ILIRIADA PORTAL

Nėna e kreut tė PS-sė padit Berishėn pėr shpifje

Shko poshtė

19122009

Mesazh 

Nėna e kreut tė PS-sė padit Berishėn pėr shpifje
Tiranė - Aneta Rama, e ėma e kryetarit tė Partisė Socialiste, Edi Rama, ka paditur nė Gjykatėn e Lartė kryeministrin Sali Berisha, pėr shpifje nė dėm tė saj.
Bashkė me kėrkesėn pėr gjykim, znj. Rama ka bashkangjitur edhe fjalimin e kryeministrit, mbajtur nė Kuvend mė datė 26 nėntor, si dhe kopjet e gazetave tė pėrditshme ku janė botuar akuzat e Berishės ndaj familjes Rama.

“Nė cilėsinė e personit tė dėmtuar nga vepra penale e kryer, me anėn e kėsaj kėrkese pėr gjykim shpreh vullnetin tim pėr tė gjykuar shtetasin Sali Ram Berisha, me detyrė kryeministėr i Republikės sė Shqipėrisė, pasi botėrisht ka konsumuar nė dėmin tim veprėn penale tė shpifjes, parashikuar nga neni 120/2 i Kodit Penal”, thuhet nė fillim tė kėrkesė-padisė qė do tė pėrfaqėsohet nga avokatėt Arian Salati dhe Eno Bushi.

Znj. Aneta Rama i quan shpifje dhe thėnie tė pavėrteta deklaratat e Berishės, sikur djali i saj Edi Rama e ka dėbuar atė nga shtėpia duke e nxjerrė nė rrugė. Sipas znj. Rama, kryeministri ka si qėllim diskreditimin publik, jo vetėm tė kundėrshtarit tė tij politik, por edhe tė njerėzve tė afėrt tė familjes.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nėna e kreut tė PS-sė padit Berishėn pėr shpifje :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 1:58 pm nga emigranti

Mir moj zonj Berishen po e ēon ne gjuq po a mundesh te ēosh ne gjyq nje popull te tere qe mallkon diten kur lindi kjo bishe qe rrite ti??????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 6:49 pm nga nardlushnja

Shume mire ka bere qe e ka paditur.
Politika ka marree fund qe nga momenti kur politikanet shajne apo pergojojne familjet e njeri tjetrit.

Por per Saliun nuk me ben pershtypje sepse di te shaje edhe nga motra dhe nga nena.
Kush nuk beson mund te shikoj ne You tube sharjen qe i ben ai Balles.
TURP

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 6:51 pm nga nardlushnja

Kohet e fundit eshte marre nje ofensive fyerjesh dhe shpifjesh kundrejt Rames.Populli shqiptar nuk eshte budalla dhe i kupton mire disa gjera.
Sa me shume balte te hidhet aq me larte ngrihen figurat e tyre (edhe sikur ata te mos e meritojne)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 7:19 pm nga emigranti

Kohet e fundit eshte marre nje ofensive fyerjesh dhe shpifjesh kundrejt Rames.Populli shqiptar nuk eshte budalla dhe i kupton mire disa gjera.
Un si shume te tjer jam i rrevoltuar me Ramen jo per faktin se esht lider i te majtes, por per faktin se ai doli njelloj si te tjeret. e kam perkrah ne menyren time ardhjen e Rames ne politik me besimin se ai do krijonte kushtet qe edhe ne PD te vinte nje lider i ri, kurse ne fakt ai po behet shkak qe Berisha te behet i perjetshem. Berisha nuk me ka zhgenjyer se qe ne fillim nuk kam prit ndonje gje te madhe nga ai kurse Rama po ai me na ka zhgenjyer totalisht prandaj po te jet per kshtu Nano ishte 100 her me i mire se rama. Me kte qe Rama po i ben vendit te sharat i ka pak.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 7:58 pm nga bulqizaku

Kohet e fundit eshte marre nje ofensive fyerjesh dhe shpifjesh kundrejt Rames.
njiher Berisha ja ka bo mu nte ramjes ... mener jush ka pes vjet si na kan ēa trapin perdit me argita shkelzeni ... shkelzeni argita .. liria ardita shkelzeni .. familja berisha .. familja malltezi ... ram berisha ...
i vite mir rams kur i tunte Berishs at testen e PP ntelevizor ... ai i tuni testen ki i tuni firmat e tjatit me pushkatu njerz tpafajshem ... ai ia akuzote perdit kalamajt per hajduta ki i ia numroi dallaveret me dosje nji per nji .. ai i ofendote grun ki ia boni analizen prej kur ka le se kush o .. i biri i kujt o si e ka lan familjen e vet rrugash si ka dal rrugave pa brek si e lu drogen ene korrupsionin ..
teshtej si dosja e rams na dul ma e trash ene ma e flliqt ktej shoqit na i vika keq se na i paskan ofendu familjen ..
shum mejr ja ka bo se i ka lujt zotin .. nfun tfunit asnji llaf nuk e ka rre .. krejta si berisha i ka than per ramn jan tverteta ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 1:31 am nga dini

Si katandiset ore kjo Shqiperi? Perher gjendet dikush qe te pengoj progresin.Edvin Krista(q) Rama kjo pjell e poshter antishqipetare nuk zgjedh mjete per te penguar ne qdo hap Shqiperinė. Dhe keshtu gjate tere historisė jane gjendur keso viruse qė na lan aty ku jemi,te fundit ne Europė.
Mė falni per Q-ne desha te sqaroj.Kjo eshte sufiks i mbiemrave slav ne tere boten.Gjykoni vet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 11:46 am nga nardlushnja

Mė falni per Q-ne desha te sqaroj.Kjo eshte sufiks i mbiemrave slav ne tere boten.Gjykoni vet
???????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 11:49 am nga nardlushnja

emigranti shkruajti:
Kohet e fundit eshte marre nje ofensive fyerjesh dhe shpifjesh kundrejt Rames.Populli shqiptar nuk eshte budalla dhe i kupton mire disa gjera.
Un si shume te tjer jam i rrevoltuar me Ramen jo per faktin se esht lider i te majtes, por per faktin se ai doli njelloj si te tjeret. e kam perkrah ne menyren time ardhjen e Rames ne politik me besimin se ai do krijonte kushtet qe edhe ne PD te vinte nje lider i ri, kurse ne fakt ai po behet shkak qe Berisha te behet i perjetshem. Berisha nuk me ka zhgenjyer se qe ne fillim nuk kam prit ndonje gje te madhe nga ai kurse Rama po ai me na ka zhgenjyer totalisht prandaj po te jet per kshtu Nano ishte 100 her me i mire se rama. Me kte qe Rama po i ben vendit te sharat i ka pak.
Nje postim shume i goditur.Me pelqen
Une nuk mbroj Ramen,por Berisha eshte hajdut votash ,uzurpator dhe makine llaci

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 11:52 am nga nardlushnja

bulqizaku shkruajti:
Kohet e fundit eshte marre nje ofensive fyerjesh dhe shpifjesh kundrejt Rames.
krejta si berisha i ka than per ramn jan tverteta ...

varet se ne c'kend veshtrim i shikoni gjerat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 11:59 am nga flutura

Une nuk mbroj Ramen,por Berisha eshte hajdut votash ,uzurpator dhe makine llaci
Aman o nardlushnja po si mund te akuzosh njerin per hajdut votash duke perjashtuar tjetrin. Kshtu ne biem ne gracken e partive rrespektive, nderkoh qe ato njelloj kan vjedh, veēse ky tjetri doli me i zoti. E gjith lufta behet per pushtet, ne pse duhet te manipulohemi ne kte betej te pandershme te tyre vetem e vetem se Rama esht tejet i xhindos pse nuk arriti tja hidhte rivalit te vet?????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 3:33 pm nga neni 55

E gjith lufta behet per pushtet,
ktu jemi tgjith dakort dalim pertej tmajtes e tdjathtes ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 4:29 pm nga ILIRI

Zonja Aneta, kur djali juaj Edi Rama akuzoi Kristaqin pėr baba tė djalit tė tij, ishte normal apo i sėmurė psiqik?

Zonja Aneta, ju mė nė fund po pėrdoreni nga djali, jo mė nė funksionin e nėnės. Ju keni dalė publikisht nė mbrojtje tė djalit tuaj, gjė qė mė mirė se kushdo e dini vetė ju, se ėshtė e pamundur qė njeriu qė nuk mund tė mbrohet nė kėtė botė nga bėmat e veta, ėshtė vetėm Edi Rama, i cili ka konsumuar nė jetėn e deritanishme tė tij, tė gjitha veset, perversitetet, intrigat, qė do t’i kishte zili edhe Atlasi i Sodomės dhe Gomorrės. Por ju jeni nėnė dhe nė kėtė pikėpamje ėshtė krejt e drejtė qė ju tė pėrpiqeni disi, por ėshtė kriminale zonjė, qė fatkeqėsinė tėnde familjare, pėr njė bir - qė mos e pastė as hasmi - ta kalosh nė fatkeqėsi publike. Ėshtė fatkeqėsi qė bėmat e tij, brenda mureve tė shtėpisė apo jashtė saj, t’i shndėrrosh nė atentat kundėr qytetarėve. Aq mė shumė, qė pirati yt tani ėshtė Papė i socialistėve.
Por ty askush nuk do tė tė lejojė qė, pėr tė fshehur tė vėrtetat e zeza tė tėt biri, qė ti i di me orė, me minuta, me sekonda, ti tė pėrdorėsh instrumente qė janė pėr t’u shėrbyer njerėzve fisnikė, njerėzve tė ndershėm, njerėzve qė kanė zgjedhur qė nė jetėn e tyre dhe nė kėtė botė tė jenė nė krah tė sė mirės, nė krah tė qytetarėve e nė krah tė vendit tė tyre.
Fatkeqėsia jote familjare, zonja Anetė, nuk mund tė lejohet qė tė kthehet nė fatkeqėsi kombėtare, se njėherė e pamė me Enver Hoxhėn. Nėna e Enver Hoxhės, kur i vdiq njėri djalė, Beqiri, pat thėnė nė mes tė grave: “mė vdiq i miri dhe mbeti rezili”. Dhe ky rezil e mundoi kėtė popull pėr 50 vjet me vrasje, me burgje, me uri, me tmerre... Dhe ju keni qenė nė krahun e rezilit... por dy herė me rezilėt, ky popull nuk do tė ta lejojė. Kjo Shqipėri do ta ndalojė “rezilin 2”. Pavarėsisht se atė e gėnjen mendja dhe miladini pėrkatės i tij. Kėtė radhė ky miladini mund ta ketė tjetėrsoj emrin, por Shqipėria nuk do ta gėlltisė, do ta ndalojė.
Ju fare mirė, pėrpiqeni tė thoni qė djali juaj nuk ėshtė mjekuar pėr sėmundje psiqike, por duhet t’i pėrgjigjeni pyetjes qė u kemi bėrė nė titull tė kėtij shkrimi. Yt bir, qė s’lė pa shpifur ēdo gjė nė faqe tė dheut, vetėm njė gjėje nuk do t’ia mbėrrijė, qė tė blejė tė shkuarėn e vet. Rrini zonjė nė pozicionin e nėnės, se nuk keni vuajtur pak nga djali juaj. Nuk ka pse tė vuajnė nėnat e tjera shqiptare, ato qė ke vuajtur ti nga yt bir. Se keni shumė pyetje pėr t’iu pėrgjigjur, se para jush do tė shtrohen shumė pyetje tė tjera, lidhur me djalin tuaj. Jeta ēfarė nuk ka e ēfarė nuk sjell, por atė qė tė solli fati ty nė derė, me tėt bir, kursejuani shqiptarėve, qė kanė vuajtur jo pak, edhe pa mysybetet e tėt biri.
Nė ēdo orė e nė ēdo minutė mund tė ngrihet njė pyetje pėr ju zonjė, lidhur me “rezilin 2”. Ty s’tė vjen mirė, por nė historinė e kėtyre punėve, ka pasur nėna qė i kanė dashur mė shumė se veset e tė birit, vlerėn e jetės, tė qytetarėve dhe tė bashkėkombasve. Ka pasur nėna qė i kanė mallkuar pjellat e zeza, por ti je Kolekė e s’mund tė shkosh deri atje, por tė paktėn, mbaje nė shtėpi vrerin dhe hallin tėnd. Mos e derdh nėpėr rrugėt e Shqipėrisė, se pastaj ligjėsitė janė si lumenjtė, si pėrrenjtė... nuk dihet ēfarė mund tė sjellin. Fati i sė keqes kur mbrohet ėshtė zi e madhe pėr mbrojtėsin. Gjithnjė flasim pėr daljen nė dritė tė diellit tė tė vėrtetave ca mė larg se deri tani.

55

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 6:37 pm nga dini

nardlushnja shkruajti:
Mė falni per Q-ne desha te sqaroj.Kjo eshte sufiks i mbiemrave slav ne tere boten.Gjykoni vet
???????????
Po Nard e shof se kjo nuk mund te gjykohet nga vet TI se kerkon njohuri me ekstensive.Keshilla ime, lexo pak me teper

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Dec 21, 2009 11:50 am nga lidabica

Po mire more ...e zeme se qenkan rrena ē'ka i thote berisha ,ketij ,po pse i pushuan nga puna arkivisten dhe sekretaren e Gjykates se Tiranes,kur nxoren dosjen e gjyqit te ketij psikopati dhe qe ja botoi Ymer Baze,ne gazeten tema ???RRene eshte ajo psikopatia dhe monstruoziteti i tij kur akuzoi te shoqen dhe te jatin per .....ne mes te gjyqit??
Po as nxjerrja ne rruge e te jemes nuk eshte rrene more se une e kam 1 pallat me poshte Aneten dhe e mori vesh e gjithe lagja ē'i beri i biri psikopat.
Po e di si eshte puna, "e keqja" e Sales eshte se ja nxorri te gjitha psikopatite dhe horlliqet ketij djali plangprishes
Keshtu qe kjo Neta ,Antoneta,do te bente mire,te mos ndihej fare,po mbase perseri e dhunon i biri,duke e detyruar...edhe kete do ta marrim vesh nje dite.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Dec 21, 2009 7:51 pm nga nardlushnja

dini shkruajti:
nardlushnja shkruajti:
Mė falni per Q-ne desha te sqaroj.Kjo eshte sufiks i mbiemrave slav ne tere boten.Gjykoni vet
???????????
Po Nard e shof se kjo nuk mund te gjykohet nga vet TI se kerkon njohuri me ekstensive.Keshilla ime, lexo pak me teper

Keni te drejte qe duhet te lexojme me teper.Pikpyetje ime donte tju linte te kuptonit qe te na sillnit te dhena te tjera per te mbrojtur tezen tuaj.
Une i mirepres ato me deshir.Ne qofte se nuk mundeni mund tju sjell une argumenta filologjike per te treguar qe germa "Q" (ne kete rast) nuk eshte sufiks i mbiemrave Sllav.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Dec 21, 2009 7:52 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:Po mire more ...e zeme se qenkan rrena ē'ka i thote berisha ,ketij ,po pse i pushuan nga puna arkivisten dhe sekretaren e Gjykates se Tiranes,kur nxoren dosjen e gjyqit te ketij psikopati dhe qe ja botoi Ymer Baze,ne gazeten tema ???RRene eshte ajo psikopatia dhe monstruoziteti i tij kur akuzoi te shoqen dhe te jatin per .....ne mes te gjyqit??
Po as nxjerrja ne rruge e te jemes nuk eshte rrene more se une e kam 1 pallat me poshte Aneten dhe e mori vesh e gjithe lagja ē'i beri i biri psikopat.
Po e di si eshte puna, "e keqja" e Sales eshte se ja nxorri te gjitha psikopatite dhe horlliqet ketij djali plangprishes
Keshtu qe kjo Neta ,Antoneta,do te bente mire,te mos ndihej fare,po mbase perseri e dhunon i biri,duke e detyruar...edhe kete do ta marrim vesh nje dite.....

Balte ,balte dhe balte prape
Balte e pasosur
dhe shume llac

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 22, 2009 12:31 am nga lidabica

po se s'do ti ,une s'kam dale te te mbush mendjen ore zoteri.Dhe edhe nje fakt ,meqe keshtu e do ti shko pyet atje ne gjykaten e faktit Tirane pse e pushuan nga puna arkivisten ,Xhemile..... dhe sekretaren,Vera.....je ilire te shkosh ore zoteri dhe pastaj dil dhe shkruaj balte,balte.....e dokerra te tjera si keto

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 22, 2009 6:57 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:po se s'do ti ,une s'kam dale te te mbush mendjen ore zoteri.Dhe edhe nje fakt ,meqe keshtu e do ti shko pyet atje ne gjykaten e faktit Tirane pse e pushuan nga puna arkivisten ,Xhemile..... dhe sekretaren,Vera.....je ilire te shkosh ore zoteri dhe pastaj dil dhe shkruaj balte,balte.....e dokerra te tjera si keto

dhe perseri balte

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi