ILIRIADA PORTAL

Grabitet shtėpia e gjyqtares, largohet nga Kolegji Zgjedhor

Shko poshtė

26072009

Mesazh 

Grabitet shtėpia e gjyqtares, largohet nga Kolegji Zgjedhor
[b]Shkruar nga Elton Tafaruēi [/b]
[b]Entela Prifti zėvendėsohet nga gjyqtari Petraq Dhimitri
[/b]Grabitja e shtėpisė i kushton Kolegjit Zgjedhor njė gjyqtare. Anėtares Entela Prifti, qė nė tė njėjtėn kohė ėshtė edhe kryetare e Gjykatės sė Apelit tė Korēės, i ėshtė grabitur shtėpia nė orėt e para tė mėngjesit tė djeshėm. Pėr kėtė motiv ajo ka dhėnė dorėheqjen dhe ėshtė larguar nga trupa e Kolegjit Zgjedhor. Vendin e Entela Prifit nė Kolegjin Zgjedhor, i cili shqyrtoi kėrkesė-padinė e Partinė Socialiste pėr qarkun e Tiranės, e zuri gjyqtari tjetėr, Petraq Dhimitri.
[b]Ngjarja[/b]
Burime nga policia e Korēės bėjnė tė ditur se ngjarja e rėndė ka ndodhur mbrėmjen e djeshme, ku persona tė armatosur kanė hyrė me dhunė nė njė banesė nė katin e gjashtė tė njė pallati nė qytetin e Korēės. Banesa i pėrkiste pikėrisht gjyqtares Prifti. Autori i grabitjes arriti tė hyjė nė banesė nėpėrmjet tarracės sė pallatit.
[b]Arrestimi [/b]
Ndėrkohė policia ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje dhe ka nisur hetimet e saj pėr zbulimin e autorit. Nėpėrmjet punės operative tė agjentėve, vetėm pas disa orėsh ajo ka arritur tė vėrė nė pranga autorin. Sipas njoftimit tė policisė, mėsohet se autori i grabitjes ėshtė Daniel Dauti, 20-vjeē, lindur dhe banues nė lagjen Nr.10 Korēė, me gjendje gjyqėsore i dėnuar mė parė pėr veprėn penale tė “vjedhjes” thanė burime policore. Sipas policisė, ka rezultuar se Daniel Dauti ėshtė dhe autor i vjedhjes sė lokal “Mostra” nė pronėsi tė shtetasit Elton Lesko, ngjarje e ndodhur mė datė 5 korrik tė kėtij viti nė qytetin e Korēės.
tirana obserwer
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi