ILIRIADA PORTAL

Gazeta “Tema”, i thotė lamtumirė tregut shqiptar

Shko poshtė

23012010

Mesazh 

Gazeta “Tema”, i thotė lamtumirė tregut shqiptar
Tiranė – Gazeta “Tema”, i ka thėnė lamtumirė sot publikut shqiptar.
Pas rreth 11 vitesh nė treg, gazeta e drejtuar nga Mero Baze, ka falimentuar pėr shkak tė vėshtirėsive tė mėdha ekonomike, vitin e fundit.

Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga vetė Baze, nė njė editorial tė publikuar sot tė titulluar “Njė fund, por jo fundi pėr lirinė e medies”, ku thekson se gazeta u mbyll nė kushtet e bllokimit arbitrar prej policisė dhe shkatėrrimit tė investimeve tė saj. Ai ka akuzuar kryeministrin Sali Berisha se ka shpėrblyer medien pranė saj, ndėrkohė qė ka goditur mediet qė kanė denoncuar korrupsionin.

“Duke pushuar sė dali nė treg pas 11 vitesh mbijetese, ne, pak gazetarėt e mbetur nė kėtė gazetė, po aq pak sa kanė qenė kur e nisėm, nuk ndjehemi tė frikėsuar pėr tė ardhmen tonė personale, dhe as jemi duke i kėrkuar dikujt tė solidarizohet me gjestin tonė pas mbylljes sė gazetės”, shkruan Baze nė editorialin e sotėm.

Sipas tij, Gjykata e Tiranės e cila duhej tė shqyrtonte padinė e ngritur ndaj Ministrisė sė Rendit pėr shkatėrrim tė pasurisė dhe investimit tė bėrė pranė ish-Tipografise ushtrake, ende nuk ka bere seancėn e parė tė rregullt gjyqėsore pas mė shumė se njė viti nga koha kur eshte ngritur padia.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Gazeta “Tema”, i thotė lamtumirė tregut shqiptar :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jan 23, 2010 5:46 pm nga nardlushnja

Kjo eshte me te vertete per te ardhur keq.
Vetem ne shqiperi goditet media ne menyre te tille.
Mendoj se gjykata ka per te marre vendimin e sakte,por jo tani ,mbas perfundimit te qeverisjes diktatoriale te sali berishes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jan 25, 2010 11:56 am nga lidabica

nuk e duan gazeten e tij se edhe ate vete nuk e duan,dhe per te vetmen arsye se,ai nuk do vehten e tij.Kjo gje i ka ndodhur edhe ne Amerike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jan 25, 2010 9:03 pm nga gerrard

Sa ishte zedhenesi i Berishes, gazata kishte shume suksese, nga momenti qe Baze u prishen me Berishen, gazeta falimentoj. Nje loje e vjeter kjo ne politiken e Berishes. Keshtu eshte kjo pune, dhe tipat si Baze keshtu e duan, deri sa nevojiten mbahen afer, nga momenti qe nuk lypen me, i hedhin tutje. Sa histori e trishtueshme...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jan 26, 2010 11:53 am nga ad

Sa ishte zedhenesi i Berishes, gazata kishte shume suksese,
Pikerisht ktu qendron thelbi i deshtimit te Temes, ne faktin se kjo gazete nuk ka qene kurre e pavarur bashke me pronarin e saj. Dua te them se Tema nuk falimentoi se nuk i sherbeu me Berishes por si gazete e pavarur ajo nuk u be kurre leve e shoqerise shqiptare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jan 26, 2010 6:45 pm nga bulqizaku

nji prru(burim) rrenash ma pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi