ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Republika e kopilava

Shko poshtė

18012008

Mesazh 

Republika e kopilava Empty Republika e kopilava




Republika e Kopilave Politike

-Per motive politike po ndiqem nga shteti shqiptar,- deklaroi Aldo Bare (Alfred Shkurti) nga Turqia, kryetari i bandes se Lushnjes, qe ka kryer nje seri vrrasjesh, biles ka luajtur futboll edhe me kokat e prera te viktimave.


-“C’thua ti kopil i vogel” – i thote polici 10-te vjecarit. Ti i fute doren ne xhep xhaxhos dhe i more portofolin dhe me thua mua se te kapa per motive politike.


-Pa diskutim, shkarrkimi im eshte i motivuar politikisht- bertet Sollaku (Kryeprokurori shqiptar) jo se une po fle mbi dosje apo jam i lidhur me krimin apo krimi vete. Te njejtat deklarata bejne dhe Juristja Gaba apo edhe polica qe kapen me “presh ne duar” duke kryer krime apo ndihmuar krimin…


-Denoncimi im eshte me se politik, na beri me dije nepermjet telefonit nga Amerika e larget, hajduti dhe doktori i firmave piramidale, Malaj.


-Une, jo se kam aplikuar kanibalizem mbi punonjesit e shtetit apo kame vjedhur, por idealet e mia e bene kete shtet qe te me hedh prangat- deklaroi Liza Hoxha.


-Fatos Nano vajti ne burg per plolitike dhe jo per vjedhje, dhe tani nuk po vete ne burg nga politika dhe jo se nuk ka vjedhur apo vrare…


-Politike dhe vetem politike, jane motivet e denoncimeve ndaj meje, deklaron djali i Vasillos, (Anastas Angjeli) asaj qe gatuante fasule edhe per Fatos Nanon…


-Megjithese dosjet jane plot e perplot me hajdutlleqet e Koco Kokedhimes- na thote Nikoll Lesi, nuk jane permbushur motivet politike qe Berisha te kerkoje arrestimin e tij…


-C’do pushim nga puna eshte i motivuar politikisht, deklarojne te larguarit dhe cdo punesim eshte po ashtu i motivuar nga politika…

…

…

…

E keshtu me radhe, dhe mua nuk me mbetet gje tjeter por vecse te propozoje emrin e realitetin te ri shqiptar, si Republika e Kopilave Politike…


Petrit Kola
http://vertet.blogspot.com/
ILIRI
ILIRI

Numri i postimeve : 4300
Reputation : 48
Points : 34581
Registration date : 06/12/2007

http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit

Republika e kopilava :: Komentet

shqiptari

Mesazh Fri Jan 18, 2008 1:42 pm nga shqiptari

Sa e vertete aq dhe e hidhur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi