ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUSH E KA PARĖ SPAK-un?

Shko poshtė

29052020

Mesazh 

KUSH E KA PARĖ SPAK-un? Empty KUSH E KA PARĖ SPAK-un?
KUSH E KA PARĖ SPAK-un? 34258962_10211424153544342_6050764254615699456_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=SWvtJV7mSPMAX-ftpDA&_nc_ht=scontent.fbru1-1Fehmi Tanē
"SPAK-u ėshtė njė monstėr, strukturė e frikshme, referuar kopetencave qė i kanė dhėnė me ligj"- do tė deklaronte nė momentet e krijimit tė tij njė jurist i nderuar, njė zė shumė i fortė kritik ndaj mėnyrės sesi po zbatohej reforma nė drejtėsi dhe mė gjėrė.
Ky optimizėm i njė njeriu tė fushės, mua pesimistit mė dha pak shpresė se vonė-vonė, por ishalla diēka po ndryshon nė tė ardhmen e afėrt.
SPAK ėshtė shkurtim i emėrtesės sė kėsaj strukture ➡️ Strukturė e Posaēme Anti Korrupsion.
Kjo strukturė u krijua nė ligjin e ri pėr reformėn nė drejtėsi.
Krijohej pėr herė tė parė nė Shqipėri dhe objekt i punės sė saj ėshtė parashikuar tė jetė dėnimi i korrupsionit nė nivelet e larta politike.
Sepse prokuroria do te vazhdojė tė egzistojė siē ishte mė parė.
Nga njė kėrkim i shkurtėr pėr qėllime tė kėtij shkrimi, mė del qė Kryetari i SPAK dhe 8 anėtar tė tij u zgjodhėn nė mes muajin Dhjetor 2019.
Po ato ditė qenka krijuar edhe Gjykata Speciale, e cila gjykon hetimet e SPAK-ut.

Tė jem i sinqertė unė nuk e paskam fare nė kujtesė kėtė Gjykatėn Speciale, kėshtu qė nuk kam asnjė informacion se:
- Si u krijua?
- Sa anėtar ka?
- Kush i paguan kėta, ambasadat apo taksat e shqiptarėve?
- A i ka parė kush nė ndonjė gjykim?
- A rrojnė anėtarėt e saj apo i ka ngrėnė COVID-i?
- Etj….

Vijmė tek SPAK-u.
Pak ditė pasi u zgjodh kryetari dhe anėtarėt, na doli qė ky kryetari Kraja na kishte qenė "njė ēikė" hetues i Sigurimit tė Shtetit dhe meqė kish qenė vonė nė kohė, kohė e shkurtėr, Shator 1990, shpejt e shpejt na i kishte mbyllur nja dy dosje "tentative arratisje" dhe "tradhėti ndaj atdheut".
Por siē na garantojnė "perėndimorėt" kjo gjė ėshtė pa lidhje dhe nuk do tė ndikojė nė punėn e tij pėr tė vėnė prapa hekurave edhe mė tė madhin e peshqve.
Dhe ne ju besojmė perėndimorėve.😤👀

Por kaluan 6 muaj nga krijimi i SPAK, dhe unė nuk kam dėgjuar tė ketė filluar gjykimin e ndonjė ēėshtje prej tyre, sado qė mundohem tė qėndroj i informuar se ēfarė ndodh nė vendin tim.
Nuk ka rėndėsi se nga do ta fillonin, qoftė me qeverisjen e Mbretit Zog, me qeverinė komuniste jo se nuk e bėn hetues Kraja atė, me qeverisjen e Berishės dhe Meksit, tė Nanos, tė Metės, qoftė edhe tė Pandit.
Sepse edhe me Rilindjen as qė bėhet fjalė ta fillojnė.
Mostra e madhe amė - RILINDJE i ka pjellė mostrat e vogla, ndėr tė cilat edhe SPAK-un, siē e cilėsonte zotėria i nderuar me tė cilin nisa kėtė shkrim, ndaj bijat nuk kanė shanse tė hanė amėn e vet qė i ka pjellė.

Shkurt muhabeti, nė gjashtė muaj jo vetėm qė nuk pamė njė [ltr]#SPAK[/ltr][ltr]#MONSTĖR[/ltr] dhe [ltr]#TėFrikshėm[/ltr], por po ju pyes JU mos keni parė:
➡️ SPAK-un DORDOLEC, ose
➡️ SPAK-un MIUSH, ose
➡️ SPAK-un LEPURUSH, ose
➡️ SPAK-un KETRUSH, ose tė paktėn 
➡️ SPAK-un KARKALEC.

E nėse nuk keni parė asnjė prej kėtyre SPAK-ėve, meqė pėr ironi tė fatit kėtij SPAK-u i shkojnė edhe pėrshtatjet me shkurtesėn e emrit tė tij, si:
[ltr]#SPAK[/ltr] - [ltr]#KAPS[/ltr]
SPAK - (A)SPAK,
Unė po e mbyll me njė tjetėr rimė qė i shkon kėtij SPAK-u, e cila nė shqip do tė tingėllonte banale, por nė anglisht pėrdoret rėndom:

[ltr]#FUCK[/ltr] [ltr]#TheSPAK[/ltr].
avatar
Iliriada Portal

Numri i postimeve : 4607
Reputation : 58
Points : 36435
Registration date : 08/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi