ILIRIADA PORTAL

PS fton qytetarėt nė protestėn e sė shtunės

Shko poshtė

09102009

Mesazh 

PS fton qytetarėt nė protestėn e sė shtunės
Tiranė – Ashtu sikurse ishte paralajmėruar, Partia Socialiste do tė zhvillojė gjatė sė shtunės nė orėn 5 pasdite pėrpara Kryeministrisė, protestėn pėr mbrotjen e votės.
“Ftojmė nė protestė tė shtunėn orėn 5 pasdite pėrpara Kryeministrisė tė gjithė qytetarėt qė si ne, e ndjejnė Shqipėrinė vendin e tyre e jo tė Sali Berishės, Ilir Metės e oborrtarėve tė tyre. Qė demokracinė e shtetin ligjor e ndjejnė investimin themelor tė njė shoqėrie tė shėndoshė e jo perden pas tė cilės fshihet manipulimi i zgjedhjeve tė lira e tė ndershme nga njė qeveri e korruptuar. Qė Shqipėrinė evropiane dhe lėvizjen e lirė e pa viza e ndjejnė destinacionin e tė ardhmes tė cilėn nuk mund ta marrė peng askush”, deklaruan sot deputetėt e Tiranės sė kėsaj partie.

Ata thanė se “kjo ėshtė njė betejė tė cilėn ne dhe shumica e shqiptarėve do e fitojmė pėr tė tashmen dhe tė ardhmen e Shqipėrisė evropiane. Ne jemi tė vendosur tė mos lejojmė qė e ardhmja e Shqipėrisė dhe shqiptarėve tė mbahet peng brenda atyre kutive nga kjo maxhorancė manipulatore”.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PS fton qytetarėt nė protestėn e sė shtunės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Oct 10, 2009 12:54 am nga dini

Kėta duhet tė "zbulojnė" dicka pėr tė prishur rrjedhat e mira tė shtetit shqiptarė.
Mallkue qofshin kėta lugat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi