ILIRIADA PORTAL

Qeveria miratoi sot vlerėn e dėmeve tė shkaktuara nga tėrmeti nė Dibėr

Shko poshtė

01102009

Mesazh 

Qeveria miratoi sot vlerėn e dėmeve tė shkaktuara nga tėrmeti nė Dibėr
Nė mbledhjen e Kėshilliti tė Ministrave u miratua vendimi “Pėr miratimin e vlerės sė dėmeve tė shkaktuara nė objeket, nė pronė private, si rrjedhojė e tėrmetit rėnė nė qarkun e Dibrės, dhe tė listave emėrore me vlerat pėrfituese”. Ky projektvendim ka pėr qėllim miratimin e vlerės sė dėmeve tė shkaktuara nga tėrmeti i datės 7 shtator 2009, nė qarkun e Dibrės, vlerėsimi i tė cilave ėshtė bėrė nė bazė tė ēmimeve tė miratuara pėr kėtė qark, nga Enti Kombėtar i Banesave. Nga verifikimet e bėra rezulton tė jenė 1437 banesa tė dėmtuara. Nė kėtė vendim ėshtė parashikuar qė njė pjesė e fondit tė pėrballohet nga Ministria e Brendshme nė zėrin “Emergjencat Civile”, ndėrsa pjesa tjetėr do tė pėrballohet nga fondi rezervė i buxhetit tė shtetit pėr vitin 2009.55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi