ILIRIADA PORTAL

Barrot: Shumė shpejt vizat edhe pėr Shqipėrinė

Shko poshtė

01122009

Mesazh 

Barrot: Shumė shpejt vizat edhe pėr Shqipėrinė
uksel – Pas liberalizimit tė vizave pėr tre shtete ballkanike, komisioneri evropian pėr Ēėshtjet e Drejtėsisė, Jacques Barro deklaroi se Shqipėria dhe Bosnjė Hercegovina shumė shpejt do tė pėrfitojnė nga ku proces.Ai tha se jemi nė njė moment shumė tė bukur dhe se Lisbona ishte njė sukses pėr qytetarėt evropiane, duke shtuar se liberalizimi i vizave ka tė njejtėn rendėsi pėr qytetarėt e Ballkanit.

“Ne po bėjmė ē’ėshtė e mundur pėr tė dėrguar ekspertėt nė kohėn e dėshiruar, gjatė vitit 2010. Gjithēka mė bėn tė mendoj se ky dialog i vizave do tė arrihet. Ne jemi gati ta ndihmojmė Shqipėrinė, ashtu sikundėr dhe Bosnjėn, qė t'i pėrmbushin mirė kriteret e nevojshme”, u shpreh Barrot.

Ai bėri tė ditur se misionet e ekspertėve do tė vlerėsojnė nė terren punėn e bėrė nga dy vendet, Shqipėria dhe Bosnja, mision i cili do tė filloj tani nė dhjetor dhe do tė zgjasė deri nė shkurt tė vitit 2010. Kriteret kryesore nė udhėrrėfyesit e liberalizimit tė vizave, kanė tė bėjnė me kontrollin kufitar, sigurinė e pasaportave, korrupsioni dhe lufta ndaj krimit tė organizuar si dhe tė drejtat themelore.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Barrot: Shumė shpejt vizat edhe pėr Shqipėrinė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 2:50 pm nga bulqizaku

or vizat kan me u liru, Shqipnia nevrop ka me shku e ne kerkush ska me na vizitu po sua prem bileten po su ēum pare ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 5:26 pm nga lidabica

punet e mira behen ngadale

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi