ILIRIADA PORTAL

Gjykata dėnon Bollanon me 6 muaj burg

Shko poshtė

21042009

Mesazh 

Gjykata dėnon Bollanon me 6 muaj burg
Vlorė-Kryetari i Bashkisė sė Himarės Vasil Bollano ėshtė dėnuar me 6 muaj burg. Gjykata e Vlorės, ka vendosur qė tė marrė kėtė masė pėr Bollanon, i akuzuar pėr heqjen e tabelave nė gjuhėn shqipe nė qarkun e Gjirokastrės. Gjykata e Shkallės sė Parė, me gjyqtar Shkėlzen Selimin, ka vendosur qė Bollanos, t’i hiqet e drejta pėr tre vjet qė tė ushtrojė funksione publike, ndėrsa do t’i paguaj shtetit shqiptar edhe 5 milionė lekė.Bollano nuk ishte i pranishėm nė seancėn e sonte, nga ku o mor edhe vendimi ndaj tij.

Shkak pėr kėtė ēėshtje ėshtė bėrė njė urdhėr, qė ėshtė lėshuar prej tij nė muajin tetor tė vitit 2007 pėr heqjen e tabelave nė gjuhėn shqipe nė aksin rrugor Qeparo-Llogora, gjė qė, sipas Prokurorisė, ka sjellė njė dėm prej rreth 2.1 milionė lekėsh.

Kėto tabela ishin vendosur nė kuadrin e njė projekti pėr zhvillimin e turizmit i shtrirė pėrgjatė gjithė bregdetit nga Vlora nė Sarandė, i financuar nga Ministria e Transportit, Punėve Publike dhe Telekomunikacionit dhe Ministria e Turizmit, Kulturės, Rinisė e Sporteve.

Gjatė fazės sė hetimit, Bollano ka pranuar se ka dhėnė njė urdhėr pėr heqjen e tabelave nė gjuhėn shqipe, por ai ka pretenduar se pėr vendosjen e tyre nuk ishte marrė leje nga bashkia. Vasil Bollano, akuzohet pėr shpėrdorim e detyrės, sipas nenit 248 tė Kodit Penal. /S.Lleshi/
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Gjykata dėnon Bollanon me 6 muaj burg :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 7:18 pm nga lidabica

pak i kane dhene denim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:15 pm nga bulqizaku

dulja kishte met i paknaq se ishte denu ballanja

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:26 pm nga shqiptari

pak mu duk edhe mua

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:27 pm nga flutura

jo pak por shume pak Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:43 pm nga Drini

dulja kishte met i paknaq se ishte denu ballanja
E nigjova tek lajmet ai kujton se pse jane pakice jane te lire te shkelin ēdo ligj te shtetit sepse mund te fshihen duke spekuluar me te drejtat e pakicave. Idjoti. Ligjet e shtetit jane njelloj per te gjith ēfaredo ngjyre, feje, gjinie apo rrace qe te kene.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:44 pm nga interesanti

interesant

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 8:48 pm nga lola

Ligjet e shtetit jane njelloj per te gjith ēfaredo ngjyre, feje, gjinie apo rrace qe te kene.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 10:28 pm nga gerrard

Sikur nje gje e tille te kishte ndodhur gjate nje qeverie te kryesuar nga Socialistet te gjithe kishin thene se, socialistet jane ne sherbim te grekeve.
Por tani kur nje shovinist grek denohet me 6 muaj burg ne teori(ne teori, sepse nuk do te beje asnje dite burg) dhe del haptas kunder vendit tone me parulla anti kombetare, askush nuk thote gje dhe gjithcka shkon mire.
Ne Amerike me thenie te tilla anti kombetare do te perfundonte ne burg me te vertete, ndersa ne Shqiperi, jo qe nuk perfundon ne burg por duhet te bejme edhe kujdes qe te mos ofendojme zoterine e tije sepse na ofendohen greket. Po greket, ata qe ministrat e tyre hyne e dalin nga Shqiperia sikur te ishte vendi i tyre, pa i marre leje askujt, ndersa qeviria rri e sodit. Hyjne e bejne edhe fushate elektorale, ashtu siē ndodhi ne zgjedhjet e fundit te Greqise.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 8:51 am nga lidabica

lidabica shkruajti:pak i kane dhene denim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi