ILIRIADA PORTAL

Klosi kundėr bojkotit tė Kuvendit: Nuk ka mė kuptim!

Shko poshtė

25032010

Mesazh 

Klosi kundėr bojkotit tė Kuvendit: Nuk ka mė kuptim!
Tiranė – Deputeti Blendi Klosi shprehet se ėshtė kundėr bojkotit tė opozitės, duke theksuar se ky bojkot do t’i shėrbente mė shumė Sali Berishės.
Klosi, njėkohėsisht edhe sekretar organizativ i PS-sė, mendon se bojkoti i ka dhėnė frytet e tij.

"Sali Berisha ėshtė mė i interesuar se kush, qė ne tė jemi jashtė parlamentit, qė opozita shqiptare tė mos bėjė jetėn e saj reale, sepse kjo mėnyre qoftė dhe ballafaqimi dy ditor tregoi shumė e shumė probleme qė kjo qeveri ka. Prandaj mendoj qė gjithė kėtė kosto Sali Berisha e merr mbi vete. Bojkoti i ka dhėnė frytet e tij, PS tashmė ndihet shumė mė nė kauzėn e saj, shumė herė mė e fortė pėr sa i pėrket raportit me kėdo”, tha Klosi pėr mediat.

Ai shtoi se nuk ka mė shqiptarė qė tė mos besojė se zgjedhjet janė vjedhur dhe se e vėrteta e kutive mban Sali Berishėn kryeministėr. Gjatė sė shtunės pritet tė mblidhet Asambleja Kombėtare e PS-sė, nga ku do tė diskutohet pėr protestat qė pritet tė zhvillohen gjatė muajit prill.

“Ne jemi nė fazėn e pėrgatitjes sė ndryshimeve nė statut, tė cilat do tė jenė pjesė e diskutimit tė brendshėm tė jetės sė partisė. Kemi dhe njė kongres qė do tė miratojė kėto ndryshime nė statut, nė njė moment tė caktuar qė asambleja do ta pėrcaktojė", shpreh Klosi.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25396
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Klosi kundėr bojkotit tė Kuvendit: Nuk ka mė kuptim! :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Mar 25, 2010 12:18 pm nga emigranti

Gjith puna eshte se socialistet vodhen por jo aq sa te vinin ne pushtet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi