ILIRIADA PORTAL

Kartat, pėrfundon lufta PD-PS

Shko poshtė

29042009

Mesazh 

Kartat, pėrfundon lufta PD-PS
Tiranė-Problemi i kartave tė identiteti tashmė duket se ka marrė fund, tė paktėn si njė problem politikė. Dy forcat e mėdha politike nė vend kanė rėnė dakord, qė letėrnjoftimet tė shpėrndahen me njė shumė prej 200 lekėsh, pėr tė gjithė shtetasit qė nuk zotėrojnė njė pasaportė. Pjesa tjetėr e tarifės do tė paguhet nga shtetasit mė vonė, nė bazė tė kategorive dhe lehtėsirave qė ata pėrfitojnė pėr pajisjen me karta identiteti.

Megjithatė, palėt nuk kanė rėnė dakord nė njė pikė tė kėrkuar nga Partia Socialiste, qė kishte tė bėnte me aplikimin dhe tė gjitha shėrbimet pėr kėto karta nė njė sportel tė vetėm. Shėrbimi do te zhvillohet si me pare ne poste, komuna dhe bashki. Socialistet serish nuk duken te kėnaqur, pavarėsisht nga njė tėrheqja e pjesshme e maxhorancės. PD u tėrhoq nga pozicioni i saj, por gjithsesi nuk dha atė qe socialistet prisnin
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kartat, pėrfundon lufta PD-PS :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 12:30 pm nga lidabica

Po mire prandaj jane ne opozite,s'kane pse te merziten Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi