ILIRIADA PORTAL

Topi dekreton Berishėn kryeministėr tė Shqipėrisė

Shko poshtė

09092009

Mesazh 

Topi dekreton Berishėn kryeministėr tė Shqipėrisė
anė – Presidenti i Republikės Bamir Topi ka dekretuar kryeministrin Sali Berisha pėr tė formuar qeverinė e re.Dekreti u bė vetėm pak orė, pasia Sekretari Organizativ i Partisė Demokratike Flamur Noka ēoi nė presidencė kėrkesėn.

“Nė mbėshtetje tė nenit 93 dhe 96, pika 1 tė Kushtetutės sė Shqipėrisė, me propozim shumicės parlamentare, D e k r e t o j: Zoti Sali Berisha, emėrohet Kryeministėr i Republikės sė Shqipėrisė. Ky dekret hyn nė fuqi menjėherė”, thuhet nė vendimin e kreut tė shtetit. Shkresa ka mbėrritur nė Presidence nė orėn 13:20.

Qeveri pritet tė paraqitet nė parlement pėr tė marrė mandatin nė seancen plenare tė sė henės 14 shtator.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi