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=fEsTDBhuUsgAX-HTWZG&_nc_ht=scontent.fbru1-1Av Kujtim Cakrani/fb
  Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor?
  Nuk ndryshon asgjė edhe sikur tė votojmė me lista tė hapura etj, sepse problemi i votės nė Shqipėri ka qėnė dhe ėshtė, militantizmi...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 236
 • 29052020
  Opinion 34258962_10211424153544342_6050764254615699456_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=SWvtJV7mSPMAX-ftpDA&_nc_ht=scontent.fbru1-1Fehmi Tanē
  "SPAK-u ėshtė njė monstėr, strukturė e frikshme, referuar kopetencave qė i kanė dhėnė me ligj"- do tė deklaronte nė momentet e krijimit tė tij njė jurist i nderuar, njė zė shumė i fortė kritik ndaj mėnyrės sesi po zbatohej reforma nė drejtėsi dhe mė gjėrė.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 222
 • 29052020
  Erl Kodra
  Pėr tė djathtėn dhe tė majtėn kam shkruar shumė herė. Pėr fat tė keq, megjithse ka njė shtresė tė tėrė tė persekutiarish politik, e djathta shqiptare akoma nuk ia ka dalė t’i imponohet politikės/shoqėrisė shqiptare.
  Elektorati gjendet nė njė lloj agresioni propagandistik permanent dhe tė sofistikuar. Megjithse jemi nėn njė regjim groteskt dhe tė rrezikshėm, megjithse shumica absolute e votuesve nuk e mbėshtesin...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 243
 • 29052020
  Opinion 322280_2373872357427_1921561803_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=GL8M9xg5rmMAX9Y0cf1&_nc_ht=scontent.fbru1-1Nga Agron Tufa :
  Dėnimi nga qeveria Berisha 1, mė 1996 i 35 anėtarėve tė KQ tė PPSH me burgime tė rėnda pėr gjenocid, ėshtė padrejtėsisht i zhbėrė nga kujtesa e njerėzve me dhe padashje. Vendin e kėtyre dėnimeve e ka zėnė nė kujtesė, ēuditėrisht, derdimenomania e "gjyqit tė kafeve",...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 244
 • 17052020
  Opinion Auto_b151589716700Krimi i ndodhur nė ditėn e fundit tė gjendjes sė jashtėzakonshme, ka vetėm njė autor, atė qė si personazhet e romaneve mė tė ēmendura tė kėtij zhanri e planifikoi krimin e tij prej 22 vjetėsh.
  Pavarėsisht se nė kėtė histori kanė hyrė dhe kanė dalė shumė figura tė njohura, nga Violeta Manushi tek Pandi Majko, nga Robert Ndrenika te Maks Velo, nga Aurel Plasari tek shėrbyes tė pėshtirė si Agron Hysenlliu e Erion Veliaj, autori dhe projektuesi...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 208
 • 21022020
  Opinion BushatiQė kur ka pėrfunduar Konferenca e Donatorėve nė Bruksel, qė e joshi Shqipėrinė me mirazhin e 1.15 miliardė eurove, njė taborr mbėshtetėsish tė Edi Ramės po i bien mė fort se kurrė daulleve tė propagandės. Ashtu sikurse ndodh nė regjimet mė totalitare nė histori, ku thuhet se luftėn e fitoi Stalini, pallatet i ndėrtoi Ēaushesku, digat e hidrocentraleve i ngriti Enveri, e gjitha po tenton tė shitet si njė meritė personale e njeriut tė vetėm qė simbolizon mbarė kombin.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 213
 • 11022020
  Opinion Opozita-molotv
  Nga Ledi Bianku  “Qenia njerėzore, individi… ėshtė burimi i fundit i tė gjitha tė drejtave” – Hersch Lauterpacht

  Mė 18 tetor, Kėshilli Evropian vendosi tė mos ndjek rekomandimin e Komisionit Evropian pėr hapjen e negociatave pėr pranimin e Shqipėrisė nė Bashkimin Evropian. Shqipėria...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 142
 • 10022020
  Opinion 85010295_3594328033970612_8926222555522531328_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQmd5fl9p8yVaWuf51KQGb0h9KEXLEtpFs4uhjAqAdGdv6C1jtrNup8pvu_cp-wSdjXE4i5orxiBRDJ8Kl5FYdXK&_nc_ht=scontent.fbru2-1
  Elvis Sejko


  Ika sepse pesė njerėz tė dashur qė dhanė aq shumė pėr Shqipėrinė ende nuk kanė njė varr ku ti bėj njė lutje dhe t'i vendos njė tufė me lule.
  Ika sepse 40% e shqiptarėve kane ikur jashtė dhe e kane lėnė kėtė perlė ta zhvatin hajdutėt ndėrsa...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 203
 • 09022020
  Erl Kodra
  Nexhmije Pagarusha (7 maj 1933 - 7 shkurt 2020)
  Nuk e mbaj mend se kur e kam dėgjuar pėr herė tė parė zėrin e Nexhmije Pagarushės. Me gjasė, ka ndodhė nė ndonjė mbrėmje vere, nė oborrin e kullės prej guri, duke dėgjue nė valė tė shkurtėra; sepse nė shtėpinė tonė Radio Prishtina dėgjohej rregullisht. Unė jam mėkue me muzikėn qė vinte prej pėrtej klonit me gjemba, qė shtrihej vetėm disa kilometra larg shtėpisė tonė. "Muzika dhe Poezia" mė ka mėsue tė kuptoj se ēka ėshtė Kosova, se kush ėshtė Gjakova, Prizreni, Peja dhe Prishtina. Nga kjo pikėpamje, mund tė them se unė jam njė...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 172
 • 09022020
  Opinion BushatiPak javė mė parė, nė stilin e tij tė njohur, ku cinizmi dhe ironia rreken tė mbulojnė tė vėrteta tė rėnda, Edi Rama u tha shqiptarėve se, njė ditė, do t’u fanepsej jo vetėm nė TV, por edhe kur tė hapnin frigoriferin.
  Pa kaluar shumė kohė, Lulzim Basha, ka prodhuar njė spot, duke hapur realisht frigoriferin e njė familjeje tė varfėr nė Tiranė. Aty shihej vėrtet fytyra e qeverisjes sė Edi Ramės.

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 167
 • 04022020
  Opinion Zyrtaret-shteterore


  Edison Balla


  Referuar dėmeve tė mėdha qė solli tėrmeti i 26 nėntorit tė vitit tė kaluar nė Shqipėri, ku 51 persona humbėn jetėn dhe disa qindra tė tjerė mbetėn tė plagosur, Partia Demokratike e Shqipėrisė, ka depozituar njė padi penale pranė SPAK  (Strukturės sė Posaēme Anti Korrupsion).Nė fakt kjo padi vjen pas njė sėrė akuzash qė Partia...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 159
 • 03022020
  Opinion Bushati
  Andi Bushati
  Kushdo qė ka pritur se me ardhjen e kryediplomates sė re tė SHBA nė Tiranė njėanshmėria politike e selisė sė rrugės sė Elbasanit do tė ndryshojė, tashmė e ka dhe provėn e parė tė zhgėnjimit. Ambasada amerikane po vazhdon tė mbėshtesė edhe devijimet mė antidemokratike tė regjimit personal tė Edi Ramės.
  Ajo,...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 152
 • 03022020
  Opinion Edi-halimi
  Nėse Eduard Halimi ka tė drejtė nė analizėn e tij (nė fakt ish-ministri nė gjithė kritikėn pėr ligjin u ėshtė referuar akteve kushtetuese vendėse dhe tė Gjykatės Europiane), atėherė Shqipėria po rrėshqet drejt njė tė kaluare me fare pak lidhje me tė drejtat e njeriut.
  Sipas ishministrit tė Drejtėsisė, ligji i ri shkel Kushtetutėn, tė drejtat e njeriut, uzurpon kompetencat...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 144
 • 01022020
  [b]Opinion Edison-artikull-5-1-719x375Edison Balla[/b]
  [size=13]Paketa anti KĒK ose e thėnė ndryshe “Kap Ēa tė Kapėsh” ėshtė propaganduar si nisma “ligjore” e qeverisė nė vrazhdėn e luftės kundėr krimit tė organizuar dhe pas aksionit Forca e Ligjit, efektet dhe rezultatet e tė cilit akoma nuk janė konkrete e tė dukshme pėr publikun.[/size]
  [size=13]Disa...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 158
 
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderatorėt

Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • njoftimi: njoftimi:
 • Vėrejtje: Vėrejtje:
 • NIEWS,opinion,shtypi NIEWS,opinion,shtypi