ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO)

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

14012009

Mesazh 

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA  ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO) Empty SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO)
1)Ajo ėshtė qė ta pish nė kupė.
JORZAGORITI
JORZAGORITI

Numri i postimeve : 739
Age : 78
Reputation : 0
Points : 28118
Registration date : 28/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO) :: Komentet

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 1:28 am nga JORZAGORITI2)Kjo ėshtė thelė mbi bisht”

3) Po ti, ē’mė kapardisesh, sikur do tė na bėsh koqevenė e Pashkės sė Madhe?

4)Barku plot s’punon dot, barku firė s’punon mirė.

5)Mė zuri gjuha lesh e ti nuk po nxė akoma.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:44 am nga JORZAGORITI

- Dhe njėherė qė bėra drithė, m’u dogj gruaja nė b…

- Bamb e bumb – kėmborė e madhe…qumėshti – gjysmė okare…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:45 am nga JORZAGORITI

- Kur tė tė vinė ty mentė, s’do t’i hanė as qentė…

- Kokė do vėnė barunė, s’dėgjove, prandaj tė zunė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:46 am nga JORZAGORITI- Moj kokė e qenit, moj qene, qė s’dite pėr veten tėnde!

- Shikomė turinė, pa vumė kusinė…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:47 am nga JORZAGORITI

- Shikomė turinė, pa vumė kusinė…

- Mė vajti puna thelė mbi bisht

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:48 am nga JORZAGORITI

- Kujdes, se do tė ta pjek byrekun…

- Ē’m’u qepe si m…pas kėpuce?!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:49 am nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė shosh e sit e mos gatuaj.

- Kataraq i derės, o fyt i bucelės!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:50 am nga JORZAGORITI

- Kjo nuse ėshtė uthull nga goja…
- Ata janė tre qe e dy pėndė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:51 am nga JORZAGORITI

- Njė nga dhia dy nga vija.
- Ē’mė dukesh si viē i palėpirė!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:53 am nga JORZAGORITI

- Ata u grindėn e u bėnė ēkul…
- Edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin pėrpjetė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:54 am nga JORZAGORITI

- Ē’e do mallė e ē’e do gjėnė, kur s’ke grua(burrė) pėr tė qėnė…
- Mos u hiq lart e mbėdhe, po hiqu sikundėr je!


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 10:55 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:56 am nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė gdhiu ēoku e erru ēonga…
- Ti je ku rafsha, mos u vrafsha
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:57 am nga JORZAGORITI

- Dhėntė e dhitė e Qeres, nami i Hasan Meres.
- Na rruat motėr e burrit, qė i vuri kratė murit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:57 am nga JORZAGORITI

- Rėndė-rėndė – bereqeti, u shtoftė si ujė deti.
- Merre me lėng, se mishi u mbarua.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 10:58 am nga JORZAGORITI

i zuri luga ujė e sikur ka zėnė Perėndinė nga ko…
- Sa hedh njė kėmbė tjetrėn ma ha qeni.


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 10:59 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:00 am nga JORZAGORITI

- i dhashė shushavat, se nuk ia vlente.
- Sa hedh njė kėmbė tjetrėn ma ha qeni

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:01 am nga JORZAGORITI

- i dhashė shushavat, se nuk ia vlente.
- Po ti ē’mė je lėshuar si Shaqo Llapa?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:01 am nga JORZAGORITI

- Tė vaftė qafa prapa qė mbete kaq prapa nga dynjallėku!…
- Nuk ka prit tė presim tani, po nisu shpejt!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:03 am nga JORZAGORITI

- Atė e morėn shokėt nė tė hollė qėqėkuri…
- Tani po, e lidhe gomarin pėr rigoni.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:03 am nga JORZAGORITI

- Nuk ia thotė fare djali juaj pėr kėngė.
- T’u shoftė serseleja ty, qė kėrkon tė shkelėsh me kėmbė punėn time.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:06 am nga JORZAGORITI

- Hajde, pa do ta gjesh dhe ti koqen e kandilit.
- Ai tė shan nė tė gjithė kaptellėt…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:07 am nga JORZAGORITI

- Mos ia krih edhe shumė bishtin asaj, se aq mė shumė e pėrdredh.
- Nga tė pangrėnėt m’u prenė duar e kėmbė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:08 am nga JORZAGORITI

- Rri urtė, se do tė tė kashais

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:09 am nga JORZAGORITI

- Ajo vete nė punė edhe kur ėshtė me bark te goja.
- Ku di tė hajė gomari tagji.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:10 am nga JORZAGORITI

- Ē’mė ecėn si kėrriēi para gomares!
- Atij i mbetėn rrathėt e shoshės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:10 am nga JORZAGORITI

- Kėto janė kucura mbi karthja.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:16 am nga JORZAGORITI

- Mashalla, Moj gjitone, pėr kėtė lopė qė mė ke! Na, fabrikė ta ka gjinė.
- Syri yt nė b... tė qenit, moooj, se do mė ngordhē lopėn

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:17 am nga JORZAGORITI

- Hė, mo, e do nusen qė more?
- Mos mė fol kodra pas bregut!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:18 am nga JORZAGORITI

- Ai tė lan e tė lyen…
- Nuk e ha thatė ai...jo.


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 11:19 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:20 am nga JORZAGORITI

Dy veta pėrgojonin njė tė tretė:
- Ai tėrė pikėn e ditės rri e ngroh vezė…
- Atij i ka zėnė luga lėng tani dhe nuk di ē’tė bėjė me paratė.
- Tani qė do t’i zbathi brashnjat shejtani, do ta shohim sa i zoti ėshtė…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:21 am nga JORZAGORITI

- Ti, mor xhan, mos m’u vėrvit si evgjiti tė shoqes.
- O rri e ndėgjo, o mos mė xbarth dhėmbėt pa kuptim!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 11:24 am nga JORZAGORITI

- Sonte fleta me mendje tė mbledhur, - u tha bashkėbiseduesve Maliqi.
- Po tani si je? – e pyetėn. “Si muti nė shi, - u pėrgjigj ai.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 12:28 pm nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė… “bėmė mama tė tė ngjaj”
- Kurse ajo ėshtė …”Tė qafsha, moj shegė!”

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JORZAGORITI

Mesazh Wed Jan 14, 2009 12:29 pm nga JORZAGORITI

- Ku tė ha e ku tė dhėmb e bėmb.
- Mė bėn trupi miza-miza.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi