ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL

Ora ėshtė Wed Oct 04, 2023 12:45 am

POLITIKE

 • Temat
 • 10022020
  POLITIKE Vasili-1-750x375Nėnkryetari i LSI-sė, Petrit Vasili i ėshtė pėrgjigjur Sekretarit tė PS-sė, Taulant Balla pėr mos dekretimin e zgjedhjeve tė pjesshme nga Presidentit Ilir Meta, nė Shkodėr dhe bashkitė e tjera ku kryebashkiakėt kanė dalė me probleme ligjore.
  Vasili i kėrkon numri dy tė PS-sė tė bėjė durim, pasi vetėm njė pjesė e kriminelėve kanė dalė.  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 248
 • 11062012
  POLITIKE Buja-Nishani-President-300x178Me 73 vota pro, 1 kundėr dhe 2 tė pavlefshme, kandidati i maxhorancės, Bujar Nishani ėshtė zgjedhur Presidenti i ri i Republikės.

  Bujar Nishani ka mundur tė marrė 71 votat e nevojshme pėr tu zgjedhur Presidenti i Ri i Republikės sė Shqipėrisė. Nishani ėshtė presidenti i 6-te i Republikės sė Shqipėrisė. Ky ishte raundi i katert i votimit ne Kuvendin e Shqiperise, pas tre raundeve te deshtuara, ku...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 932
 • 08052012
  POLITIKE GordanaJankullovska ulė tonet ... Gjykata vendos a janė fajtorė
  BDI edhe sot ka pėrsėritur se pėrgjegjėsinė pėr deklaratat e dhėna rreth aksionit ‘Monstrum’ dhe konstatimet rreth motiveve ende pa u kryer hetimet dhe procesi gjyqėsor do ti mbajė vetė Jankullovska . Ndėrsa kjo e fundit sot mė e pėrmbajtur nė deklaratat e saj edhe pse pėrsėrit se provat e MPB janė tė mjaftueshme edhe krahas konstatimit tė ekspertizės sė armatimi I gjetur gjatė aksionit nuk ėshtė ai i cili ėshtė pėrdorur nė...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 908
 • 24042012
  POLITIKE E1e313d6cc7f30bd7be35b212ee23e20Mbledhja e djeshme mes 26 partive tė vogla dhe tė mėdha u shoqėrua me tensione dhe batuta ndėrmjet palėve. Batutat e hedhura dhe acarimi gjatė kėtyre pėrplasjeve kanė rrezikuar qėllimin e takimit, ku vetėm ndėrhyrja e moderatorit tė tryezės, kreut tė PSD-sė, Paskal Milo, ka sheshuar polemikat. Por, nė kėtė tryezė janė vėrejtur marrėdhėniet e acaruara mes PS-sė dhe aleatėve tė saj, ku fėrkimet kanė qenė tipike mes Nard Ndokės sė PDK-sė dhe kreut tė PS-sė, Edi Rama. Kryesocialisti, nė jo...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 990
 • 18022012
  POLITIKE Tryeza1-300x151Partia Socialiste propozon njė paketė ndryshimesh nė Kodin Penal, tė cilat pritet tė futen nė mbledhjen e sė hėnės nė Komisionin e Ligjeve. Nė tryezėn me temė “Drejtėsia nė sfidėn e integrimit”. Deputetėt socialistė tė kėtij komisioni kanė bėrė 14 propozime, tė cilat prekin hetimin e zyrtarėve tė lartė pas lėnies sė detyrės, dėnimin e zyrtarėve qė falsifikojnė statistikat zyrtare, dėnimin e personave qė pengojnė zbardhjen e vendimeve tė gjykatave, si dhe masa tė forta pėr dhunėn nė...

  nga ILIRI - Komentet: 1 - Shikime: 939
 • 24022012
  Qamil Xhani
  Afrimi i gares per zgjedhjen e kreut te ri te shtetit ka shtuar kontaktet e kandidatit te vetem te veteshpallur per kete post, Fatos Nano. Ish-kryeministri dhe ish-kreu i Partise Socialiste, Fatos Nano, eshte takuar mbremjen e djeshme ne ambasadorin Amerikan ne Tirane, Aleksander Arvizu, nje prej diplomateve qe ka bere apele te perseritura per zgjedhjen e nje presidenti me dialog mes paleve. Nano dhe Arvizu kane darkuar se bashku ne lokalin "Pulbardha", i cili eshte ne pronesi te bashkeshortes se ish-kryeministrit, Xhoana...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 900
 • 24022012
  POLITIKE 20120224025224_artikullEva Gjura
  Kryeministri Berisha ka deklaruar dje ne sallen e parlamentit se kryetari i opozites, Edi Rama, po bllokon realizimin e reformes zgjedhore, duke "grisur" marreveshjen e arritur me mazhorancen. Per kryeministrin, mazhoranca nuk befasohet nga ky qendrim i opozites dhe as nuk i imponohet asaj per te marre vendime, pasi opozita eshte force legjitime dhe do te jene shqiptaret ata qe do ta zgjidhin kete problem me voten e tyre. "Lidhur me situaten e reformes...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 922
 • 19022012
  POLITIKE Korce-prefekti-dhe-bode-300x225Pas mbledhjes me Berishėn do dėrgonin ndihma nė komunėn e bllokuar prej tri javėsh.


  U nisėn me Boden e Manon pėr tė parė “rrugėn e lirė”

  Njė aventurė e rrezikshme prej 9 orėsh nė mes tė dėborės ka qenė ajo e djeshmja e dhjetėra personave qė udhėtonin nė drejtim tė komunės sė thellė Lekas nė...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 0 - Shikime: 928
 • 18022012
  Ushtria i hyn rrugeve rurale qe lidhin fshatrat me qendrat e komunave pas hapjes diten e djeshme te te gjitha akseve kombetare dhe te segmenteve qe te cojne ne komunat e bllokuara. Ministrat e Brendshem, Transporteve dhe Mbrojtjes, kane qene ne terren ne zonat e fatkeqesise natyrore diten e djeshme, duke ndjekur nga afer kete proces pune. Sipas Olldashit, mbi 95 per qind te akseve kombetare jane te kalueshme plotesisht, ndersa ne disa prej tyre qarkullohet me kujdes dhe zinxhire. Problematike mbetet vetem rruga Qafe Mali-Bajram Curri, e cila vazhdon te hapet nga borepastrueset....

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1063
 • 18022012
  POLITIKE Berishaa-300x196KORĒE- Kryeministri Sali Berisha ndodhet sot nė qarkun e Korēės, nga ku ka vlerėsuar punėn e bėrė nė kėtė qark pėr pėrballimin me sukses tė emergjencės nga reshjet e dėborės. I shoqėruar nga ministri i Financave, Ridvan Bode, nė njė takim me shtabin e Emergjencave Civile atje, kreu i qeverisė tha se qarku i Korēės ka qenė model pėr mėnyrėn se si e ka pėrballuar situatėn.

  Qė prej vitit 1985 nuk kemi regjistrua...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1025
 • 18022012
  POLITIKE Skender-tufaGrushti i Lirak Bejkos kundėr Rusmalit ėshtė grushti i ish tė pėrndjekurve, kundėr Sali Berishės dhe qeverisė sė tij, qė po tallet me vuajtjet tona”. Kėshtu u shpreh dje, pėr gazetėn “Sot”, kreu i shoqatės sė ish tė burgosurve politikė tė Shqipėrisė, Skėnder Tufa, i cili vuri nė dukje se solidariteti i ish tė pėrndjekurve u reflektua qartė nė organizimin e ceremonisė sė varrimit, tė Zaharisė, me mbėshtetjen dhe financimin e plotė tė ish tė persekutuarit politik, ...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 989
 • 14022012
  POLITIKE Keshilli-i-larte-i-drejtesiseDebatet e Presidentit me ministrin e Drejtėsisė pėr nėnkryetarin e KLD. Votimi i fshehtė, 8 me 6 nė favor tė kreut tė shtetit.

  Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė pranon me tetė vota pro mbarimin e mandatit tė Kreshnik Spahiut.

  Presidenti e ministri i Drejtėsisė, replika pėr dorėheqjen e Spahiun.

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 938
 • 10022012
  POLITIKE Kreshnik-Spahiu-300x205TIRANĖ-Kreshnik Spahiu jep dorėheqjen nga posti qė mban si numri dy i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė.

  Nė njė deklaratė pėr mediat, Spahiu ka pranuar se per 4 vite eshte gjendur perballe presionit te pushtetit dhe ka njoftuar se sot i drejtohet Gjykatės Kushtetuese si “i vetmi arbitėr qė tė zgjidhė konfliktin mes dy pushteteve dhe pėr t’i thėnė stop veprimtarive antikushtetuese”. Pėr t’i hapur rrugė...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1028
 • 10022012
  POLITIKE Shefi_i_Shtabit_Luan_Hoxha Prokuroria kėrkoi dėnimin me 8 vjet burg, gjenerali largohet nga Shqipėria para se gjykata tė japė vendimin pėr Gėrdecin.

  Pritet vendimi nga gjykata pėr Gėrdecin, nga 1 janari 2012 ish-kreu i FA nuk ėshtė paraqitur nė punė.

  Prokuroria kėrkoi 8 vjet burg, ish-shefi i Shtabit nė SHBA.


  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 925
 • 10022012
  POLITIKE KOMISIONI-HETIMOR-PER-SPAHIUN2-300x198 TIRANE- Doreheqja e nenkryetarit te KLD-se, Kreshnik Spahiu nuk do te ndikoje ne veprimtarine e Komisionit Hetimor ngritur pas nismes se deputeteve demokrate per shkarkimin e tij.

  Ne mbledhjen e sotme te Komisionit, kreu i tij, Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se do te behet kallezim penal ne adrese te Spahiut, per shkelje te ligjit per Komisionet Hetimore, sepse nuk ka dhene informacionet...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 955
 • 26012012
  POLITIKE 20120125183703_artikullNTERVISTA/ Kryeministri rrefen per here te pare detaje nga kulisat e grushtit te shtetit qe ai thote se u zhvillua janarin e kaluar. Pohon se z.Topi u kerkoi ambasadoreve te shpallen zgjedhje te parakohshme. Ne intervisten dhene gazetarit Cim Peka ne UTV, siguron se do te zbardhet "21 Janari", thekson se hetimi po behet nga personi qe duhet te hetohet per ate ngjarje te rende

  Ne krah te Ambasadorit amerikan, kryeprokurorja...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 894
 • 22012012

  POLITIKE Home-video

  Aferat e pėrmendura gjatė 45 minutave tė bisedės dhe emrat e cituar. Prifti e Ina Rama reagojnė pėr letrėn te “RD”

  Ministri dhe zv.ministri planifikojnė t’i marrin 400-500 mijė USD njė investitori qė ka gati 10 milionė dollarė

  Spartak Braho publikoi nė emisionin “Opinion” pak ditė mė parė, videon ku Dritan...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 868
 • 21012012
  POLITIKE Berishaaa-300x235Kryeministri Sali Berisha u rikthehet ngjarjeve tė 21 janarit, njė ditė pas pėrvjetorit tė saj tė parė. Nė njė intervistė pėr emisionin “Debat” tė gazetarit Alfred Peza nė “Vizion Plus”, tha se pas asaj ngjarjeje, prokurorja Ina Rama meritonte mė shumė se shkarkimin.
  Ai foli gjithashtu edhe pėr marrėdhėniet brenda koalicionit tė djathtė dhe partinė e Bamir Topit.
  Kalojmė te pėrditshmėria politike. Nesėr ėshtė 21 janari, ku pėrveē Kongresit tė Lushnjės, ku...

  nga Iliriada Portal - Komentet: 1 - Shikime: 900
 • 21012012
  POLITIKE Rama-artikullNjė ditė pėrpara homazheve tė pėrvjetorit tė 21 janarit, Edi Rama deklaron pėr Top Channel se kjo ngjarje duhet tė zbardhet e plotė. Rama u shpreh se ekzekutuesit dhe urdhėruesit e atyre qė shkaktuan 4 viktima do tė vihen deri nė fund para drejtėsisė. Rama komentoi edhe vendimin e Gjykatės sė Lartė pėr Ilir Metėn dhe publikimin e videos Prifti-Beqiri. Me zotin Rama bisedoi gazetari Marin Mema.

  TCH: Me rastin e njėvjetorit tė 21 janarit...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1005
 • 21012012
  E dashura e kryepėrgjuesit, seksere e parave pėr kryeprokuroren

  Nga njė letėr qė Prifti i ka drejtuar kryeprokurores, Ina Rama nė mėnyrė konfidenciale janė mundur tė zbardhen pjesė tė rėndėsishme tė saj. Kjo pasi letra ėshtė bėrė objekt bisedash mes disa personave, tė cilėve u ėshtė dhėnė pėr tė lexuar kjo letėr. I trembur nga zhvillimet e fundit dhe ato qė mund tė ndodhin nė tė ardhmen, letra konfirmon lidhjet dhe skenarėt e bashkėpunimit tė hershėm mes Priftit, kupolės drejtuese tė PS, Ina Ramės dhe Bamir Topit.
  Mėsohet se e dashura...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 1006
 
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderatorėt

Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • njoftimi: njoftimi:
 • Vėrejtje: Vėrejtje:
 • NIEWS,opinion,shtypi NIEWS,opinion,shtypi