ILIRIADA PORTAL

Fėmija humb nė mal, gjendet pas 9 orėsh

Shko poshtė

04082009

Mesazh 

Fėmija humb nė mal, gjendet pas 9 orėsh
Pėr nėntė orė e gjysmė, fėmija i moshės 1 vjeē e gjysmė, Fitim Q., kishte bredhur nėpėr male, duke mos ditur si tė kthehet nė shtėpinė e tij.
Ngjarja ka ndodhur tė dielėn nė fshatin Greqinė tė Gjakovės, nė Kosovė.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arbėr Beka, tha se denoncimi pėr humbjen e fėmijės ishte bėrė tė shtunėn rreth orės 16 e 30, kur familjarėt e tij kishin lajmėruar se fėmija 17-muajsh nuk ėshtė parė qė prej orės 10 tė mėngjesit.
Me tė marrė informacionin, policia ka filluar operacionin e kėrkim-shpėtimit tė fėmijės, Fitim. Q, nga fshati Gjonaj i Prizrenit, i cili kishte shkuar me familjarėt pėr vizitė nė fshatin Greqinė tė Gjakovės.
Pasi familjarėt e kanė kėrkuar fėmijėn pėr 6 orė me radhė, ata i janė drejtuar pėr ndihmė policisė, mė pas kanė nisur kėrkimet si nga policia, ashtu dhe nga banorė tė fshatit. Gjetja e fėmijės ėshtė bėrė nė orėn 19:05 tė mbrėmjes, kur njė polic dhe njė banor i fshatit e kanė gjetur fėmijėn 1 kilometėr larg vendit ku kishte humbur.
Fėmija 17-muajsh ėshtė gjetur nė gjendje tė mirė shėndetėsore, megjithėse kishte disa lėndime tė lehta trupore, qė besohet t'i ketė pėsuar gjatė bredhjes sė tij nėpėr rrugė e shtigje tė ndryshme malore tė fshatit Greqinė.
Menjėherė pas gjetjes, ai ėshtė dėrguar nė spital pėr trajtim mjekėsor nė repartin e Pediatrisė nė Gjakovė.
“Ekspress”
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi