ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor

Shko poshtė

02062020

Mesazh 

Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor  Empty Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor
Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor  23472411_1763734197001290_450656788827831302_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=fEsTDBhuUsgAX-HTWZG&_nc_ht=scontent.fbru1-1Av Kujtim Cakrani/fb
Nuk besoj se nė Shqipėri problemi ėshtė sistemi zgjedhor?
Nuk ndryshon asgjė edhe sikur tė votojmė me lista tė hapura etj, sepse problemi i votės nė Shqipėri ka qėnė dhe ėshtė, militantizmi verbėr, manipulimi, vjedhja, blerja dhe ēdo forėm tjetėr.
Pėr ta shpjeguar me njė shembull:
Nė vitin 2001 nė njė zonė elektorale nė qytetin e Vlorės, kandiduan pėrballė njėri-tjetrit ish futbollisti i madh Mexhit Haxhiu nga e djathta, dhe nga e majta kandidon njė djalė krejtė i panjohur pėr elektoratin pra anonim.
Pėr Mexhit Haxhiun skish asnjė dyshim sepse pėrveē se vinte nga njė familje partiotike por, i kishte dhėnė publikut edhe emocione tė pa krahasushme si futbollisti ndoshta mė i mirė pėr kohėn.
Jo jo nuk e votuan M. Haxhiun? Votuan atė anonimin dhe e bėnė deputet qė nė fakt elektorati nuk e pa mė asnjėherė nė zonė, se fundja ai nuk kishte lidhje me ta.
E pėrmenda kėtė fakt pėr tė kuptuar se shqipėrėt nuk kanė votuar asnjėherė individin edhe pse mund tė jetė medel i njė njeriu me moral tė lartė!
Shqiptarėt votojnė plebejtė, alabakėt pa origjinė, servila dhe hajdutė njerėz pa moral, dhe pastan fajin ja ka politika! Jo jo do korrėsh ēfarė mbjellė, dhe mos kėrko mė shumė, vuaj dhe heshtė mos kėrkoni, demokraci dhe tė drejta....
Prandaj duhet tė kuptoni qė problem nuk ėshtė kodi zgjedhor.....
avatar
Iliriada Portal

Numri i postimeve : 4607
Reputation : 58
Points : 36435
Registration date : 08/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi