ILIRIADA PORTAL

Demokristianėt fusin Qetsorin nė listėn e deputetėve pėr Vlorėn

Shko poshtė

05052009

Mesazh 

Demokristianėt fusin Qetsorin nė listėn e deputetėve pėr Vlorėn

Partia Demokristiane e Nard Ndokės, ka njoftuar dje nė njė deklaratė pėr shtyp, se njė nga emrat e listės me 12 deputetė qė kjo parti do kandidojė nė zonėn e Vlorės, ėshtė edhe Qetsori, personazhi i njohur i shtėpisė sė "Big Brother Albania 2".
Njoftimi zyrtar i demokristianėve, shpėrndarė nė e-mail-et e gazetarėve, flet pėr njė takim partiak dje nė Vlorė dhe shton: "Tė 12 kandidatėt e prezantuar pėr kėtė qark, premtuan se do tė jenė zėri i qytetarėve vlonjatė nė qeverisjen e ardhshme. Listėn e kryeson kryetari i PDK-sė, dega Vlorė. Njė kandidat tjetėr, i cili mori njė mbėshtetje tė fuqishme nga tė pranishmit, edhe pse nuk ishte prezent, ishte Qetsor Ferruti, njė nga personazhet shumė tė njohur tashmė tė show-t televiziv, 'Big Brother 2'..."
Demokristianėve u ka shkuar mendja mirė, por ne kishim njė pyetje: Qetsori duhet tė ndihet i vlerėsuar, apo i shfrytėzuar? Ka njė "sekret" me mėnyrėn e re tė votimit, qė ndoshta zgjedhėsit ende nuk e kanė kuptuar mirė.
Partitė marrin vota sipas siglės dhe deputetėt bėhen sipas listės. Mund tė qėllojė qė PDK-ja merr vota nga prania e Qetsorit nė listė, por nuk merr kurrė aq sa Qetsorit t'i vijė radha pėr t'u bėrė deputet. D.m.th., njė tjetėr andej nga kreu, pėrfiton nga votat qė korr prej Qetsorit. Siē thotė dhe ajo fjala e urtė e bukur vlonjate: "Fatin dhe taksiratin, njė fill pėri i ndan..."
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Demokristianėt fusin Qetsorin nė listėn e deputetėve pėr Vlorėn :: Komentet

Mesazh prej Tue May 05, 2009 12:16 pm nga ilda

kete Qetesorin se duroj dot ...me mashtrues sbesoj tkete ...le qe ku njihen njerezit sot ....njeri me dy fytyra ..mire ia bejne ta shfrytezojne hahah

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 05, 2009 12:34 pm nga blu

Edhe socialistet kane zbuluar Sajmirin e Fiksit, demokristianet Qetesorin , LSI- ja Astritin e Kafazit, dhe thone se EDVINI po mendohet per ADELAJDEN.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue May 05, 2009 12:38 pm nga ilda

hhahaha ADELAJDA e tret rolin e politikanes ...Kavajse ajo hahahah

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 05, 2009 12:39 pm nga lidabica

hahaha,sa komike jane bere edhe keta demokristianet....Qetsori ka probleme familjare tani sa te dale,pret edhe per te 2 -en here te behet baba epo ka edhe hotelin ,ehuuuu sa pune e presin se do te beje edhe fushen e tenisit...ehuuuha,s'ja ka ngene ketyre te deshtuarve demokristiane. Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 05, 2009 12:40 pm nga lidabica

haha Adelajda si Gjela Biba,hahaha

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 05, 2009 2:17 pm nga emigranti

talleni b... me kte popull talleni....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi