07022010

Mesazh

Ramaj e Curri e nisin me humbje Empty Ramaj e Curri e nisin me humbje

Kemajl Goca, BOTA SOT

Ramaj e Curri e nisin me humbje Alban%20ramajjjjAlban Ramaj dhe Skerdiljad Curri me skuadrėn e AUE-sė e nisin me humbje edicionin pranveror pėrkatėsisht javėn e 22-tė tė Ligės sė Tretė tė Gjermanisė nė futboll. AUE pėsoi humbje me rezultat 1:0 si mysafirė nga skuadra e Jenės. Ramaj luajti titullar, duke dėshmuar angazhim tė mirė nė fushė, ndėrkaq, Curri ėshtė zėvendėsuar nė minutėn e 46-tė nga futbollisti Klotz. AUE-ja e shqiptarėve dy minutave e fundit tė ndeshjes e ndanė nga importimi i njė pike. Futbollisti Hahnge nė minutėn e 88-tė shėnoi pėr fitoren 1:0 te skuadrės sė Jenės. AUE radhitet nė vendin e pestė me 34 pikė, ndėrsa Jena ėshtė katėr pozita mė shumė me 30 pikė.