ILIRIADA PORTAL

Kuvendi njofton zyrtarisht ish-deputetėt e PS tė dorėzojnė automjetet shtetėrore

Shko poshtė

06022010

Mesazh 

Kuvendi njofton zyrtarisht ish-deputetėt e PS tė dorėzojnė automjetet shtetėrore
Sekretari i Pėrgjithshėm i Administratės sė Parlamentit, Marlind Myftiu u bėri thirrje dje zyrtarisht disa prej ish-deputetėve tė Partisė Socialiste qė tė dorėzojnė automjetet e Kuvendit. Reagimi i Myftiut erdhi njė ditė pasi deputeti i Partisė Demokratike, Igli Cara denoncoi gjatė seancėn plenare faktin se disa ish-deputetė tė Partisė Socialiste, ende nuk kanė pėrmbushur detyrimin ligjor pėr tė dorėzuar sipas ligjit tė miratuar nė shtator tė vitit 2009, dorėzimin e automjeteve qė mbanin nga Kuvendi. Nė kėtė drejtim, Myftiu theksoi se gjatė ditės sė djeshme, njė ish-deputet i PS ka bėrė dorėzimin e automjetit. Nė kėtė kuadėr, Kuvendi i bėri thirrje edhe ish-deputetėve tė tjerė, tė cilėt ende nuk kanė pėrmbushur detyrimet e tyre ligjore tė dorėzojnė automjetet, nė tė kundėrt administrata e Kuvendit do tė detyrohet tė bėjė publike emrat e tyre. "Duke marrė shkas nga deklaratat e deputetit Igli Cara dhe reagimi i zonjės Arta Dade, Sekretari i Pėgjithshėm Marlind Myftiu sqaron se Administrata e Kuvendit, nė pėrmbushje tė detyrimeve, qė burojnė nga hyrja nė fuqi e ligjit nr. 10.160, datė 15.10.2009, 'Pėr rregullimin e shėrbimit tė transportit pėr funksionarėt e lartė dhe nėpunėsit civilė', u kėrkon edhe njė herė ish-deputetėve, apo atyre qė kanė marrė mandate nga KQZ, qė tė dorėzojnė makinat e Kuvendit apo tė institucioneve tė tjera tė marra si ish-deputetė. Nėse ato do tė vonojnė pėrsėri dorėzimin e automjeteve, Administrata e Kuvendit do tė bėjė publike emrat e tyre. Njoftojmė gjithashtu, se sot njė tjetėr deputet i opozitės dorėzoi automjetin qė kishte nė pėrdorim, ashtu si zonja Dade dhe zoti Braēe qė i kanė dorėzuar. Duke besuar nė respektimin e ligjit, Administrata e Kuvendit shpreson nė mirėkuptimin dhe bashkėpunimin me secilin prej tyre", thuhet nė njoftimin e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Administratės sė Kuvendit.

bora sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi